چاپ خبــر
طرح های عمرانی فریدونشهر؛

از مسکن مهر تا کارخانه سنگ‌شکن از زبان شهردار فریدونشهر+فیلم

شهردار فریدونشهر از دوربین پونه زار راجع به نهضت آسفالت فریدونشهر، تالار شهروند، مسکن مهر، سیل بند چهارصد پلاک، کنارگذر شمالی شهر و غیره با مردم سخن می گوید.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، شهرداری یکی از پرمشغله ترین ارگان های هر شهر است. هرچند هم اکنون انتقادات جدی به برخی از عملکردهای شهرداری فریدونشهر وارد است ولی خارج از انصاف است که سختی ها و مشکلاتی که شهردار و شهرداری با آن دست و پنجه نرم می کنند ذکر نشده و خدمات ایشان نادیده گرفته شود.

لذا با ابراهیم گوگونانی، شهردار فریدونشهر، همراه شدیم تا راجع به مشکلات خاص این ارگان مردمی و مهمترین طرح های شهرداری در محل اجرای آن ها گزارشی تهیه کنیم.

*نهضت آسفالت در فریدونشهر

در ابتدا شهردار راجع به بلوار ورودی شهر و نهضت آسفالت در فریدونشهر با مردم سخن می گوید و این نکته را بیان می کند که امسال ۲۲ هزار و ۳۰۰ تن آسفالت در معابر فریدونشهر ریخته شده است.

برای دریافت فیلم اول صحبت‌های شهردار اینجا و برای دریافت فیلم دوم صحبت‌های شهردار اینجا کلیک کنید.

*تالار شهروند و چالش اداره راه و شهرسازی

همراه شهردار به تالار شهروند فریدونشهر رفتیم. تنها تالار این شهر که توسط یک خیّر ساخته و جهت استفاده عموم در اختیار شهرداری قرار گرفته شده است. گوگونانی با بیان این مطلب که تا سال گذشته به لحاظ نامناسب بودن محوطه جلوی تالار، خودروها با مشکل رفت و آمد و پارکینگ مواجه بودند و مهمانان مجبور بودند خودروهای خود را در خیابان پارک کنند که موجب مزاحمت برای همسایگان تالار می شد، گفت: شهرداری با انتقال نخاله های ساختمانی به ضلع جنوبی تالار و هموار کردن آن ها، اقدام به ایجاد فضایی چهار هزار متری و محوطه ای برای تالار شد که تا قبل از آن وجود نداشت و به این ترتیب مشکل رفت و آمد و پارکینگ مهمانان تالار را برطرف نمود.

shahrdari950707001

وی با انتقاد از اداره راه و شهرسازی ادامه داد: اداره راه و شهرسازی از دست شهرداری شکایت کرده و ادعا نموده اراضی ملی توسط شهرداری تصرف شده و شهرداری باید به ازای هر متر مربع پنج میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به این اداره خسارت دهد که جمعا مبلغی معادل ۶۰ میلیارد ریال می شود.

شهردار فریدونشهر در مورد مدیریت تالار نیز که باید از یک ماه پیش تغییر می کرد، گفت: مدیریت تالار بر خلاف قرارداد هنوز تالار را تحویل نداده است و ما از طریق قانونی با شکایت از وی، پیگیر این موضوع هستیم.

*سیل بند شمالی شهر

گوگونانی در رابطه با سیل بندی شمالی شهر اظهار کرد: در سال های گذشته سیل بندی در نوار شمالی شهر احداث شده و در محله چهارصد پلاک رها شده است و در اثر وقوع سیل جان قریب به دو هزار نفر را به خطر خواهد انداخت. وی افزود: ما تصمیم داریم امسال مسیل این سیل بند را ایمن سازی کنیم به طوری که در اثر وقوع سیلاب، خطری مردم را تهدید نکند اما باید آن را به کدام سمت هدایت کنیم؟ چرا که مسیل خروجی این سیل بند که در جوار تالار است، توسط اداره راه و شهرسازی به اقشار خاص واگذار شده است.

برای دریافت صحبت های سوم شهردار راجع به سیل بند اینجا کلیک کنید.

*مسکن مهر

مسکن مهر ۲۶۴ واحدی فریدونشهر و مسائلی که باعث شدند تا این طرح انصافا خوب با مشکلات عدیده ای مواجه شود مقصد دیگر شهرگردی ما در کنار شهردار بود. صحبت های شهردار در رابطه با مسکن مهر و تصاویری که خود بیان کننده مطلب هستند:

برای دریافت فیلم چهارم اینجا کلیک کنید.

شهردار فریدونشهر مهمترین مشکل مسکن مهر را ایمن نبودن محوطه آن، پرتگاه ها و اختلاف سطوح بسیار زیاد بین بلوک ها می دانست و از اقدامات شهرداری برای کاهش خطرات این چنینی به منظور رفاه حال مردم سخن گفت که البته باز هم با واکنش اداره راه و شهرسازی مواجه شده است و این اداره معترض شده است که چرا شهرداری در منطقه ای که هنوز تحویل نگرفته، ورود پیدا کرده است؟

وی گفت: یکی از مشکلاتی که در مسکن مهر با آن مواجه بودیم کار گذاشتن لوله ها و منهول های فاضلاب ۱٫۵ متر بالاتر از سطح زمین توسط اداره آب و فاضلاب شهری بود که ما مجبور شدیم برای حل این مسأله ۲۳۰۰ سرویس خاک برای پوشاندن منهول های فاضلاب به محوطه حمل کنیم.

شهردار فریدونشهر همچنین در رابطه با آسفالت محوطه مسکن مهر اضافه کرد: از حدود یک ماه پیش برای آسفالت محوطه مسکن مهر به اداره راه و شهرسازی اعلام آمادگی کرده ایم که قرار بوده کارشناسشان از یک ماه پیش برای تعیین کف و بر محوطه به فریدونشهر بیاید که تاکنون این اتفاق نیافتاده و طرح آسفالت مسکن مهر ررا به تعویق انداخته است.

*کنارگذر شمالی شهر

برای دریافت این فیلم مربوط به کنارگذر شمالی شهر اینجا کلیک کنید.

گوگونانی در رابطه با عدم همکاری ادارات دولتی با شهرداری در احداث این کنارگذر اظهار کرد: تنها اداره آب و فاضلاب برای دفن لوله آب خود که در مسیر کنارگذر قرار دارد از شهرداری ادعای ۳۰۰ میلیون تومان هزینه کرده است.

*سنگفرش پیاده‌روها

برای دریافت صحبت های شهردار در رابطه با سنگفرش پیاده روها اینجا کلیک کنید.

*استخر ذخیره آب چشمه لاک پشت

وی با اشاره به این که حجم آب ذخیره شده در استخر چشمه لاک پشت حدودا ۵۰۰ هزار مترمکعب است اظهار کرد: فریدونشهر جزء ۵۰ شهرستان زلزله خیز کشور است حال اگر تکانی بخورد و استخر شکسته شود این حجم سنگین آب به سمت بافت عمدتا فرسوده شهر به راه می افتد. شهردار فریدونشهر ادامه داد: برای افزایش ضریب امنیت این استخر به سازمان مربوطه نامه نوشته و اعلام آمادگی کرده ایم که اقدامات لازم را انجام دهیم که البته ایشان به بهانه نداشتن بودجه تاکنون اقدامی در این مورد نکرده اند.

گوگونانی در مورد کارخانه سنگ شکن نیز با توجه به این که باد غالب شهرستان غرب به شرق بوده و این کارخانه موجب آلودگی هوای شهرستان شده است گفت: ما قصد داریم کارخانه سنگ شکن را به مکان سابق کارخانه آسفالت منتقل کنیم و درخواست این جابه جایی را به اداره صنعت، معدن و تجارت اراه کرده ایم که تاکنون پاسخی بابت آن دریافت نکرده ایم.

*دولت تحریم های خود علیه شهرداری را بردارد

وی در پایان از دولت و ریاست جمهوری تقاضا کرد کمیته ای مبنی بر رفع تحریم های ظالمانه ادارات دولتی نسبت به شهرداری ها تشکیل دهند چرا که بسیاری از مشکلات و معضلات شهرداری برمی گردد به سنگ هایی که ادارات پیش پای این ارگان قرار می دهند و شهرداری فریدونشهر را که بدون منبع درآمد و تنها از طریق عوارض مردمی به مشکلات شهر رسیدگی می کند، با مشکل مواجه می کنند.

انتهای پیام/

 1. باسلام اززحمات شهردارمحترم وکلیه دست اندرکاران نهایت سپاس وقدردانی راداریم. وخواهشی هم داریم که به نظر من معقول است که شهردارمحترم ازمحلات متفاوت شهر مشاورانی انتخاب نمایدودرمورداولویت کارهای شهرداری مشورت گرفته پس ازنیازسنجی اقدام به عمل نماید. همانند شورایاری درشهرستانهای بزرگ تاکارهای اشتباهی همانند انتقال تلویزیون ،دردسرفلکه استقلال ،ورودی شهر،مسیل های سیل،امورقناتها و خودسری بعضی عوامل که باعث حیف ومیل بیت المال وازبین بردن این گونه تلاشهای شبانه روزی که خودشاهد آن هستم نشود. باتشکر

 2. همشهری گفت:

  با سلام وحدا قوت
  متاسفانه بعد از گدشت سه ماه از نفوذ آبهای فاضلاب در پشت سالن ورزشی مشکل فاضلاب مسکن مهر فعلا در سر جای خود باقی است مایه بسی تاسف است که در محدوده ی فضای ورزشی و تنها سالن ورزشی بانوان در چند قدمی پشت سالن ورزشی اقدام به حفر کانال فاضلاب و زه کشی آن می کنند بعد از مستقر شدن ساکنین واحدهای در حال واگذاری بعلت عدم مدیریت در تخلیه وتجمع حشرات موذی که اکنون نیز فضای سالن ورزشی را پر نموده است شا هد بحران دیگری خواهیم بود .
  سوال اینجاست با چه مجوز قانونی در محدوده ی فضای ورزشی اقدام به حفاری نموده اند ؟
  به جای مهار نمودن فاضلاب و اقدام اساسی جهت تخلیه چگونه حاضر می شوند فاضلاب را در زیر پی و فنداسیون ساختمان ورزشی جای دهند؟
  با بوی نامطبوع آن در فصل تابستان و حضور چشمگیر حشرات موذی پشه های آلا ینده و هزار نوع آلودگی آب وهوا و خاک و …… چگونه مبارزه می کنند .
  چشم ها را باید شست جور دیگر با ید دید .
  صرفا جهت اطلاع مسولین پی گیر مسکن مهر و کارشناسان وناظران زبده ی مجموعه عرض نمودم !

 3. حامد گفت:

  آقای شهردار این نهضت آسفالت شما فقط برا جاهایی بوده که نیاز به آسفالت نبوده . کوچه های چهارصد دستگاه پشت تعاونی روستایی رو دوماهه برا آسفالت کندین و آسفالت نکردین ما مردم این شهر نیستیم ؟ اگه نمیخاستین آسفالت کنین به کوچه دست نمیزدید که بدتر از این نشه

   • اقای شهردار از زحمات شما و همکاران سپاسگذاریم اما هر کاری در شهر انجام شود باز یکسری منتقد و طلبکار وجود دارد که البته بعضی ها مان دوست داریم دور و اطراف کوچه خودمان درست باشد و جای دیگر اگر خراب هم باشد طوری نیست . انتقاد به شهرداری هیچ وقت تمام شدنی نیست بلاخص اگر شهردار بومی باشد و باید تحمل کرد و بعضی انتقادات را نیز باید پذیرفت . از اولین شهردار مرحوم حاج مرتضی رفیعی که معابر وسه خیابان اصلی شهر در دوران ایشان ازاد سازی شد و واقعنا چه مشکلاتی را متحمل شدند تا سالها بعد از ایشان اقای علی رضوانی .سالها بعد اقای رشیدی . اقای موسوی .اقای حسین رفیعی . اقای دکتر اصلانی . به گونه های متفاوت دچار یکسری انتقادات و پیشنهداتی بوده اند . لذا کار در این منطقه با توقعاتی همراه است که باید تحمل شود و خدمت شما عرض کنم که اکثر همشهریان از خدمات شهری و فضا سازی و زیبا سازی شهر رضایت داشته و خسته نباشید به شما و همکاران خدومتان عرض میکنیم ..

 4. مسکن مهری ها گفت:

  با سلام و ضمن تقدیر وتشکر از اطلاع رسانی و تقدیر از شهردار پرتلاش و سخت کوش شهرستان متاسفانه مسولین مسکن مهر به لحاظ فعالیت هایی که از مجموعه دارند حاضر به واگذاری پروژه نیستند بعد از گذشت ۹سال چه فکری می کنند که هنوز پروژه ی مسکن مهر با کلی نواقصات در دست ساکنین می باشد ؟
  تا کی باید مردم روی آرامش و خوشی ببینند ؟؟
  چرا کسی حاضر نمی شود با اقدام قانونی و قضایی به ماحرای مسکن مهر خاتمه دهد ؟؟
  صدها چرا ها وجود دارد که از مسول محترم سایت جناب اقای جدیدی خواهش می کنیم به صورت حضوری در مجموعه حاضر شود واینبار درد و دل ساکنین را گوش دهد شم لطف کنید :
  یکبار هم به داخل واحدها بیایید و اوضاع را ببینید که چگونه با سرمایه ی مردم اشک مردم را در آوردند؟

 5. ارتی گفت:

  جای تشکر دارد وقدردانی اززحمات وانجام وظایف به نحو عالی توسط اقای گوگونانی شهردار محترم واعضای شورا.

 6. شهرداری میاید پیادرو ها آسفات میکند و شهرداری بعدی آسفالتها را تخریب سنگ فرش میکند ، شهردار گوگونانی سنگ فرشها را تخریب میکند و پیاده روها را موزائیک و این یعنی هدر دادن بیت المال ای کاش یک نقشه جامع وکلی برای شهر تهیه میشد که شهرداران ادامه کارهای همدیگر را میدادند نه اینکه کارهای همدیگر را تخریب کنند که این ناهماهنگی واین همه تخریب نداشته باشیم و فقط به ظاهر شهر نرسند. بطوریکه کشتارگاه فریدونشهر در بدترین نقطه شهر بنا گردیده که عامل بسیاری از بیمارها میباشد تما م میکروبهای حاصل از گشتا ر به سمت شهر حرکت میکند و خود گشتارگاه از لحاظ بهداشتی در بدترین شرایط میباشد انشاالله کسی پیدا شود که جای کشتارگاه را جابجا کند و ماشین آلات شهرداری که در بدترین شرایط در دست پیمانکار در حال نابودی است به شهرداری برگرداند البته سالم نه اسقاطی .قابل توجه شهردار محترم و اعضای محترم شورا

 7. کاش کوچه شهید احمدی در خیابان شریعتی را هم از نزدیک میدیدید که چه وضعی دارد

 8. سلام این شهردار هم مثل بقیه شهردارهاست تفاوت آنچنانی نمی بینیم با چند متر آسفالت و چها تا سطل آشغال که شهر پیشرفت نمیکنه همه دارن مهاجرت میکنند چون میدونند خرید خونه و سرمایه گذاری در شهرهای کوچک حماقته با همین سرمایه گذاری توی شهرای بزرگ سرمایمون چند برابر میشه اصفهانی جماعت نسبت به غرب اصفهان فریدون شهر و فریدن دید خوبی نداره و سالهاست داریم تلاش میکنم وفایده ای هم نداره سرمای شدید ۷ ماهه را تحمل میکنیم قبوض چند صد هزار تومانی گاز را در هر ماه پرداخت میکنم ولی اصفهانیها لذت برف و طبیعت منطقه را میبرن و گرد و خاک در تابستان و سرمای زمستان مال ماست

  • تا چند نفر کوته فکر مثل شما در این شهر است انتظار چه پیشرفتی را باید داشته باشیم . بیکاری و بی ارزگی شما چه ربطی به شهرداری دارد . شما میخواهید خونه بخوابید و بخورید و دیگران برای شما کار کنند . خو بلند شو برو اصفهان . کی جلوتا گرفته . با کل سرمایت حالا پشت کوه اصفهان هم بهت خونه نمی دند دیگه کار پیش کش

  • ببخشید اقای سرمایه دار شما اگه ایده دارید رو کنید . در ضمن کار شهرداری امور شهره نه چند برابر کردن سرمایت . تو اگر سرمایه داشتی کمی خرج پیشرفت علمی و ذهنیت میکردی که اینقدر نا پخته صحبت نکنی . را ه اصفهان هم باز و انها هم چشم انتظارتند . کسی هم جلودارت نیست .

   • محمدرضا گفت:

    با تشکر از نظر هموطن فریدونشهری میخواستم بگم کسی که خودش را به خواب زده نمیشه بیدار کرد کسی که واقعیتهای امروز شهر ستان را نمیبینه و تو خواب فکر میکنه اینجا پاریسه را نمیشه بیدار کرد شما فکر کن اینجا یه روزی پایتخت میشه و هر روز پیشرفت میکنه ولی روزگار نظر غلط شما را ثابت میکنه و اون وقت دندونهات از سرمای کشنده منطقه دیگه ریخته و آفتاب سوزان صورت سفیدمان را برشته کرده که شدیم مثل سرخپوستها دیگه فایده ای نداره ………. با تشکر از مدیریت محترم پونه زار

Go to TOP