چاپ خبــر
رئیس آب و فاضلاب روستایی فریدونشهر خبر داد؛

انجام طرح ۹ ساله آبفار فریدونشهر طی چهار ماه به صورت امانی

طرح آبرسانی به روستای دره سیب که بعد از ۹ سال به علت کمبود بودجه به سرانجام نرسیده بود، به صورت امانی و با ظرفیت های داخلی اداره آبفار فریدونشهر ظرف مدت چهار ماه تکمیل شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، مدیر امور آب و فاضلاب روستایی فریدونشهر در گفتگو با خبرنگار پونه زار با بیان این که طرح آبرسانی روستای دره سیب از مجتمع روستایی قلعه سرخ فریدونشهر در سال ۱۳۸۰ طراحی شده و عملیات اجرایی آن از سال ۱۳۸۶ آغاز شده بود گفت: به دلیل کمبود بودجه عملیات اجرایی این طرح بصورت ناقص متوقف شده و تاکنون به سرانجام نرسیده بود.

محمدرضا یبلویی اظهار کرد: ما با اخذ مجوز اجرای امانی این طرح از اداره کل آب و فاضلاب روستایی استان اصفهان، با استفاده از ظرفیت ها و نیروهای داخلی
اداره موفق شدیم ظرف مدت چهار ماه این طرح را که به خاطر نبود بودجه متوقف شده بود، به پایان رسانده و آبرسانی روستای دره سیب را تکمیل کنیم.

وی با اشاره به این که اکثر چشمه های شهرستان فصلی بوده و معمولا در فصول تابستان و پاییز خشک می شوند، ادامه داد: در این دو فصل مجبور هستیم آب شرب
روستاهای مواجه با خشک سالی را با تانکر تأمین کنیم که روستای دره سیب هم از این قاعده مستثنی نبود.

رئیس آبفای روستایی فریدونشهر بیان کرد: با بازطراحی که در مخازن مجتمع قلعه سرخ صورت گرفت، حجم مخازن از ۵۱۰ متر مکعب به ۱۳۵۰ متر مکعب افزایش یافت که این امر باعث آبرسانی پایدارتر به اهالی این مجتمع روستایی شد و با این بازطراحی آب مورد نیاز روستای قلعه سرخ، برای ۴۸ ساعت ذخیره شد.

یبلویی از ورود قرارگاه محرومیت زدایی سپاه صاحب الزمان(عج) استان اصفهان برای رفع محرومیت از مناطق دورافتاده فریدونشهر سخن به میان آورد و با بیان این که با اقدامات انجام شده در پشتکوه دوم مشکل فرسودگی شبکه آب وجود ندارد، از لزوم رسیدگی و اصلاح شبکه آب شرب روستاهای پشتکوه اول که از فرسودگی بالایی برخوردارند سخن گفت.

وی در رابطه با مأموریت اداره آب و فاضلاب روستایی در رابطه با دفع بهداشتی فاضلاب نیز گفت: بخشی از نیتراته و آلوده شدن آب های زیرزمینی در
روستاهای شهرستان مربوط به چاه های جذبی دفع فاضلاب و بهداشتی نبودن این روش دفع می شود لذا آبفار استان اصفهان به دنبال اجرایی نمودن طرح دفع فاضلاب های روستایی به صورت بهداشتی بوده که این امر در دراز مدت اجرایی خواهد شد و به همین منظور مقرر شده است طرح فاضلاب روستای کلوسه به صورت پایلوت مطالعه و اجرا شود.

رئیس آبفار فریدونشهر خاطر نشان کرد: در هفته دولت سال جاری با حضور استاندار، مدیرعامل شرکت آبفار استان اصفهان و مسئولان شهرستان طرح اصلاح شبکه روستاهای دره سیب، میدانک اول، میدانک دوم و سرداب سفلی و همچنین طرح احداث شبکه توزیع روستاهای دره تاج الدین و شاه نشین با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال کلنگ زنی شد که عملیات اجرایی این طرح به زودی آغاز خواهد شد. یبلویی افزود: آبرسانی به روستای مکدین از دهستان پیشکوه موگویی نیز در دست بررسی است که به زودی به مرحله اجرا خواهد رسید.

وی تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته طی چهار ماه گذشته ۵۴۲ خانوار روستایی با جمعیت ۲۱۶۴ نفر از نعمت آب آشامیدنی بهداشتی برخوردار شدند.

انتهای پیام/

 1. باسلام ودرود برمدیرجوان آبفارروستایی مرحبا . واقعا خسته نباشید ،خداخیرتان بدهد.

 2. احمد گفت:

  ما همگی اهالی روستای دره سیب از جناب اقای مهندس یبلویی متشکریم که همت کردند و اب را به ما مردم محروم رساندند اجرتان با حضرت ابوالفضل العباس

 3. مردم روستای بنه کمر گفت:

  سلام
  جناب آقای مهندس یبلویی رئیس آبفار شهرستان وهئیت همراه در تاریخ۹۵/۶/۱۸جهت بررسی مشکلات آب شرب روستای بنه کمر در این روستا حضور پیدا کردند.
  جا دارد ازتلاش مجدانه ایشان برای رفع مشکل آب شرب ازجمله ساخت منبع آب اصولی ،لوله گذاری صحیح، لایروبی قنات واستفاده درست ازآبی که توسط واقف ،وقف شده است،تشکر وقدردانی نمائیم .
  وانتظار داریم آب شرب روستا همیشه تحت نظارت آبفارقرار بگیرد.

 4. باسلام وخسته نباشید به مهندس یبلویی یکه تاز ابفار روستایی شهرستان ایول داری والا طلسم چندین ساله که سالها آرزوی تحقق آن راداشتیم شکسته شد .ای کاش بقیه مسئولین هم همینطوری کار میکردند،امیدواریم خداوند درجات بالاتری به شماعنایت فرماید ضمن تشکر از امام جمعه محترم فرماندارمحترم وبخشدارمحترم که پیگیری کردند ودرپایان تشکر میکنیم ازدهیار محترم روستایمان که خیلی پیگیری کردند.خداوند به همه پاداش عنایت فرماید./.

Go to TOP