چاپ خبــر
امام جمعه فریدونشهر:

فرمان تأسیس بسیج، الهام خداوند بر قلب امام(ره) بود

امام جمعه فریدونشهر بسیج را شجره طیبه ای نامید که عالم اسلام و همه مستضعفان جهان را از ثمره وجودی خود بهره مند ساخته است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، امام جمعه فریدونشهر در خطبه های نماز جمعه امروز مصادف با سالروز فرمان تأسیس سازمان بسیج مستضعفان، این فرمان را الهام خداوند بر قلب امام خمینی(ره) دانست.

حجت الاسلام اباصلت غفاری بسیج را شجره طیبه ای نامید که عالم اسلام و همه مستضعفان جهان را از ثمره وجودی خود بهره مند ساخته است و امروز هر کس در مسیر بسیج حرکت می کند ولو این که نام بسیجی نداشته باشد، نهال این شجره است.

خطیب جمعه فریدونشهر شهدای مدافع حرم را نمونه ای از این شجره عنوان کرد که عالم اسلام و حتی مستضعفان سایر ادیان الهی در کشورهای سوریه و عراق از تلاش ها و برکات خون ایشان بهره مند هستند.

وی به کسانی که به برکت بسیج به سرمایه رسیده اند، امنیتشان به برکت وجود بسیج است و ناموسشان زیر سایه بسیج حفظ شده است اما علیه بسیج حرکت کرده و با دشمن همکاری می کنند هشدار داد و گفت: امروز در حالی که حدود ۳۰ میلیون نفر بسیجی در کشور داریم، عده ای بسیجیان را قشر خاص و محدود می دانند.

امام جمعه فریدونشهر عرصه فعالیت بسیج را تنها در دفاع مسلحانه خلاصه نکرده و دامنه آن را در همه صحنه های جامعه دانست و شرط موفقیت بسیج را با خدا بودن ذکر نموده و تصریح کرد: طبق وعده قرآن کریم اگر عده بسیجیان قلیل هم باشد اما با خدا باشند، پیروزی نصیبشان خواهند شد.

حجت الاسلام غفاری بیان کرد: اگر در حادثه کوی دانشگاه در سال ۷۸ و در حادثه فتنه ۸۸ بسیج نبود، کار انقلاب تمام شده بود لذا باید مردم به هر شکل بسیج را یاری داده، از آن حمایت کرده و در مراسمات و برنامه های آن شرکت نمایند.

خطیب جمعه فریدونشهر با اشاره به انتخابات اخیر آمریکا، این انتخابات را نشان دهنده عمق فساد و تباهی در آمریکا عنوان کرد و از سردرگمی و چندگانگی سیاستمداران آمریکا به ویژه در برابر ایران سخن گفت. وی ادامه داد: برجام نه تنها تاکنون نتیجه مثبتی برای کشور نداشته بلکه آسیب هایی بیشتر از قبل نیز به مملکت وارد کرده است و همگان شاهد بودند که بعد از اجرای برجام نه تنها غرب و در راس آن، آمریکا، تحریم های ظالمانه علیه کشور را برنداشتند بلکه بیش از پیش بسیج و سپاه را مورد هجمه قرار دادند.

انتهای پیام/

 1. أَلَم تَرَ کَیفَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلًا کَلِمَهً طَیِّبَهً کَشَجَرَهٍ طَیِّبَهٍ أَصلُها ثابِتٌ وَفَرعُها فِی السَّماءِ، تُؤتی أُکُلَها کُلَّ حینٍ بِإِذنِ رَبِّها ۗ وَیَضرِبُ اللَّهُ الأَمثالَ لِلنّاسِ لَعَلَّهُم یَتَذَکَّرونَ»؛ آیا ندیدی چگونه خداوند «کلمه طیبه» را به درخت پاکیزه‌ای تشبیه کرد که ریشه آن در زمین ثابت و شاخه آن در آسمان است؟! هر زمان میوه خود را به اذن پروردگارش می‌دهد و خداوند برای مردم مثل‌ها می‌زند، شاید متذکر شوند.
  «طیب» به هر چیز پاک و پاکیزه گفته می‌شود، به این ترتیب مثالی که در آیه آمده است، هر سنت و دستور و برنامه و وروش و عمل انسان و هر موجود پاک و پر برکتی را شامل می‌شود و همه این‌ها مانند درخت پاکیزه‌ای است، درختی با ویژگی‌های زیر:
  ۱- دائماً در حال رشد و نمو است.
  ۲-پاک و طیب از هر نظر است.
  ۳-دارای نظام حساب‌شده‌ای است.
  ۴- ریشه‌اش در زمین ثابت است.
  ۵- شاخه‌های آن در آسمان، سینه در هوا شکافته.
  ۶-پربار و مولد است.
  ۷- در هر زمان ثمر می‌دهد.
  ۸- طبق سنت الهی ثمره‌اش به همگان می‌رسد.

 2. باسمه تعالی
  با عرض سلام و ادب و احترام
  لطفا به مجری برنامه اعلام بفرمایید تشکر از یک یا دو نفر مسئول در نماز جمعه کا پسندیده ای نیست با توجه به فرمایش امام جمعه محترم حضور مسئولین شهرستان در نماز جمعه و مناسبتها باعث تشویق حضور حداکثری مردم می شود و این کار مجری که بارها تکرار شده واز مسئولین خاص فقط تشکر می کند کار خوبی نیست ؟؟؟؟؟ دلیل این تمجیدها برای بعضی از مسئولین چیه ؟؟؟
  حتما اطلاع رسانی نمایید.
  با تشکر از زحمات شما

 3. من تقاضا دارم که مجریان را براساس توانایی که دارند در مناسبتهای مذهبی بکار گرفته شوند اعم از مراسمات مذهبی و ملی، درود بر مجریان نماز جمعه شهرستان فریدونشهر

 4. دوست گفت:

  امام جمعه را از مسوولین در مورد اتفاقات اخیر در فریدونشهر مربوط به حفاریهای کاملا مشکوک نمیخواهد که پاسخگو باشد . این مسئله خیلی مهمتر از همه چیزهاست خواهشا مثل قضییه آب نشود یا با مردم طرف خواهند شد.

Go to TOP