چاپ خبــر
مسئولان فریدونشهر مطرح کردند؛

باید از ظرفیت پیست فریدونشهر برای تمام فصول استفاده کرد/دغدغه‌مندان فرهنگ وارد گود شوند

با حضور مسئولان مربوطه مشکلات پیست اسکی فریدونشهر مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، امروز در حالی که پیست اسکی فریدونشهر انتظار بارش برف برای بازگشایی را می کشد، مسئولان شهرستان فریدونشهر در فرمانداری به منظور بررسی و رفع مشکلات این پیست تشکیل جلسه دادند.

در این جلسه فرماندار فریدونشهر با بیان این که پیست اسکی یکی از مراکز رفاهی و گردشگرپذیر شهرستان است که در کنار سایر مراکز گردشگری فریدونشهر، می تواند فرصت مناسبی را برای اشتغال زایی جوانان و جذب سرمایه فراهم کند، افزود: با تجهیز و تأمین امکانات پیست اسکی می توان از آن برای گردشگران در فصول بهار و تابستان نیز بهره برد.

ناصر اسدی با اشاره به این که در سال گذشته افراد غیربومی از نقاط دیگر همچون تیران و فریدن در پیست اسکی اقدام به فروش اغذیه کردند، از لزوم احداث بازارچه در محل پیست برای فروش محصولات بومی شهرستان فریدونشهر توسط مردم همین شهرستان سخن گفت.

رئیس هیئت اسکی استان اصفهان هم با بیان این که در کشور ۲۶ پیست اسکی داریم، پیست اسکی فریدونشهر را از لحاظ خدمات و امکانات برای عموم مردم در رتبه اول پیست های کشور برشمرد و گفت: سایر پیست های اسکی خدمات خود را تنها مختص اسکی بازان ارائه می کنند و عموم مردم از این خدمات محرومند.

محمود یسلیانی گفت: تاکنون سه پایان نامه دانشجویی راجع به پیست اسکی فریدونشهر نگاشته شده اند که با نظرسنجی های انجام شده از گردشگران و مسافران پیست، برآیند آن ها نقطه قوت این پیست نسبت به سایر پیست های اسکی کشور را امنیت بالای آن دانسته است. وی از اداره ورزش و جوانان استان بابت عدم واگذاری پیست اسکی به بخش خصوصی بعد از چهار سال پیگیری به شدت انتقاد کرد.

رئیس هیئت اسکی شهرستان فریدونشهر به عنوان مدیر پیست اسکی، فلسفه احداث پیست اسکی فریدونشهر را محیا کردن محیطی برای پرداختن به ورزش اسکی عنوان کرد و افزود: در حال حاضر تنها پنح درصد از گردشگران زمستانی پیست برای اسکی به این مکان می آیند.

عبدالرضا اصلانی با اشاره به دغدغه های فرهنگی مطرح شده در رابطه با پیست اسکی، گفت: انتقاد صرف، مشکلی را حل نخواهد کرد و از آن جا که امر به معروف و نهی از منکر وظیفه شرعی، عرفی و اخلاقی همه است، از همه کسانی که دغدغه فرهنگی دارند دعوت می کنیم وارد گود شده و ما را در مدیریت فرهنگی پیست یاری دهند.

وی با بیان این که پیست اسکی با شروع به فعالیتش موجب اشتغال مستقیم بیش از ۵۰ نفر می شود، نسبت به رعایت نکردن حدود انصاف توسط برخی از کسبه شهرستان در ایام پیک گردشگری انتقاد و اظهار کرد: نباید مردم و مسئولان به گونه ای رفتار کنند که خاطره تلخی از فریدونشهر در اذهان گردشگران باقی بماند.

فرماندهی انتظامی شهرستان فریدونشهر اما از حوزه ای دیگر مسائل پیست را مطرح کرد. سرگرد علی سبحانی وظایف پلیس را بر اساس قانون و مقررات صریح دانست و افزود: نمی توان قانون را بر اساس سلیقه و نظر افراد تغییر داد. وی گفت: هر چند امکانات پیست اسکی پاسخگوی نیازهای یک دهم گردشگران هم نیست اما می توان با همین امکانات فعلی، به شرط مدیریت کردن، پیست را با کمترین مشکل اداره کرد.

رئیس پلیس فریدونشهر با بیان این که پلیس با جرایم مشهود به شدت برخورد خواهد کرد، ار ضعیف بودن کارهای فرهنگی و فضاسازی در مکان پیست در سال های گذشته انتقاد و پیشنهاد کرد از گردشگران راجع به اداره و امکانات پیست نظرسنجی شده و به تناسب نظرات و نیازهای مردم برنامه ریزی های لازم انجام و اعمال شود.

سرگرد سبحانی گردشگران پیست اسکی را افراد با سلایق و عقاید مختلف خواند که برای گذراندن یک روز تفریحی وارد منطقه شده اند لذا باید ضمن مدیریت فضا، حتی الامکان اجازه ندهیم با خاطره تلخی شهرستان را ترک کنند.

دادستان فریدونشهر هم کمبود امکانات پیست اسکی از جمله سرویس بهداشتی و اغذیه را یکی از مشکلات آن دانست و با بیان این که در فصل کاری از سال گذشته تا امسال امکانات خاصی به پیست اسکی افزوده نشده است گفت: نباید انتظار داشت در حالی که نسبت به سال گذشته پارکینگی به مجموعه اضافه نشده است، مشکلات ترافیک پیست رفع شده باشد.

رئیس اداره ورزش و جوانان فریدونشهر هم مهمترین مشکل پیست را متناسب نبودن زیرساخت های آن با جمعیت گردشگران دانست و واگذاری پیست به بخش خصوصی را قدمی موثر در رشد و پیشرفت آن بیان کرد.

انتهای پیام/

  1. آقای ریئس هیات شهرستان لطفا به مسایل شهر رسیدگی کنید که از وظایف اصلی شماست

Go to TOP