چاپ خبــر
امام جمعه فریدونشهر:

عدالت ایجاب می‌کند از اکتشافات باستان‌شناسی، شهرستان هم بهره‌مند شود

امام جمعه فریدونشهر گفت: هرچند گنج های یافت شده از زمین جزء انفال و در اختیار نظام است اما باید عدالت رعایت شده و اگر وجود گنج در کاوش های باستان شناسی فریدونشهر صحت داشته باشد، باید از آن بهره ای هم برای شهرستان در نظر گرفته شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، امام جمعه فریدونشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به کاوش های باستان شناسی که از هفته گذشته در حوالی کارخانه سنگ شکن فریدونشهر در حال انجام است، با تاکید بر لزوم رعایت قانون گفت: اگر گنج یا شیء گران بهایی در این مکان وجود داشته باشد، جزء انفال و بیت المال بوده و در اختیار نظام است اما باید عدالت رعایت شده و اگر صحت داشته باشد باید از آن بهره ای هم برای شهرستان در نظر گرفته شود.

حجت الاسلام اباصلت غفاری با اظهار این که در جلسه ساماندهی پیست اسکی فریدونشهر از وی دعوت به عمل نیامده است، با اشاره به مفاد جلسه متذکر شد: تنها با امر به معروف و نهی از منکر لسانی معضلات فرهنگی پیست همچون بی حجابی، رقص و پایکوبی، اختلاط، بی بند و باری و شرب خمر حل نخواهد شد و باید مسئولان راهکار عملی برای این امر ارائه دهند.

خطیب جمعه فریدونشهر با بیان این که نباید پیست اسکی بسته شود ولی لازم است جلو گناه گرفته شود نسبت به کسانی که به هر طریقی دنبال کسب درآمد و ایجاد اشتغال هستند انتقاد کرد و افزود: نباید به هر طریقی ولو با دهن کجی به خدا به دنبال ایجاد اشتغال و کسب درآمد باشیم.

امام جمعه فریدونشهر در سالروز تصویب قانون اساسی، قانون در جمهوری اسلامی را هم پای شرع دانست و اجرای آن را واجب عنوان کرد.

حجت الاسلام غفاری با اشاره به روز بیمه، گفت: پرداخت حق بیمه برای کسی که توانایی پرداخت مخارج روزانه خود را هم ندارد کار آسانی نیست، لذا باید دولت بیمه خانواده هایی که توانایی پرداخت حق بیمه را ندارند، تأمین کند.

وی در باب اهمیت پرداختن به نماز تصریح کرد: پیامبر اسلام(ص) به مدت ۹ ماه، روزی پنج بار یعنی معادل ۱۳۵۰ بار در خانه امیرالمؤمنین(ع) و حضرت زهرا(س) را زده و با صدای بلند می فرمودند: «الصلاه رحمه الله: مراقب نماز باشید خداوند شما را رحمت کند» که این تاکید آن هم برای برترین انسان های روی زمین که خود برپاکننده نماز بودند، نشان از اهمیت پرداختن به این فریضه الهی دارد.

خطیب جمعه فریدونشهر با بیان این که هجرت پیامبر از مکه به مدینه اول ربیع الاول اتفاق افتاده است حدیثی از پیامبر(ص) را بیان کرد که فرمودند: «مقام کسی از شما که در دنیا سخن حق را بزند تا با آن باطلی را دور کند یا حقی را یاری کند بالاتر از آن است که مرا در هجرت همراهی کند».

وی همچنین مناسبت پنجم ربیع الاول، سالگرد رحلت حضرت سکینه(س) ۵۷ سال بعد از واقعه کربلا، و مناسبت هشتم ربیع الاول، شهادت امام حسن عسکری(ع)، را تسلیت عرض کرد.

انتهای پیام/

 1. من گفت:

  حاج آقا مردم اینا را میفهمن به مسولین گوشزد بفرمایید لطفا

 2. شهروند گفت:

  باسلام
  بنده به عنوان وظیفه باید عرض نمایم امام جمعه درهرشهر به عنوان پدرمعنوی هرشهر ومورداحترام همگان است.امام جمعه قبلی درهمه گونه مسایل اجتماعی وازجمله مراسم فاتحه خوانی عموم مردم شهروحتی روستاها تاحد امکان شرکت می فرمودند .ولی حاج آقاغفاری نسبت به این موضوع کم توجهی می نمایندوکمترشرکت می نمایندچرا؟مردم انتظاردارند مثلاًدرهمین هفته چندین مراسم ناگوار وفوت جوان داشتیم انتظارداشتیم شرکت نمایند.و…..

 3. بنده هم با نظر آقای شهروند موافقم،امام جمعه محترم در خصوص یک سری مسایل موضع گیری خوبی در خطبه ها می کند ولی در اجرا قاطعیت ندارد مثلا بحث جشنواره شیره پزی،پیست اسکی،تذکر به مسئولان فرهنگی در ماه محرم و صفر جهت سیاه پوش نمودن شهر،عدم دعوت در جلسه امربه معروف و نهی از منکر پیست

 4. نام و نام خانوادگی دره پيت گفت:

  سلام بلاخره چیزی پیداشده در اونجا یانه لطفن اطلاع رسانی کنید .این پیست اسکی هم معزلی شده برای شهر غریبه و دورافتاده مان که در بن بست در کوشه کوهها محصور است .اگر درش را ببندن فکر همه راحت میشوند

Go to TOP