چاپ خبــر
با آغاز فصل گردشگری زمستانی؛

توصیه‌های ایمنی رئیس پلیس فریدونشهر برای سفر به این شهرستان

جاده های شهرستان فریدونشهر به علت بارش برف لغزنده است که از تمام رانندگان وسایل نقلیه عمومی که قصد سفر به این شهرستان را دارند درخواست می شود نکات ذیل الذکر را رعایت کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، سرگرد علی سبحانی، فرمانده انتظامی شهرستان فریدونشهر، در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس گفت: جاده های شهرستان فریدونشهر به علت بارش برف لغزنده است که از تمام رانندگان وسایل نقلیه عمومی که قصد سفر به این شهرستان را دارند درخواست می شود نکات ذیل الذکر را رعایت کنند:

۱- با توجه به شرایط جوی و کوهستانی بودن منطقه حتی المقدور از سفرهای غیرضروری خودداری و در صورت تردد در جاده ها با سرعت کمتری رانندگی کرده و زمان بیشتری را برای سفرتان در نظر بگیرید.

۲- بستن زنجیر چرخ با استفاده از لاستیک یخ شکن و همراه داشتن لوازم و تجهیزات زمستانی برای رانندگان الزامی است و لازم است رانندگان قبل از حرکت ضمن سوخت گیری کامل جعبه کمک های اولیه به همراه داشته باشند.

۴- لازم است رانندگان قبل از سفر از سالم بودن قسمت های فنی خودرو به ویژه سیستم گرمایشی و برف باک کن اطمینان حاصل کنند و با به همراه داشتن وسایل گرمایی مانند: پتو، جیره خشک، وسایل ایمنی و شماره تلفن های مراکز ضروری مانند: اورژانس، هلال احمر، امدادرسانی و … را به همراه داشته باشند.

۵- در صورت امکان وسیله نقلیه خود را به چراغ مه شکن مجهز کنید و در صورت نداشتن این چراغ با روشن کردن نور پایین با احتیاط کامل حرکت کنید.

۶- در صورت بخار کردن شیشه جلو از دستگاه تهویه خودرو استفاده کنید و یا شیشه سمت راننده را کمی پایین آورید تا دید کافی داشته باشید..

سرگرد سبحانی در پایان از شهروندان خواست در این فصل سال قبل از مسافرت با شماره تلفن ۱۴۱ اداره راه وترابری از وضعیت راهها مطلع شوند و در صورت بروز هرگونه مشکل در طول مسیر با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرید.

Go to TOP