چاپ خبــر
امام جمعه فریدونشهر:

استاندار چک سفید امضاء دادند که زمینه هر شغلی در فریدونشهر فراهم باشد، مانع نشوند

حجت الاسلام غفاری از مسئولان شهرستان و استان خواستند با توجه به سخنان ویژه استاندار در مورد فریدونشهر، برای رسیدن به عدالت اجتماعی در مورد مردم فریدونشهر، مانع ایجاد اشتغال در این شهرستان نشوند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، امام جمعه فریدونشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان این که استاندار اصفهان در آخرین سفر خود به فریدونشهر پس از اطلاع از مشکلات این شهرستان به ویژه مشکل اشتغال، عنوان کرد «در این شهرستان زمینه هر شغلی وجود داشت هیچ کس حق منع ندارد و من در این رابطه چک سفید امضاء می دهم»، از مسئولان منابع طبیعی خواست اجازه کشت در زمین های موات را به جوانان بیکاری که کمر همت برای کار کردن بسته اند داده و مانع ایشان نشوند.

حجت الاسلام اباصلت غفاری گفت: احیای زمین های موات در فقه اسلام هم آمده است و منظور ما ایجاد هرج و مرج نیست بلکه از مسئولان می خواهیم طبق فرموده استاندار در تاریخ چهارم شهریورماه سال جاری اجازه کشت در این زمین ها را به جوانان جویای کار بدهند، چرا که زمین های این منطقه مرغوب و مناسب کشت دیم است.

خطیب جمعه فریدونشهر به مسئولان توصیه کرد به فکر مردم به خصوص روستائیان بوده و در مقابل ایشان انعطاف به خرج داده و سخت گیری نکنند تا شرایطی فراهم شود که روستائیان تصمیم به مهاجرت به حاشیه شهرهای بزرگ نگیرند و هم آبادانی شهرستان محقق شود و هم جلو مشکلات حاشیه نشینی کلان شهرها گرفته شود.

وی با اشاره به قیمت بالای زمین در فریدونشهر از مسئولان بنیاد مسکن و راه و شهرسازی خواست وارد عمل شده و قیمت ها را کنترل کنند و تلاش کنند شرایط خانه دار شدن جوانان را فراهم کنند.

امام جمعه فریدونشهر ضمن تقدیر از حضور مردم فریدونشهر در مراسم ترحیم آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، یار دیرین رهبری، با بیان این که وی اعتقاد داشت در اختلاف نظر بین خود و رهبری، چون رهبر ولی فقیه هستند باید مطیع امر ایشان بود، خطاب به کسانی که سنگ این مرحوم را به سینه می زنند از جمله برخی از نزدیکان او گفت: اگر راست می گویید و دوستدار آقای هاشمی هستید باید پیرو ولی فقیه باشید.

حجت الاسلام غفاری رفتار متواضعانه را راه رسیدن به تقوا دانست و تصریح کرد: برای دست یافتن به مقام تواضع، باید انسان در هر مقامی سعی کند از بالانشینی پرهیز کرده، در دادن سلام پیش قدم بوده و از بحث و جدل بیهوده پرهیز کند.

انتهای پیام/

 1. الف گفت:

  “استاندار چک سفید امضاء دادند”
  به عمل کار برآید به سخنرانی نیست…
  آقایون بیان همون طرح های برزمین مانده قبلی که هنوز اعتبار نداره را تمام کنند طرح های جدید پیش کش…
  پتروشیمی چه شد؟
  کارگاه های آب معدنی چشمه لنگان به کجا رسیده؟
  چرا هتلی که قرار بود در تپه ی شرقی فریدونشهر ساخته شود نیمه کاره رها شد؟
  راه آهن اصفهان-ازنا آیا به گلپایگانی ها رسید؟
  طرح بزرگ گردشگری فریدونشهر که توسط شرکت عمران زاینده رود از نظر طرح برگزیده ی کشوری شد چرا نباید به اجرا درامده باشد؟
  این ها به کنار… چرا دو منطقه ی بسیار زیبا و بکر شهرستان( چشمه لنگان و بابا احمد) تخریب شد و به جاش هیچ مکانی آباد نشد؟
  همه ی ما فدای اصفهان و اصفهانی… فدایی داری داداش

 2. مع الاسف امام جمعه محترم حق ریس مجمع تشخیص مصلحت نظام حضرت ایه الله هاشمی رفسنجانی را بخوبی ادا نکردن . لذا *

 3. محمود گفت:

  همه میدونیم واستاندارهم بدونه اگه منظورش ازچک سفیدامضااجازه دادن که جووناکشاورزی کنندکه وامصیبتا.هزارباربرای فریدونشهرسهمیه احداث کارخانه اومدکه مهمترینشونم پتروشیمی بودکه آقای علیرضاذاکری اصفهانی استاندارقبلی اصفهان باافتخاردرجلساتی که برپامیکردمطرح میکردکه اجازه احداث کارخانه رامن ندادم واین عمل خودش راباخوشحالی عنوان میکرد.دردوران استاندارفعلی نیزجناب آقای اسفنانی پیگیراحداث کارخانه ذوب آهن بودکه باسنگ اندازی استان وبردن مسایل به حاشیه ونهایتابابهانه محیط زیست وکاغذبازی های فراوان باعث شدندکه اخذ مجوزکارخانه چندسال به تعلیق بیفته تاانتخابات شدونهایتاآقای اسفنانی رای نیوردواین پروژه هم به لطف استاندارومسولین زیردستش کنسل وبایگانی شد.حالادوباره یک سناریوی جدیدبرگزارکردندکه اقاماچک سفیدامضامیدیم.حرف که همه میزنندکوعمل.فقط خدابه دادجوونای بسیارخوب ومومن ونجیب وتحصیلکرده فریدونشهربرسه که اینقدعرصه روبرآنهاتنگ کردندوباسنگ اندازی اجازه هیچ فعالیتی روبه آنهانمیدهند.خدابه دادبرسه

 4. امیدوارم به مسئله فرهنگ در برنامه ریزی توسعه شهرستان فریدونشهر توجه بشود. مردم وظیفه اصلی توسعه یک شهرستان را به عهده دارند نه نماینده و نه استاندار. فکر میکنم باید از نظر فرهنگی ی مقدار با خودمان کلنجار برویم و بپذیریم که نه دولت و نه نماینده وظیفه ایجاد شغل را برعهده نداره. بله موافق هستم که می توانند در این زمینه تسهیلات بانکی و مساعدت های لازم را از نظر اداری و قانونی فراهم کنند اما در هیچ کجای دنیا و ایضا در ایران هم، وظیفه دولت مشارکت مستقیم در ایجاد شغل نیست. طرح های گردشگری و پروژه هایی هم که یکی از دوستان اشاره کردن اگر از نظر مطالعات امکان سنجی مناسب تهیه شده بودند قطعا اجرا می شدن. من درباره پروژه گردشگری که فرمودن توسط شرکت عمران زاینده رود تهیه شده بود اطلاع اندکی دارم. این طرح از نظر من از مبانی علمی بالایی برخوردار نبود و بسیار ضعیف تهیه شده بود.
  من فقط ی نکته را به همشهریان عزیزم عرض کنم. توسعه شهرستان موضوعی نیست که از مرکز استان برای ما به ارمغان بیاورند. توسعه ونیروهای توسعه را باید در خود شهرستان شناسایی کرد. باید مزیت های نسبی شهرستان را شناسایی کرد. مطالعات امکان سنجی را با نظر کارشناسان متخصص فراهم کرد و در نهایت اجرا کرد. با آرزوی توفیق روزافزون. ببخشید.

  • جناب پس وظیفه اینا چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   • وظیفه دولت ایجاد شغل نیست. اگر نماینده ای گفت من شغل ایجاد می کنم فقط یک کار انتخاباتی هست. در هیچ کجای قانون از نماینده خواسته نشده شغل برای مردم ایجاد کنه. وظیفه دولت بسترسازی برای ایجاد شغل هست نه ایجاد شغل. تا یک شهرستان بستر مناسبی برای ایجاد شغل نداشته باشه دولت هیچوقت موظف به ایجاد شغل نیست. اصولا مکانیزم های اقتصادی اجازه این کار نمی دن حتی اگه دولت بخواد این کار را انجام بده. باید با هم صادق باشیم. شهرستان فریدونشهر با این وضعیت فرهنگی و اقتصادی نمیتونه خیلی شغل ایجاد کنه. البته هیچ مطالعه جدی صورت نگرفته که توان های اقتصادی شهرستان واقعا چقدر هست اما با این وضعیت فعلی شاید بهترین راه برای اونهایی که به توسعه علاقمند هستن مهاجرت به شهرهای برخوردار و توسعه یافته باشه.

Go to TOP