چاپ خبــر
امام جمعه فریدونشهر:

اسلام دین تعامل است اما نه تعامل گرگ با میش

حجت الاسلام غفاری اسلام را دین تعامل دانست و تصریح کرد: تعاملی که اسلام آن را معرفی می کند، سازنده و در مسیر حق است و نه در مسیر تسلیم باطل شدن.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، امام جمعه فریدونشهر در خطبه های نماز جمعه این هفته فریدونشهر خشونت طلبی را تهمت دروغی دانست که دشمنان به اسلام و مسلمانان زده اند.

حجت الاسلام اباصلت غفاری در روز «گفتگو و تعامل سازنده با دنیا» اسلام را دین گفتگو و تعامل خواند ولی این تعامل را سوای از تعامل گرگ و میش عنوان کرد و افزود: تعاملی که اسلام آن را معرفی می کند، سازنده و در مسیر حق است و نه در مسیر تسلیم باطل شدن.

وی با تبریک فتوحات رزمندگان اسلام در عراق و سوریه به ویژه آزادسازی شهر موصل اظهار کرد: بنابر حدیثی از امام صادق(ع) در نتیجه استقامت مؤمنان در راه خدا، رحمت خداوند شامل حال ایشان شده، خواسته هایشان برآورده می شود و در دنیا خواهند درخشید.

 

خطیب جمعه فریدونشهر با گرامی داشت ۲۶ تیر ماه، سالروز تأسیس نهاد شورای نگهیان، این نهاد را حافظ انقلاب، قانون اساسی و مملکت عنوان کرد و از حساسیت تصمیم گیری های شورای نگهبان سخن گفت و به مناسبت هفته بهزیستی و تأمین اجتماعی، از مردم خواست از کمک به معلولان غافل نشده و با شناسایی ایشان به شکرانه رحمت هایی که خداوند به آن ها عطا کرده است از نیازمندان دستگیری کنند.

حجت الاسلام غفاری با اشاره به پربار بودن کشاورزی و باغداری در سال جاری، از مردم خواست از رحمت، نعمت و برکت خداوند را فراموش نکرده و با انجام اعمال خیر شکرگذار این نعمت ها باشند.

وی از رعایت نکردن شئونات اسلامی در برخی عروسی ها انتقاد کرد و از مردم خواست در عروسی از ایجاد سر و صدای ناهنجار به ویژه در هنگام اذان خودداری کنند.

انتهای پیام/

 

Go to TOP