چاپ خبــر
واکنش تند امام جمعه موقت فریدونشهر به مباحث روز کشور؛

مدعیان «آزادی نقد» امروز با سیاسی کاری مطالبات به حق مردم را به حاشیه کشاندند

امام جمعه موقت فریدونشهر با انتقاد نسبت به سیاست بازی که آلت دست مسئولان برای انحراف اذهان مردم از مطالبات حقه خود شده است، خواستار شفاف سازی دولت در مسائل مختلف کشور برای مردم شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، حجت الاسلام احمدرضا عالمی در خطبه های نماز جمعه این هفته فریدونشهر با اشاره به وقایع اخیر کشور از اعتراضات خیابانی مردم گرفته تا فیلترینگ شبکه های اجتماعی و حتی حادثه کشتی سانچی، تلاش جریان های دخیل در سیاست، برای سیاسی جلوه دادن این مسائل و سرباز زدن از زیر بار مسئولیت و نادیده گرفتن و به حاشیه بردن خواسته های به حق مردم را زشت و تهوع آور دانست.

امام جمعه موقت فریدونشهر مشکل اصلی مردم را «معیشت» عنوان و تاکید کرد: مسئولان باید گوششان را برای شنیدن مطالبات مردم باز کرده و برای رفع مشکل معیشت، اشتغال و فقر مردم تلاش کنند و در برابر این خواسته ها پاسخ منطقی بدهند.

وی گفت: کسانی که مدعی «آزادی نقد» هستند پاسخ دهند چه کسی در جامعه باید نقد شود، من طلبه ای که اثرگذاری در جامعه ندارم یا شمای مسئولی که مسیر را اشتباه می روید و در مقابل انتقاد دلسوزان نظام، آن ها را به رگبار توهین و تهمت و تمسخر می بندید.

خطیب جمعه فریدونشهر خطاب به کسانی که مانند کبک سر خود را در برف فرو کرده اند و نمی خواهند حقایق را ببینند، گفت: امروز در دومین سالگرد اجرای برجام، مسئولانی که چندین سال تمام فکر و ذکرشان برجام بود اکنون بگویند چرا امسال همچون سال گذشته برای برجام جشن نگرفتند و چه شد آن آفتاب تابانی که از آن سخن می گفتند و قرار بود همه چیز مردم را متحول کند؟

عالمی گفت: آن چه تاکنون از وقت نظام تلف شده، کافی است اکنون دیگر مسئولان به راه حل نجات اقتصاد کشور یعنی اقتصاد مقاومتی که توسط رهبر معظم انقلاب عنوان شده است، بپردازند و دست از دامان بیگانگان بردارند.

امام جمعه موقت فریدونشهر تصریح کرد: در حالی که مردم زیر بار فشار اقتصادی هستند کسانی امروز دم از «لزوم نقد رهبری» می زنند ولی وقتی بررسی می کنیم می بینیم که راه حل مشکلات توسط رهبری ابلاغ شده، توسط مجلس تصویب و توسط شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام هم تایید شده است اما در مرحله اجرا، توسط دولت معلق شده و به مرحله اجرا درنیامده است؛ مردم قضاوت کنند چه کسی باید نقد شود؟

وی ادامه داد: اکنون که با این شرایط، دلسوزانی که برای نظام مایه گذاشته اند، اشتباهات دولت را گوشزد می کنند و خواستار اصلاح مسیر هستند، به جای مشاهده اصلاح اشتباه توسط همین مدعیان «آزادی نقد» با توهین و هجمه روبرو می شوند و این منتقدان را «لبوفروش» خطاب می کنند؛ چه بسا همین لبوفروش ها، کشاورزان و مردم عادی که درکشان از شما بیشتر است و واقعیت ها را بهتر از شما درک می کنند.

حجت الاسلام عالمی در مورد فضای مجازی هم اظهار کرد: عده ای تلقین کنند یک جریان سیاسی در مقابل اینترنت و فضای مجازی ایستاده است ولی والله این طور نیست و هیچ کس مخالف اینترنت و فضای مجازی نیست بلکه تنها چیزی که دغدغه این دلسوزانی است که به آن ها انگ زده می شود، مدیریت فضای مجازی و اینترنت است تا جلو از هم پاشیده شدن بنیان خانواده ها گرفته شده و این فضا، ابزار دست دشمن برای نابودی کشور نشود.

امام جمعه موقت فریدونشهر بیان کرد: باید سرعت اینترنت بیشتر، دامنه پوشش آن گسترده تر و دسترسی به آن آسان تر شود اما از طرفی هم باید فرهنگ استفاده از آن در جامعه نهادینه شود و مقدمات ازدواج زود هنگام جوانان فراهم شود تا از این ابزار کارا و توانمند برای مقاصد خلاف جنسی و خرابکارانه استفاده نکنند.

وی تصریح کرد: آیا در حالی که مطالعات نشان داده یکی از عوامل اصلی و مهم افزایش طلاق و آسیب های اجتماعی، فضای مجازی است، نباید این فضا مدیریت شود؟ و چرا باید برخی مسئولان به جای کمک به بهبود اوضاع با سیاست بازی این مسائل را منحرف کرده و تلاش کنند این دلسوزی ها و دغدغه ها را مورد تهاجم و تهمت قرار دهند؟

خطیب جمعه فریدونشهر با اشاره به برخی دستاوردهای عظیم و مهم کشور در صنایع مختلف، عنوان کرد: برای مردم سئوال است که چطور با وجود توانمندی هایی که در کشور و نظام وجود دارد، جلو قاچاق کالا گرفته نمی شود؟ آیا عده ای از مسئولان نمی خواهند جلو قاچاق کالا گرفته شود؟

حجت الاسلام عالمی در موضوع سانحه کشتی نفت کش نسبت به شفاف سازی نکردن موضوع و پاسخگو نبودن مسئولان به شبهات و سؤالات پیرامون این حادثه نظیر این که «اگر تحریم ها برداشته شده چرا هنوز کشتی ایرانی با پرچم کشور پاناما باید تردد کند؟» انتقاد کرد و خطاب به جریان حاکم سیاسی کشور، گفت: کسانی که مدعی شفافیت و فضای باز سیاسی و آزادی دسترسی به اطلاعات هستند چرا شفاف سازی نمی کنند و این مسائل را برای مردم توضیح نمی دهند؟

امام جمعه موقت فریدونشهر در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز شهادت شهید نواب صفوی و جمعی از گروه فدائیان اسلام، با اظهار این که ایشان از پیشروان نهضت انقلاب اسلامی بودند، تصریح کرد: دشمنان انقلاب و اسلام تلاش دارند با سیاه نمایی، تلاش های مجاهدانه و مخلصانه این شهدا را حرکت تروریستی جلوه دهند اما تمام ترورها و اعدام های انقلابی که ایشان برای زنده کردن دین خدا و حذف انسان های مفسد و خائن به وطن انجام می دادند بر اساس موازین شرعی و با اجازه علمای اسلام بوده و نتیجه تلاش مجاهدانه این انسان های آزاده، آزادی امروز کشور و زیر سلطه بیگانگان نبودن آن است.

انتهای پیام/

Go to TOP