یلدا در میان کودکان

۷:۴۲ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۲/۰۹/۳۰

تصاویری از بزرگداشت آیین شب یلدا در میان کودکان فریدونشهری

امروز صبح به همت معلمان و مدیران دبستان شهید احمدلچینانی و پیش دبستانی شاپرک مراسم گرامی داشت آیین شب یلدا با حضور دانش اموزان برگزار شد.

۶:۵۴ ب.ظ - شنبه ۱۳۹۲/۰۹/۳۰

نگاهی به مراسم شب یلدا فریدون شهر/از شاهنامه خوانی دور کرسی تا خوردن زمترول(هندوانه)

دیر زمانی است كه مردمان ایرانی و بسیاری از جوامع دیگر، در آغاز فصل زمستان مراسمی‌ را برپا می‌دارند كه در میان اقوام گوناگون، نام‌ها و انگیزه‌های متفاوتی دارد. در ایران و سرزمین‌های هم‌فرهنگ مجاور، از شب آغاز زمستان با نام «شب چله» یا «شب یلدا» نام می‌برند كه همزمان با شب انقلاب زمستانی است. رسم و رسوم این شب کلیات یکسانی در اکثر نقاط کشور دارد . فریدونشهر هم علاوه براین آیین ها چند رسم منحصر به فردی...

تصاویری از جاده گردنه چغیورت و فراز فریدون شهر

۱۱:۲۴ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۲/۰۹/۲۹

این جاده را باید تا انتها رفت

وقتی دلت می گیرد میتوانی به هر سمت فریدونشهر بروی .مهم نیست کدام فصل خداست مهم نیست کجای شهرستانی مهم نیست وسیله سفر داری یا نه مهم نیست تنهایی یا نه مهم نیست چقدر دلت گرفته یا دنبال چه میزان زیبایی هستی فقط کافیست بروی.

۱۰:۵۶ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۲/۰۹/۲۹

عکس/زیبایی روستای چغیورت

روستای چغیورت در فاصله دوازده کیلومتری و مغرب مرکز شهرستان فریدونشهر قرار دارد . چغیورت اولین روستا بعد از پیست اسکی شهرستان است که نیمی از جمعیت آن را گرجی زبانان تشکیل می دهند .

۹:۴۴ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۲/۰۹/۲۹

پیست اسکی فریدون شهر در آخرین جمعه پاییز

آخرین جمعه پاییز سال 92 ،یک روز مانده به شب یلدا و ورود زمستان ، پیست اسکی فریدون شهر میزبان علاقه مندان به ورزش ، گردشگران و دوست داران طبیعت برفی فریدونشهر بود .

۸:۵۹ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۲/۰۹/۲۹

بازدید نماینده مجلس از پیست اسکی فریدون شهر+تصاویر

محمدعلی اسفنانی نماینده مردم فریدن، فریدونشهر، چادگان و بویین میاندشت درمجلس شورای اسلامی از پیست اسکی فریدونشهر بازدید کرد .

۸:۴۸ ب.ظ - جمعه ۱۳۹۲/۰۹/۲۹

واژگونی یک خودرو وانت بار در جاده پیست اسکی فریدون شهر

واژگونی خودرو در جاده پیست اسکی فریدونشهر حدود ساعت 16 رخ داد

۲:۳۴ ب.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۲/۰۹/۲۸

تصاویری از امکانات پژوهش سرای رازی فریدون شهر

پژوهش سرای رازی فریدون شهر فعالیت های خوبی در زمینه های علمی و پژوهشی داشته است، کسب مقام های استانی در رشته های دومینو و رباتیک و سازه های ماکارونی نمونه هایی از تلاش مسئولین و دانش آموزان عضو این پژوهش سرا است .

باز هم نان مردم و باز هم بازی‌های مسئولانه؛

۱:۵۱ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۲/۰۹/۲۸

تناقض‌گویی‌، این بار درباره افزایش بهای نان

در حالی که پس از هدفمندی یارانه‌ها، همواره بهای نان، یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین دغدغه‌های مردم بوده است، مسئولان دولت و مجلس نیز از سوی دیگر متوجه این نکته شده‌اند که یارانه نان و بهای آن، چیزی نیست که بتوان با آن چندان «غیر مسئولانه» برخورد کرد؛ اما‌ نزدیک سه سال است که بهای نان، معضلی جدی برای هر دو ‌جریان شده است.

۱:۴۶ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۲/۰۹/۲۸

انتقال اسرار دولت مصر به ایران به اتهامات مرسی اضافه شد!

تغییر آرایش سیاسی منطقه و خالی شدن تدریجی دست مخالفان و دشمنان ایران از ابزارهای واقعی مقابله با ایران، آنها را به طرح اتهاماتی علیه ایران واداشته است که شواهد روشنی در مخالفت با آنها وجود دارد.

Go to TOP