چاپ خبــر

فیلم/معرفی دشت لاله های واژگون توسط سرپرست فرمانداری فریدونشهر

غلامرضا یسلیانی سرپرست فرمانداری شهرستان فریدونشهر در یک مصاحبه تصویری در یکی از دشت های زیبای گل لاله واژگون به معرفی این جاذبه گردشگری و طبیعی شهرستان فریدونشهر پرداخته است.

 

 

به گزارش پایگاه خبری فریدونشهر؛ «غلامرضا یسلیانی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: از گردشگران می خواهیم تا آداب و فنون طبیعت گردی را برای حفظ لاله های واژگون رعایت کنند.

وی با بیان اینکه پنج هزار هکتار از مراتع فریدونشهر رویشگاه لاله های واژگون است، اظهار کرد: بیش از 15 مجتمع رویشگاه لاله های واژگون در مناطق مختلف این شهرستان شناسایی شده است.

وی برخی از این مجتمع ها را میدانک اول، میدانک دوم، قلعه سرخ، بردشیر، گلونی، چشمه لنگان و مناطق پیشکوه، پشتکوه اول و پشتکوه دوم اعلام و اضافه کرد: کمترین مساحت آنها مربوط به «بردشیر» با 20 هکتار دشت لاله واژگون و بزرگترین این مناطق نیز «گلونی» با مساحت دو هزار هکتار است.

وی خاطر نشان کرد: نام گلونی از تشبیه گل سرخ یا گل خونی (لاله واژگون) گرفته شده است.

یسلیانی گفت: شهرستان فریدونشهر یکی از وسیع ترین شهرستانهای استان اصفهان با وسعت 223 هزار هکتار است که 183 هزار هکتار آن را مرتع تشکیل می دهد.

وی با تاکید بر اینکه رویشگاه های لاله واژگون در فریدونشهر در زاگرس میانی بی نظیر است، از تلاش دوستداران طبیعت در حفظ و احیای لاله های واژگون قدردانی کرد.

بازدید از دشت لاله های واژگون در شهرستانهای غرب استان اصفهان از جمله فریدونشهر در اردیبهشت هر سال تعدادی زیادی از گردشگران داخلی و خارجی را به خود جذب می کند.

شهرستان فریدونشهر در 150 کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد و دارای آب و هوای معتدل کوهستانی است.

Go to TOP