چاپ خبــر
در گذر زمان؛

نقشه هوایی 60 سال پیش از فریدونشهر و مقایسه با نقشه کنونی

60 سال پیش فریدونشهر از شمال به خیابان شریعتی و از شرق به مسجد حضرت ابالفضل(ع) محدود می شد یعنی در حدود یک چهارم مساحت فعلی.

FereydunshahrGhadim002 - Copy

 

 1. زحمات مسئول سايت در زمينه هاي مختلف قابل تقدير است ، برايتان آرزوي موفقيت و براي همه همشهريان عزيز فريدونشهري از خداوند متعال آرزوي سالي خوش و پر خير و بركت را داريم . پيشاپيش سال نو مبارك باد.

 2. حالا که چی ؟ برو یک تحقیق در مورد شهرهای حاشیه اصفهان کن مثال سپاهان شهر ،بهارستان ،شاهین شهر و … آنوقت بیا تغیررات را ببین .

 3. اون موقع ده بوده الان شهرستان هستش بایستی بیشترازاینها توسعه پیدا کرده باشه

 4. سخت گوشی گرجیان دراین منطقه قابل تمجید است .روستای به این کوچکی ،ولی باهمتی بلند میزان کشت وکاروباغداری راکه دراین نقشه مشخص شده یک پنجاهم فعالیت این عزیزان رامی توان گفت نشان می دهد.
  که این جای تقدیر ونشانگر تلاش این همشهریان گرامی است.خداوند پایدارشان بدارد .انشاءالله

 5. محمود گفت:

  سلام خدمت دوستان
  پونه زارممنون که این عکسوگذاشتی!اگه میشه لطفاجمعیت مهاجرین دراین 60سال اخیرکه ازفریدونشهررفته اندروباذکرمنبع بذارتوسایتت!باسپاس

 6. رضا گفت:

  جمعیت فریدونشهر
  در سرشماری سال 1356 حدود 55000 نفر
  در سرشماری سال 1366 حدود 50000 نفر
  در سرشماری سال 1376 حدود 45000 نفر
  در سرشماری سال 1386 حدود 40000 نفر
  در سرشماری سال 1391 حدود 37200 نفر
  در فرمانداری آمار دقیق آن وجود دارد ولی از خجالت نمی توانند آن را ارائه کنند.
  به طور متوسط و با نرخ جمعیتی که وجود دارد هر بیست سال جمعیت باید دوبرابر شود یعنی جمعیت الان فریدونشهر می بایست حدود 180000 نفر می بود.

 7. با تشکر از پونه زار . اگر خوب دقت کنیم تغیرات و پیشرفت زیاد چشمگری نداشته ایم . شهر کمی فقط پخش شده و انطور که از شواهد پیداست جمعیت شهرستان نسبت به قدیم به خاطر مهاجرت کم شده که زیاد نشده است . و اگر اشتغال به همین صورت ادامه پیدا کند تا شصت سال دیگر تمام …

 8. صندلی نیلپر گفت:

  ممنون از مطلب خوب شما!

 9. ذبیح گفت:

  جونایی فریدونشهری باید شروع کنند به کار گروهی تا اشتغالزایی کنند

 10. نصرت اله موگويي از گوراب گفت:

  درسايت ديدم نوشته بودند گوراب از زمان قاجار تاسيس شده متاسفانه اكثر مردم ومسعولي تاريخ كشورمون رانمي دانند وانگليسي ها وفرانسويها بهتراز تاريخدان هاواساتيد ماتاريخ كشور مارادارند يك سري به تنگه بين دو روستاي گوراب وتنگ دزدان بزنيد واثار جوب اب باساروج از زمان ساسانيان وسري به تپه سيابين غارت شده بزنيد واثارساسانيان راببينيد بعد برويد سراغ قاجار به همين خاطر شبانه روز معادن روستاي تنگ دزدان برداشت ميشه بدون اينكه نقشي در ابادي ان باشد نه جاده اسفالت داره هيچ گونه امكانات باتوجه به اينكه روستا بغل گوش مسعولين مي باشد .. به اميد شناخت خودمون وكشورعزيزمون و فراموش نكردن دلاوري هاي مردم باغيرتمون…

Go to TOP