چاپ خبــر
در گذر زمان؛

نقشه هوایی ۶۰ سال پیش از فریدونشهر و مقایسه با نقشه کنونی

۶۰ سال پیش فریدونشهر از شمال به خیابان شریعتی و از شرق به مسجد حضرت ابالفضل(ع) محدود می شد یعنی در حدود یک چهارم مساحت فعلی.

FereydunshahrGhadim002 - Copy

 

 1. زحمات مسئول سایت در زمینه های مختلف قابل تقدیر است ، برایتان آرزوی موفقیت و برای همه همشهریان عزیز فریدونشهری از خداوند متعال آرزوی سالی خوش و پر خیر و برکت را داریم . پیشاپیش سال نو مبارک باد.

 2. حالا که چی ؟ برو یک تحقیق در مورد شهرهای حاشیه اصفهان کن مثال سپاهان شهر ،بهارستان ،شاهین شهر و … آنوقت بیا تغیررات را ببین .

 3. اون موقع ده بوده الان شهرستان هستش بایستی بیشترازاینها توسعه پیدا کرده باشه

 4. سخت گوشی گرجیان دراین منطقه قابل تمجید است .روستای به این کوچکی ،ولی باهمتی بلند میزان کشت وکاروباغداری راکه دراین نقشه مشخص شده یک پنجاهم فعالیت این عزیزان رامی توان گفت نشان می دهد.
  که این جای تقدیر ونشانگر تلاش این همشهریان گرامی است.خداوند پایدارشان بدارد .انشاءالله

 5. محمود گفت:

  سلام خدمت دوستان
  پونه زارممنون که این عکسوگذاشتی!اگه میشه لطفاجمعیت مهاجرین دراین ۶۰سال اخیرکه ازفریدونشهررفته اندروباذکرمنبع بذارتوسایتت!باسپاس

 6. رضا گفت:

  جمعیت فریدونشهر
  در سرشماری سال ۱۳۵۶ حدود ۵۵۰۰۰ نفر
  در سرشماری سال ۱۳۶۶ حدود ۵۰۰۰۰ نفر
  در سرشماری سال ۱۳۷۶ حدود ۴۵۰۰۰ نفر
  در سرشماری سال ۱۳۸۶ حدود ۴۰۰۰۰ نفر
  در سرشماری سال ۱۳۹۱ حدود ۳۷۲۰۰ نفر
  در فرمانداری آمار دقیق آن وجود دارد ولی از خجالت نمی توانند آن را ارائه کنند.
  به طور متوسط و با نرخ جمعیتی که وجود دارد هر بیست سال جمعیت باید دوبرابر شود یعنی جمعیت الان فریدونشهر می بایست حدود ۱۸۰۰۰۰ نفر می بود.

 7. با تشکر از پونه زار . اگر خوب دقت کنیم تغیرات و پیشرفت زیاد چشمگری نداشته ایم . شهر کمی فقط پخش شده و انطور که از شواهد پیداست جمعیت شهرستان نسبت به قدیم به خاطر مهاجرت کم شده که زیاد نشده است . و اگر اشتغال به همین صورت ادامه پیدا کند تا شصت سال دیگر تمام …

 8. صندلی نیلپر گفت:

  ممنون از مطلب خوب شما!

 9. ذبیح گفت:

  جونایی فریدونشهری باید شروع کنند به کار گروهی تا اشتغالزایی کنند

 10. نصرت اله موگويي از گوراب گفت:

  درسایت دیدم نوشته بودند گوراب از زمان قاجار تاسیس شده متاسفانه اکثر مردم ومسعولی تاریخ کشورمون رانمی دانند وانگلیسی ها وفرانسویها بهتراز تاریخدان هاواساتید ماتاریخ کشور مارادارند یک سری به تنگه بین دو روستای گوراب وتنگ دزدان بزنید واثار جوب اب باساروج از زمان ساسانیان وسری به تپه سیابین غارت شده بزنید واثارساسانیان راببینید بعد بروید سراغ قاجار به همین خاطر شبانه روز معادن روستای تنگ دزدان برداشت میشه بدون اینکه نقشی در ابادی ان باشد نه جاده اسفالت داره هیچ گونه امکانات باتوجه به اینکه روستا بغل گوش مسعولین می باشد .. به امید شناخت خودمون وکشورعزیزمون و فراموش نکردن دلاوری های مردم باغیرتمون…

Go to TOP