چاپ خبــر

کلنگ احداث بزرگترین پروژه گردشگری شهرستان فریدونشهر به زمین زده شد+تصاویر

مجموعه گردشگری باران در محوطه سد میدانک اول شهرستان فریدونشهر با وسعتی حدود ۱۰ هکتار و سرمایه گذاری ۸۶۹ میلیارد ریالی کلنگ زنی شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، بزرگترین پروژه گردشگری شهرستان فریدونشهر امروز همزمان با هفته دولت با حضور معاون عمرانی استاندار اصفهان، فرمانده تیپ ۴۰ لجستیکی سپاه صاحب الزمان -عجّل الله تعالی فرجه، مدیر کل امور روستایی، مدیر کل امور عشایری و تنی چند از مسئولان دیگر استان و شهرستان در محوطه سد میدانک این شهرستان با سرمایه گذاری بخش خصوصی کلنگ زنی شد.

*کلنگ زنی یک مجموعه تفریحی، ورزشی، اقامتی بر اساس سند آمایش سرزمینی

این پروژه که مجموعه گردشگری باران نام دارد در مساحت ۹۹ هزار متر مربع با زیربنای ۱۴ هزار و ۳۱۰ متر مربع طراحی شده و شامل سوئیت اقامتی، اسکله قایقرانی، کمپینگ عشایری، مجموعه ورزشی روباز، باغ رستوران، کافی شاپ، سالن آمفی تئاتر، نمایشگاه و فروشگاه صنایع دستی، فضای سبز و غیره است.

معاون عمرانی و برنامه ریزی استاندار اصفهان در این مراسم با بیان این که اواخر سال گذشته طرح آمایش استان بر اساس مطالعات گسترده انجام شده، به تصویب رسید یکی از محورهای اساسی برای توسعه غرب استان به ویژه شهرستان فریدونشهر را موضوع توسعه صنعت گردشگری و استفاده از ظرفیت‌هایی که این مناطق برای جذب گردشگر، کسب درآمد و اشتغال‌زایی می‌تواند داشته باشد عنوان کرد.

حجت الله غلامی با تأکید بر لزوم بهره گیری از موهیت‌های طبیعی و موجود شهرستان فریدونشهر برای این منظور، اظهار کرد: سد آمایش سرزمینی مبنای تصمیمات و مصوبات شورای برنامه ریزی استان در تخصیص بودجه است و بدین ترتیب حمایت از سرمایه گذاری‌های این چنینی در شهرستان‌های غربی رقم خواهد خورد.

*فریدونشهر دارای بیشترین جاذبه‌های طبیعی گردشگری در استان

مولایی، مشاور این طرح، نیز در این مراسم از نرخ اشتغال بالای شهرستان چادگان در استان به دلیل احداث مجموعه گردشگری این شهرستان در حاشیه دریاچه زاینده رود سخن گفت و شهرستان فریدونشهر را نیز دارای ظرفیت‌های این چنینی بسیاری دانست و اظهار کرد: فریدونشهر از لحاظ دارا بودن جاذبه‌های طبیعی گردشگری دارای رتبه اول در بین شهرستان‌های استان اصفهان است.

وی با بیان این که ظرفیت‌های گردشگری در کشور و به تبع آن در شهرستان فریدونشهر به درستی در خدمت صنعت گردشگری درنیامده‌اند، گفت: در این مجموعه گردشگری خدمات اقامت کوتاه مدت و بلند مدت و عرضه محصولات بومی و صنایع دستی عشایری ارائه خواهد شد و تلاش خواهیم کرد از ظرفیت‌های طبیعی موجود مانند زمستان‌های برفی و دریاچه برای ارائه خدمات ویژه و جذاب گردشگری از جمله خدمات گردشگری زمستانی، ورزش‌های آبی و غیره بهره بگیریم.

فرماندار فریدونشهر در آیین کلنگ زنی بزرگترین پروژه گردشگری فریدونشهر اظهار کرد: در سند آمایش سرزمینی اولویت توسعه شهرستان فریدونشهر در گردشگری، دامپروری و کشاورزی دیده شده است لذا از هر پروژه‌ای در این راستا و از هر سرمایه گذاری در این زمینه استقبال خواهیم کرد.

رضا صفری تصریح کرد: اجرای طرح‌های گردشگری این چنین در فریدونشهر را تحول آفرین و سبب رشد و توسعه شهرستان خواهد بود.

*پروژه گردشگری سد میدانک سومین طرح کلان گردشگری در فریدونشهر است

رئیس دفتر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فریدونشهر در گفتگو با خبرنگار پونه زار در این رابطه عنوان کرد: این مجموعه یک مجتمع گردشگری چندمنظوره با سرمایه گذاری ۸۶۹ میلیارد ریالی است که قرار است تا سه سال احداث شود.

علی جوزی گفت: این طرح سومین پروژه کلان گردشگری این شهرستان بعد از طرح‌های گردشگری پیست اسکی و طرح گردشگری چغیورت است و در ۳۰ کیلومتری مرکز شهرستان واقع شده است که در راستای توسعه گردشگری و رونق گردشگری پایدار به اجرا درخواهد آمد.

وی بیان کرد: به دلیل وسعت این طرح، امکان صدور موافقت‌های اصولی آن در استان میسر نبود لذا پیگیری‌های آن در تهران انجام شده و موفقت اصولی اصلی طرح اخذ شد.

رئیس دفتر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فریدونشهر افزود: این پروژه در طول ساخت ۵۰ نفر و بعد از احداث ۲۳ نفر اشتغال زایی مستقیم داشته و البته اشتغال زایی غیرمستقیم بسیار زیادی در سطح شهرستان به دنبال خواهد داشت.

سد خاکی میدانک اول در سال ۱۳۸۵ با گنجایش پنج میلیون مترمکعب آب و طول تاج ۳۲۰ متر است و دریاچه‌ای به وسعت ۳۷ هکتار در شرایط آب و هوایی مساعد را پدید آورده است که فرصت گردشگری خاصی است که تاکنون مورد توجه ویژه‌ای قرار نگرفته بود.

انتهای پیام/

 1. ناشناس گفت:

  با احداث این مجموعه کذایی کل اکوسیستم و طبیعت منطقه فریدونشهر به باد فنا میره . با احداث این مجموعه پساب ها و فاضلاب ایجاد شده و زباله ها اونجا را نابود میکنه و منافع کلان آن به جیب متولیان آن سرازیر می شود.ارزش طبیعت زاگراس بیش از اینها است که این نابود گران طبیعت میخواهند خیمه برپاکنند ……

 2. ناشناس گفت:

  امیدوارم مسئولین محلی حواسشون باشه دارند چکار میکنند……….

 3. ناشناس گفت:

  گاوداری . مرغداری مراکز پرورش دام و طیور ساخته بشه خیلی بهتر از اینگونه مجموعه های تفریحی که موجب تخریب فرهنگ بومی و طبیعت و اقلیم محلی و محیط زیست اونجا میشه . محل تفریحی را حظش را دیگران می برند و منافع مالی را متولیان ان و الودگی های محیط زیست و الودگی های فرهنگی و نابودی طبیعت منطقه برای مردم اونجا میمونه.

 4. ناشناس گفت:

  وقتی اول تنها دانشگاه شهرستان که در زمین مردم ساخته شد به انبار کاه و محل درآمد چندنفر تبدیل شد و کسی حرفی نزد و به اعتراض برخی کارکنان اهمیت داده نشد. معلوم است که در سایر جاها هم این اتفاق خواهد افتاد. کم کم آماده باشید که دانشگاه از شهرستان جمع بشه. راستی کسی از خودش پرسیده چرا ؟؟؟؟

Go to TOP