چاپ خبــر

افزایش قیمت تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی خودرو در روزهای پایانی سال

عرضه خودروهای یورو ۴ با مدل ۹۳، محدودیت عرضه خودروسازان، رونق بازار شب عید و افزایش قیمت ارز در بازار باعث بالا رفتن قیمت خودرو تا یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در بازار شد.

به گزارش پایگاه خبری پونه زار به نقل از فارس، با نزدیک شدن به سال جدید و رونق نسبی بازار خودرو، قیمت‌ها در این بازار روند افزایشی گرفته است. علاوه بر این، رشد قیمت ارز در روزهای اخیر و همچنین پایین بودن عرضه خودرو‌سازان از جمله دلایل بالا رفتن قیمت خودرو در بازار است.

بر این اساس، قیمت هر دستگاه مگان مدل ۹۲ با ۵۰۰ هزار تومان افزایش به ۸۹ میلیون تومان رسیده و مدل ۹۳ این خودرو که با استاندارد یورو ۴ عرضه می‌شود نیز با قیمت ۹۳ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

قیمت تندر ۹۰ نیز در روزهای اخیر با افزایش رو به رو بوده است به طوری که قیمت هر دستگاه تندر ۹۰ مدل E2 تولید شرکت پارس خودرو از ۳۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به ۳۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.

در مورد تندر ۹۰ تولید ایران خودرو نیز باید به افزایش ۷۰۰ هزار تومانی قیمت مدل E2 این خودرو اشاره کنیم که در حال حاضر ۳۶ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به خریداران عرضه می‌شود.

مدل E1 این خودرو نیز در بازار به قیمت ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۳۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله می‌شود که تغییر قیمت خاصی را طی روزهای اخیر نشان نمی‌دهد.

قیمت پژو پارس سال با استاندارد یورو ۲ نیز در بازار ۳۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و پژو پارس سال با استاندارد یورو ۴ هم در بازار ۳۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

در مورد پژو ۲۰۶ صندوق دار مدل V8 نیز باید به افزایش قیمت یک میلیون تومانی این خودرو اشاره کنیم که در حال حاضر ۳۸ میلیون تومان معامله می‌شود.

پژو ۲۰۶ تیپ ۵ نیز با رشد قیمت یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی، این روزها در بازار ۳۸ میلیون تومان معامله می‌شود.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ هم با افزایش ۷۰۰ هزار تومانی به ۳۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان رسیده است.

در مورد سمند LX نیز می‌توان به قیمت ۲۷ میلیون و ۸۰۰ هزار تومانی قیمت این خودرو اشاره کنیم که نسبت به روزهای گذشته افزایش ۳۰۰ هزار تومانی را نشان می‌دهد.

رشد قیمت تیبا نیز در روزهای اخیر ۳۰۰ هزار تومان بوده و این خودرو به قیمت ۲۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به خریداران عرضه می‌شود.

قیمت سایر خودروها در بازار تغییر محسوسی نداشته است.

Go to TOP