چاپ خبــر

ملاقات دزدانه اشتون با محکومان فتنه 88 دون شأن اتحادیه اروپا بود

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار نماینده تهران درمورد دیدار اشتون با محکومان فتنه 88 گفت: ملاقات دزدانه اشتون با برخی محکومان دون شأن اتحادیه اروپا بود و وزیر اطلاعات باید دقت و توجه بیشتری داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری پونه زار به نقل از مهر، در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی مهدی کوچک زاده نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اعلام اخطار قانون اساسی نسبت به دیدار اشتون با برخی محکومان فتنه اعتراض کرده و این کار را همانند تصویب قانون کاپیتولاسیون خواند.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت: ما سوگند خورده ایم که حافظ استقلال کشور باشیم. در ماجرای کاپیتولاسیون آمریکا تلاش داشت که اتباعش از رسیدگی قضایی معاف شوند رفتاری که نماینده اروپا کرد بدتر از کاپیتولاسیون بود زیرا افراد محکوم قوه قضاییه را به بهانه اینکه حقوقشان ممکن است رعایت نشده باشد مورد دلجویی قرار داده و با آنها دیدار کرد.

وی ادامه داد: این کار خدشه به استقلال کشور است. این کوتاهی از وزیر خارجه و وزیر اطلاعات قابل پذیرش نیست، جمهوری اسلامی کشوری مستقل است و مستعمره اروپا نیست.

کوچک زاده با بیان اینکه آمریکا و اروپا غلط می کنند که درمورد حقوق بشر در ایران صحبت می کنند، خطاب به وزیر اطلاعات اظهار داشت: آقای وزیر اطلاعات کجا هستید که برای بار دوم این عجوزه درمورد حقوق بشر در ایران صحبت می کند؟

وی ادامه داد: آقای رئیس جمهور شما در مراسم تجلیل از شهدا صحبت کردید. حاصل خون شهدا استقلال کشور است. اگر اجازه دهید نمایندگان اروپا با محکومان دستگاه قضایی صحبت کنند آیا حقوق بشر رعایت می شود؟ این کار بدتر از کاپیتولاسیون است.

در ادامه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: کار نماینده اروپا کار زشتی بود اگر هم خواستند با افرادی ملاقات داشته باشند باید طبق پروتکل به مقامات وزارت خارجه اطلاع می دادند، ملاقات دزدانه اشتون با این افراد دون شأن اتحادیه اروپا است و متوجه نیستند چه خدشه ای به شأن خود وارد می کنند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این اقدام با کاپیتولاسیون قابل مقایسه نیست اظهار داشت: هیچ کشوری در دنیا مثل ایران مستقل نیست و این مقایسه اشتباه موجب می شود ذهن ها خراب شود.

وی تأکید کرد: وزیر اطلاعات باید در این موضوع دقت می کرد.

Go to TOP