چاپ خبــر

استانهای اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری به اورژانس هوایی مجهز شدند

استانهای اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری در راستای اجرای برنامه تحول نظام سلامت به اورژانس هوایی مجهز شدند.

به گزارش پایگاه خبری پونه زار به نقل از ایرنا، مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: با توافق صورت گرفته بین این دانشگاه و نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی، ˈپایگاه اورژانس هواییˈ در سطح قطب یک برنامه تحول نظام سلامت از ابتدای مرداد ماه امسال (فردا) آغاز به کار می کند.

جهانبین حسن خانی افزود: قطب یک برنامه تحول نظام سلامت شامل استانهای اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری است.

وی اظهار کرد: این توافق در جلسه ای بین مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و پایگاه چهارم رزمی پشتیبانی هوانیروز اصفهان حاصل شد.

وی با بیان اینکه نیروهای اورژانس در پایگاه چهارم هوانیروز اصفهان مستقر می شوند، گفت: 10 فروند بالگرد برای پایگاه اورژانس هوایی در نظر گرفته شده است.

مسئول روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان افزود: از اول مرداد بیماران مشمول امداد هوایی با بالگرد به مرکز پزشکی فوق تخصصی الزهرا(س) در شهر اصفهان انتقال می یابند.

حسن خانی، موارد اورژانس هوایی را نیاز فوری بیمار به خدمات فوق تخصصی در مکان های فاقد پزشک فوق تخصص و امدادرسانی به بیماران اورژانسی در مکان های صعب العبور و دورافتاده و همچنین در فصول سرما بویژه در نقاط برفگیر عنوان کرد.

وی درباره تامین سوخت برای بالگردها تصریح کرد: تا یک و نیم ساعت پرواز مشکلی برای تامین سوخت وجود ندارد اما اگر زمان رفت و برگشت پرواز بیشتر از این باشد لازم است که تمهیداتی برای سوخت رسانی صورت گیرد.

وی با بیان اینکه این مسئله ممکن است بیشتر برای نقاطی مانند خور وبیابانک یا استان یزد پیش آید، افزود: مقرر شد که سوخت این بالگردها از اصفهان تامین شود.

وی با اشاره به تاکید دولت یازدهم بر خدمات رسانی بهتر و بیشتر به مردم گفت: ایجاد پایگاه اورژانس هوایی در بحث کرامت بیماران و نجات جان انسان ها تاثیر بسزایی دارد.

Go to TOP