چاپ خبــر
نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس:

دولت هنوز بحران آب اصفهان را نپذیرفته است/رئیس‌جمهور در چهارمحال و بختیاری تحت تاثیر فضا قرار نگیرد

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس گفت: به نظر می رسد دولت روحانی هنوز بحران آب اصفهان را نپذیرفته چرا که اگر غیر این بود پیش از سفر به چهارمحال و بختیاری، اصفهان را در اولویت قرار می داد.

به گزارش پایگاه خبری فریدونشهر – پونه زار؛ محمدعلی اسفنانی  در خصوص سفر رئیس جمهور به استان چهارمحال و بختیاری با وجودی که این روزها بحران آب در اصفهان جدی است و اختلافات دو استان بر سر طرح بهشت آباد، اظهار داشت: اگر موضوع آب اصفهان برای دولت جدی بود برای حفظ حقوق کسانی که مشکل آب پیدا می کردند قبل از سفر به استان چهارمحال و بختیاری به این موضوع رسیدگی می کرد.
وی تاکید کرد: با این حال ترجیح دولت بر اولویت سفر به چهارمحال و بختیاری نسبت به اصفهان بوده و امیدواریم این ترجیح بدون توجیه نباشد.
نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس با یادآوری دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد و سفر وی به چهارمحال و بختیاری و صحبت هایش که منشا اثر منفی برای بحث آب اصفهان شد، بیان داشت: آقای روحانی با توجه به تحصیلات حوزوی و حقوقی و همچنین اشرافیت نسبی بر مساله آب، باید سهم آبه و حق آبه و حقوق افراد را در بحث آب مورد لحاظ قرار داده و در بین صحبت هایشان تحت تاثیر فضای موجود قرار نگیرد که بعدها مسئولیت زا باشد.
وی در پاسخ به این سوال که رئیس جمهور در خوزستان تحت تاثیر برخی رفتارها و اعتراضات در مورد آبرسانی به اصفهان صحبت ها و تصمیماتی شتابزده اتخاذ کرد، گفت: با یادآوری برخی مسائل به رئیس جمهور می توان جلوی اتفاقات مشابه در چهارمحال وبختیاری را گرفت البته امیدواریم این چنین شود چرا که اگر خلاف این رخ دهد مسائلی پیش می آید که عده ای ناخواسته باید تاوان آن را پس دهند.
اسفنانی در خصوص اینکه با رایزنی بیشتر اگر رئیس جمهور پیش از چهارمحال و بختیاری به اصفهان سفر می کرد و با اشرافیت کامل نسبت به بحران اصفهان، تصمیمات بهتری برای آب می گرفت، بیان داشت: به طور قطع سفر روحانی به اصفهان پیش از چهارمحال و بختیاری تاثیر بهتری داشت.
وی افزود: پیش از این نمایندگان اصفهان در شروع دولت یازدهم جلسه ای با روحانی داشتند و حتی فیلم مربوط به مشکلات آب اصفهان و زاینده رود و بحران آن در قالب کلیپ پخش شد همچنین جلسات متعددی با با رئیس جمهور، معاونان و وزیر نیرو برگزار شده و اهمیت موضوع آب اصفهان به آنها گوشزد شده با این حال به نظر می رسد دولت همچنان بحران آب اصفهان را نپذیرفته است.

 1. جناب اقای نماینده محترم فریدن بزرگ
  اصفهان اب فریدونشهر و جاهای دیگر را برد و به یزد و جاهای دیگر می فروشد و شاید اطلاع دارید –
  از کدام بحران سخن می گویید که دولت کمتر از شما خبر دارد؟؟؟
  مشکلات حوزه انتخابی خود را برطرف کنید لطفا اگر دستتان میرسد/اصفهانی ها به اندازه ی کافی حامی دارند شما دیگر اب به اسیاب انها نریزید

 2. داود گفت:

  دوست عزیز
  صحبت کردن راجع به موضوعی مثل آب به این راحتی نیست که مثلا اصفهان آب فریدونشهر رو به یزد بفروشه و … . مشکل اصلی بحث آب نبود مدیریت جامع و اصولی بر منابع آب و تقسیم ناعادلانه اون هست. امروز تقریبا تمام مناطق استان با مشکل آب مواجهند از فریدونشهر و سمیرم پرباران تا مناطق شرق و کویری اصفهان. تمام مصائب آب استان از سال 79 و انتقال آب به یزد شروع شد و هر سال هم بدتر و بدتر شده. اون زمان به صورت غیر قانونی و تحت حمایت برخی افراد آب به یزد منتقل شد و برای جبران آب برداشتی رفتند سراغ چشمه لنگان و مصیبت برای فریدونشر آغاز شد. امسال هم قرار هست 150 میلیون متر مکعب آب باز به یزد منتقل بشه تا خیار بکارند!!

 3. با سلام .
  تابخشی ازسخنان آقای اسفنانی موافقم ولی ایکاش طبق گفته دوستمان در نظر فوق قبل از اینکه آبهای فریدونشهر راکه یک منبع عظیم وثروتی الهی برای این شهرستان بود والبته در دولت سید ممد آن را به مکر و حیله از شهرستان به یزد غیره شوهر دادند فکر اصفهان و صد البته خود شهرستان بودن که حداقل زمینهای کشاورزان بدبخت در طی چند سال خشکسالی لم یزرع نمیماند ونمایندگان ومسئولان آن دوره بجای عکس گرفتن وغیره دغدغه مردم بینوای شهرستان را داشتن …..
  آقای اسفنانی کار از سالهای دور به بن بست رسیده نه الان

Go to TOP