چاپ خبــر

هكر ۱۵۰۰ خط اينترنت در اصفهان دستگير شد

رييس پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات فرماندهي انتظامي استان اصفهان اعلام كرد: فردي كه خطوط ADSL بيش از ۱۵۰۰ نفر از شهروندان را هك و از پهناي باند آنها به صورت رايگان استفاده مي كرد در عمليات ضربتي كارآگاهان پليس فتا استان اصفهان، شناسايي و دستگير شد.

به گزارش پایگاه خبری پونه زار به نقل از ایمنا، سرهنگ سيد مصطفي مرتضوي گفت: در پي شكايت تعدادي از شهروندان مبني بر اينكه خط ADSL آنها هك شده و شخصي مخفيانه از پهناي باند آنها استفاده مي كند، رسيدگي به موضوع در دستور كار اين پليس قرار گرفت.

اين مقام مسوول عنوان داشت: بلافاصله در اين زمينه، پرونده تشكيل و تحقيقات براي شناسايي و دستگيري عامل و يا عاملان هك خطوط اينترنت شاكيان آغاز شد که سرانجام پس از بررسي هاي علمي و تخصصي در محيط سايبر و بازبيني سيستم‌هاي شركت‌هاي ارائه دهنده خدمات اينترنت، هويت فردي كه اقدام به اين عمل مجرمانه كرده بود، به دست آمد.

وي افزود: متهم كه جواني ۲۲ ساله، اهل و ساكن اصفهان است طي هماهنگي با مقام قضايي طي يك عمليات ضربتي در منزلش توسط ماموران دستگير شد.

سرهنگ مرتضوي با بيان اينكه در بررسي سيستم هاي حامل داده رايانه متهم، تعداد زيادي نرم افزار هك و نفوذ كشف شد، گفت: متهم، هنگامي با مدارك و مستندات غير قابل انكار پليس مواجه شد به بزه انتسابي خود اقرار و انگيزه اش از اين كار را استفاده رايگان از پهناي باند ديگران براي كارهاي روزمره خود از اينترنت عنوان كرد.

رييس پليس فتاي استان اصفهان عنوان داشت: براي جلوگيري از نفوذ افراد هكر به مودم ADSL توصيه مي كنيم رمز پيش فرض مودم ADSL خود را هر از چند گاهي تغيير دهيد و از رمزهاي پيچيده براي نام كاربري خود استفاده كرده و از دانلود فايل هاي ناشناس پرهيز شود.

سرهنگ مرتضوي افزايش تنظيمات امنيتي مودم را از ديگر اقدامات موثر براي سد كردن راه نفوذ هكرها عنوان كرد و اظهار داشت: توصيه ديگر ما به شهروندان اين است كه ريز مصرف پهناي باند اينترنت خود را بررسي تا در صورت مغايرت موضوع را به پليس فتا گزارش دهند.

Go to TOP