چاپ خبــر

گودرزی: سهم بیشتری از اعتبارات به ورزش اصفهان اختصاص می‌دهیم

وزیر ورزش و جوانان گفت: این قول را می‌دهیم که با توجه به محدودیت‌های مالی سهم بیشتر از اعتبارات به ورزش استان اصفهان اختصاص پیدا کند.

به گزارش پایگاه خبری پونه زار به نقل از ایمنا، دکتر محمود گودرزی در نشست وزیر ورزش و جوانان با روسای و نواب روسای هیات‌های ورزشی استان اصفهان که از ساعت ۱۵ امروز دوشنبه در تالار افتخارات اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان برگزار شد اظهار داشت: ورزش به عنوان یک عنصر مشروع، مطلوب و سلامت بخش مطرح است اما نقیصه بزرگ این عنصر در کشور ما امروز کمبود منابع مالی و محدودیت‌های اعتباری است.

وی افزود: در عملکرد خود، شاهد دو مفهوم هستیم نخست وظیفه و دوم رسالت. رسالت مفهومی معنوی دارد و فراتر از وظیفه است به این معنی که بدون دستمزد مالی وظیفه ای را به انجام برسانیم. در میان اهالی ورزش نیز می‌بینیم اکثر کسانی که سینه سوخته ورزش هستند مصداق همین مورد دوم به شمار می‌روند که جای قدردانی دارد.
وزیر ورزش و جوانان در ادامه صحبت‌های خود تصریح کرد: به دنبال محکوم کردن گذشتگان نیستیم اما باید بگوییم گاهی اوقات اقداماتی انجام می‌دهیم که اثراتش تا سال‌ها باقی می‌ماند. یکی از این اشکالات که در ورزش اصفهان شاهد آن بوده ایم مدیریت های تحمیلی هستند. یعنی در ورزش این استان گاهی مدیریی را انتخاب کرده اند که یا از جنس ورزش نبوده و یا مدیری حضور داشته که در حد و اندازه های این پست نبوده است.

وی بیان کرد: مشکل دیگری که در ورزش شاهد آن هستیم استفاده از منابع است. در ایران بر خلاف کشورهایی مانند ژاپن با فروش اموال به دنبال جذب درآمد و تولید ثروت هستیم که این اشتباه است در حالی که اگر اعتماد به نفس انجام اقدامات صحیح و بزرگ را داشته باشیم امکان بسیج منابع نیز فراهم می‌شود.

گودرزی تصریح کرد: ورزش هم جزئی از تعلیم و تربیت است و دولت موظف به تعلیم و تربیت رایگان برای جامعه می‌باشد اما مشکلاتی که از آن صحبت کردیم باعث شده تا اندیشه صحیح در تدوینراهبردهای کلان در این خصوص نداشته باشیم و به ضعف کنونی در امر ورزش دچار شویم.

وزیر ورزش و وجوانان گفت: اشتباه مدیران قبل این بود که هرجا رفتند کلنگ زدند و قصد داشتند یک مجموعه ورزشی جدید را احداث کنند اما میلگردهای آن زائده ای شد قلب و روح و روان شهروندان.

وی افزود: شاید برخی بگویند من ضد فوتبال هستم اما این صحبت صحیح نیست. من ضد فوتبال نیستم و فقط از فوتبال آلوده دلخور هستم. آنقدر آدم های آویزان و هیچ کاره در این فوتبال وارد شدند و به دنبال کسب منافع برای خود بودند که چهره ورزش را کثیف کردند.

گودرزی در بخش دیگری از صحبت های خود به ایجاد توازن در میان تمامی مولفه های ورزشی اشاره کرد و گفت: باید هزینه ها در حوزه های همگانی، قهرمانی و حرفه ای متوازن انجام شود تا راهبرد ما شکل صحیحی به خود بگیرد.
وی خاطرنشان کرد: اشتباه چند سال اخیر مدیران در استان‌ها و همچنین استان اصفهان این بوده که بگویند زیر ساخت فراهم نیست. آیا سال‌های پیش که زیرساخت‌ها به اندازه امروز نیز نبود موفقیتی در بحث قهرمانی به دست نمی آمد؟

وزیر ورزش گفت: معتقدیم نبض ورزش در هیات‌ها و باشگاهها می‌زند و ورزش آنجا باید رشد کند اما این قول را می‌دهیم که سهم بیشتری به اعتبارات ورزش استان اصفهان اختصاص بدهیم.
پیش از صحبت های وزیر ورزش و جوانان، اسدی رئیس سازمان بسیج ورزشکاران و رئیس هیات ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی، ابرقویی نژاد رئیس هیات فوتبال، می آبادی رئیس هیات هندبال، پرورش رئیس هیات بدنسازی و شاکری فرد مسئول کارگروه ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان دغدغه های حوزه کاری خود را بیان کردند.

Go to TOP