چاپ خبــر
در ادامه پروژه جهاد با خدا؛

داعش 150 زن را به علت رد «جهاد النکاح» در استان انبار عراق اعدام کرد

وزارت حقوق بشر عراق اعلام کرد که گروه تروریستی داعش ۱۵۰ زن از جمله زنان باردار را به علت خودداری از ازدواج با پیکارجویان تکفیری در استان الانبار اعدام کرد.

به گزارش سایت تحلیلی خبری پونه زار به نقل از پایگاه خبری شبکه پرس تی وی، گروه تکفیری داعش ۱۵۰ زن را به علت خودداری از ازدواج با پیکارجویان تکفیری در استان انبار اعدام کرد.

وزارت حقوق بشر عراق روز سه‌شنبه (۲۵ آذر) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: «دست‌کم ۱۵۰ زن از جمله زنان باردار پس از خودداری از پذیرش ازدواج جهاد در فلوجه اعدام شدند.»
در این بیانیه آمده است بسیاری از خانواده‌های ساکن شهر الوفا در شمال فلوجه نیز برای حفظ جان خود و فرار از تهدید پیکارجویان تکفیری داعش به بیابان‌ها پناهنده شدند.
به گزارش وزارت حقوق بشر عراق، در این مهاجرت اجباری بسیاری از کودکان جان خود را از دست دادند.
موضوع «جهاد نکاح» نخستین بار سپتامبر گذشته هنگامی افشا شد که شماری از دختران سنی برای ازدواج با پیکارجویان تکفیری وارد سوریه شدند. این در حالی است که جهاد نکاح مغایر قوانین شریعت اسلام است.
استان انبار که با سوریه مرز مشترک دارد، یکی از مهم‌ترین پناه‌گاه‌های پیکارجویان تکفیری داعش بوده و بسیاری از بخش‌های این استان نیز در اشغال داعش است.
تروریست‌های داعش اکنون کنترل بخش‌های مختلفی از عراق و سوریه را در اختیار دارند. آن‌ها در مناطق تحت تصرف خود مرتکب جنایت‌های هولناکی می‌شوند و پیروان مذاهب و اقلیت‌های قومی همچون شیعیان، سنی‌ها، کردها و مسیحیان را می‌کشند.
  1. انیکا گفت:

    خدا جوابشونا بده, بیچاره مردم عراق

Go to TOP