چاپ خبــر
از شهدا الگو بگیریم؛

شهید عزت الله اصلانی

وی بعد از گذراندن دوره‌های نظامی و رانندگی ماشین‌های سنگین در اصفهان، به خیل سنگرسازان بی سنگر پیوست و در عملیات کربلای ۵ برای همیشه جاودانه شد.

شهید عزت الله اصلانی فرزند امیرقلی در سال ۱۳۴۲ در خانواده‌ای متدیّن در فریدونشهر دیده به جهان گشود. وی تحصیلات ابتدایی تا دبیرستان را در زادگاهش گذراند و همواره در کار کشاورزی پدرش را یاری می نمود.

شهید عزت الله اصلانی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در نهاد نوپا و مردمی جهاد سازندگی مشغول خدمت شد و بعد از مدتی خواستار اعزام به جبهه گردید. به مدت ۳ ماه در اصفهان دوره آموزشی پیرامون فراگیری فنون نظامی و همچنین آموزش رانندگی با وسایل نقلیه سنگین را گذراند و بعد از آن عازم جبهه‌های جنگ شد و بالاخره در سال ۱۳۶۵ در عملیات غرور آفرین کربلای ۵ در شلمچه به آرزوی دیرینه خود رسید و به مقام والای شهادت نائل گردید.

فرازهایی از وصیت نامه

«من اکنون می روم که با خدایم ملاقات کنم ،میروم تا آتشی را که در درونم مشتعل شده خاموش نمایم من اکنون به سوی سنگر خالی همرزمانم ،به سوی لانه با صفای جنگ پرواز می کنم که دشمن بداند هیچ موقع سنگرهایمان خالی نمی ماند .

و تو ای همرزم! و تو خود میدانی که این انقلاب به چه نحوی به پیروزی رسید. با کشته شدن علی اکبرها، علی اصغرها، حبیب ابن مظاهرها، نکند خدای نکرده بی تفاوت بنشینیم و دنیا را بزر آخرت ترجیح بدهیم و هیچ اندوهی به خود راه ندهی که ما پیروزیم.

هیچ قطره‌ای در مقیاس حقیقت در نزد خدا از قطره خونی که در راه خدا ریخته شود بهتر نیست و من میخواهم با این قطره خون به معشوقم برسم.

راه امام را ادامه دهید و با منافقین داخلی مبارزه کنید، بازنده ماندنم که نتوانستم خدمتی به انقلاب و جمهوری اسلامی بکنم امیدوارم که با شهادتم بتوانم قلب آشنایان را منقلب ساخته تا آنها به این انقلاب خدمت کنند.»

 

سایت پونه زار از تصاویر، خاطرات و نوشته‌های شما در مورد شهدای فریدونشهر استقبال می‌کند.

  1. ر گفت:

    از نحوه شهادت ایشان آقای علیحسین ملیانی جهاد کشاورزی اطلاع دارند. چنانچه میسر باشد. نحوه شهادت این شهدا را هم بنگارید. روحشان شاد.

  2. فریدونشهر شهرستان عاشقان ،شهرستان دل دادگان به الله،شهرستان رادمردان ودلیران بختیاری-گرجی-ترکی -مسیحی وفارسی این شهرستان شهیدان عاشق است وشهرستان عاشورایی که شهیدان زیادی ازهمه این اقوام دارد مسئول محترم پونه زارخداخیرتان بدهد بااین حرکت واین معرفی، این عزیزان را معرفی کنید تا مردم ما وجهان بدانندفریدونشهرما گهواره تمدن وعاشقان به الله است والگو بگیریم ومدیون آن ها نمانیم. مجددآ ازشما تشکر مینمایم .

  3. ای کاش زره ای از لیاقت ، شهامت ، و ایمان شما هم نصیب ما می شد. براستی شما کی بودید؟ من که فکر مرگ را که می کنم تنم می لرزد. ولی شما راحت ،!… دنیای دون را با شهادت خود خوار و ذلیل وشاید هم به معنی واقعی تفسیر کردید. بنازم غیرت بی مثال تورا ای شهید….

Go to TOP