چاپ خبــر
به کجا سفر کنیم؟

سراب ، نوستالژی فریدونشهر

سراب تنها یک پارک نیست بلکه بخشی از هویت فریدونشهر است، بخشندگی چشمه را در آغوش دارد و دروازه کوهی است سرشار از گیاهان دارویی و خوراکی.

سراب فریدونشهر را نمی‌توان تنها یک پارک نامید. سراب بخشی از هویت فریدونشهر است و بخشی از هویت هر فریدونشهری. چشمه‌ی زلال و پرآبی که به قدمت فریدونشهر بلکه بیشتر از دل کوه می‌خروشد و مردم زحمت کش و رنج دیده‌ی این دیار را سیراب کرده است. چشمه را نماد بخشندگی می‌نامند ولی کوه‌های فریدونشهر دست کمی از آن ندارند مخصوصاً کوه «دیدزری» که رویشگاه انواع مختلفی از گیاهان دارویی و خوراکی و سراب یکی از دروازه‌های ورود به این کوه‌ها است. علاوه بر این‌ها تنها محل تفریح و تفرج شهر بوده و سیزدهم فروردین‌ها و شب‌های تابستان فریدونشهر با سراب سرشته شده‌اند.

سراب، سرچشمه دو چشمه فصلی است که معمولاً از اواسط زمستان به خروش افتاده و تا اواسط پاییز می‌جوشد. پارک سراب یا پارک معلم با وجود چشمه‌، درختان، حوضچه‌ها، آبی که از میان آن می‌گذرد و نمای کوهستانی که دارد محلّ آرامش بخشی است که طبیعت به انسان‌ها هدیه داده است.

در شمالی‌ترین قسمت سراب مسیر همواری برای بالا رفتن از کوه و کوهپیمایی فراهم است. غار بالای سراب هم بر زیبایی و جذابیت آن افزوده است.

مسیر دسترسی

برای رفتن به سراب بعد از وارد شدن به فریدونشهر باید راه را ادامه دهیم تا به قسمت غربی شهر به میدان استقلال برسیم. از آن‌جا به سمت راست می‌پیچیم و مسیر سربالایی را تا اوّلین تقاطع سمت چپ طی می‌کنیم. در اوّلین تقاطع به سمت چپ (خیابان شهدی مدنی) می‌پیچیم و مسیر را تا انتهای خیابان دنبال می‌کنیم. انتهای خیابان سمت راست راه چشمه و پارک سراب است.

ad.jpg)‎

ac.jpg)‎

امکانات

در چشمه سراب نمازخانه، فروشگاه اغذیه، پارکینگ، وسایل بازی کودکان، پارک بادی، پیست اسکیت، سوئیت اقامتی و سرویس‌های بهداشتی فراهم است.

نکته

چادر زدن و شب ماندن در سراب امکان پذیر است ولی با توجه به سردی هوا به پتو و لوازم کافی برای گرم نگه داشتن احتیاج است.

 1. s گفت:

  پارک اسکیت دیگه چجوریه برادر؟؟
  جایی هستش که اسکیت ها توش پارک میشه؟؟؟

  پیست اسکیت برادر نه پارک اسکیت.

 2. rahimstrling گفت:

  ببخشید سرای نماز خانه؟؟

 3. m on گفت:

  ای بابا چقدر گیر میدید حالا یکیم که از شهر زیبای ما تبلیغ کرده شما قبول نکنیداااااااا

Go to TOP