چاپ خبــر
به دنبال بارش باران؛

میزان آب در تونل انتقال آب چشمه لنگان به حداکثر ظرفیت خود رسید

به دنبال بارش شدید باران میزان آب در تونل انتقال آب چشمه لنگان را به حداکثر ظرفیت ۲۴.۵ مترمکعبی خود رسید.

به گزارش سایت تحلیلی خبری پونه زار به نقل از آب منطقه ای اصفهان، بارش باران با شدت کم سابقه درشهرستان فریدونشهر شادی را برای چشم انتظاران آب به ارمغان آورد.
بارش روزهای شنبه و یکشنبه هفته جاری در این شهرستان، سبب سرریز شدن سد چشمه لنگان و بند انحرافی آن شده و میزان آب در تونل انتقال آب چشمه لنگان را به حداکثر ظرفیت ۲۴.۵ مترمکعبی خود رساند.
میانگین بارش شهرستان فریدونشهر ۵۵۰ میلیمتر در سال است که در سال آبی حاضر تاکنون به ۵۸۴ میلیمتر رسیده است.
گفتنی است؛ با تکمیل سد سرداب، نه تنها از سرریز شدن سد چشمه لنگان در سیلاب های این چنینی جلوگیری خواهد شد، بلکه کنترل میزان آب رودخانه پلاسجان در فصول کشت و مدیریت بهره برداری آن به لحاظ جلوگیری از برداشت های بی رویه این رودخانه در فصول کشت نیز قابل حصول خواهد بود.

  1. مهین گفت:

    ما که خیلی خوشحالیم اصفهانی ها هم خوشحال باشند اون پیرمرد کشاورز هم که از وقتی تونل را زدند چشمه باغش خشک شده و کشاورزیش از بین رفته بره فکر خودشا بکنه

  2. ا گفت:

    یه نفر به اصفهانی ها بگه مردم فریدونشهر میفهمند چکار کردید. یکی بره بهشون بگه بوووووووووق خودشونن. همین آقای طرفه که این هفته امد و با افتخار طرح پشت طرح افتتاح کرد یادمان نرفته چه وعده وعیدایی به مردم داد مگر نمبدانست دروغ چه گناه بزرگی است

  3. اداره خیلی با رحم آب منطقه ای عزیز یک نگرانی بابت آب های باقیمانده داشتیم که خدا را شکر دارید آن را هم برطرف می کنید راستی یه چشمه هم توی ویریس گل هست آن را جا گذاشتید، آبش به سمت شما نمیاد!

  4. اصفهانی ها برن جشن بگیرند.

Go to TOP