چاپ خبــر
شهید حسین‌علی خدایگانی:

امام را فراموش نکنید

چند روز از اتمام خدمت سربازی‌اش در آبادان نگذشته بود که از پدر و مادرش اذن رفتن به جبهه گرفت. شهید خدایگانی سرانجام در ۱۳۶۱/۲/۲۸ در عملیات بیت المقدس به شهادت رسید.

شهید حسین‌علی خدایگانی در سال ۱۳۳۹ در فریدونشهر دیده به جهان گشود. وی دوران طفولیت را در خانواده‌ای مذهبی و نسبتاً متوسط سپری کرده و تحصیلات ابتدایی را در فریدونشهر گذراند.وی به خاطر مشکلات اقتصادی ناچار به ترک تحصیل شد و به شغل جوشکاری مبادرت ورزید و در اوایل انقلاب به خدمت مقدس سربازی اعزام شد.

پس از سپری کردن ۱۱ ماه از خدمتش، جنگ عراق بر ایران تحمیل شد. با شروع جنگ، در منطقه‌ی آبادان ۱۳ ماهِ باقی مانده از سربازی‌اش را سپری نمود و به فریدونشهر بازگشت. بعد از گذشت چند روز از پدر و مادرش اذن بازگشت به جبهه گرفت که با توجه به حضور یکی از برادرانش در جبهه، آن‌ها با اعزام مجدد وی موافقت نکردند. شهید خدایگانی مدتی برای کار به تهران رفت تا این که برادرش از جبهه بازگشت و او بلافاصله کار را ترک کرده و با جلب موافقت پدر و مادرش به عنوان نیروی بسیجی راهی جبهه‌های حق علیه باطل شد.

شهید خدایگانی در عملیات غرورآفرین بیت المقدس در آزادسازی خرمشهر شرکت نمود و سرانجام در ۱۳۶۱/۲/۲۸ در عملیات مذکور شهد شیرین شهادت را چشید و به لقاءالله پیوست.

وصیت نامه

بسم الله الرحمن الرحیم

با درود فراوان به رهبر کبیر انقلاب اسلامى امام خمینى و ملت شهید پرور قهرمان ایران امیدوارم حالا که خداوند متعال توفیقى عنایت فرمود و تا دیتنش را یارى کنیم بتوانیم مخلصانه و بى ریا دینمان را به دین اسلام ادا نمایم و اما پدر ومادر عزیزم اگر توفیق شهادت نصیبم شد امیدوارم که صبر و استقامت پیشه کنید و بجاى گریه همیشه براى اسلام و طول عمر امام عزیز دعا کنید

حسینعلى خدایگانى ۶۱/۲/۱۵

التماس دعا دارم . امام را فراموش نکنید

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

Go to TOP