چاپ خبــر

پیگیری راه‌اندازی ۶ منطقه اقتصادی جدید در استان اصفهان

استاندار اصفهان گفت: پیگیری راه اندازی شش منطقه ویژه اقتصادی در استان اصفهان در دستور کار است که با دریافت مصوبه از مجلس اجرایی خواهد شد.

به گزارش سایت تحلیلی خبری پونه زار به نقل از مهر، رسول زرگرپور پیش از ظهر امروز در حاشیه آغار عملیات اجرایی منطقه ویژه اقتصادی کاشان در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه در استان اصفهان دو منطقه ویژه اقتصادی در شهرستان‌های شهرضا و کاشان به تصویب هیات دولت و مجلس شورای اسلامی رسیده است، اظهار داشت: قرار است این دو منطقه در زمینه تولیدات و فناوری‌های شیمیایی و ماشین‌آلات فعالیت داشته و این دو صنعت را در استان توسعه دهند.

وی با اشاره به پیش‌بینی دو منطقه اقتصادی جدید در استان اصفهان نیز ابراز داشت: این دو منطقه در انتظار دریافت مصوبه از مجلس شورای اسلامی هستند.

استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه در سفر رئیس جمهور به استان اصفهان راه‌اندازی ۴ منطقه اقتصادی دیگر نیز پیگیری شده است، اضافه کرد: با راه اندازی این تعداد منطقه‌های ویژه اقتصادی استان اصفهان به ۸ منطقه افزایش خواهد یافت.

وی تعداد صنایع فعال موجود در استان اصفهان را ۹ هزار واحد اعلام کرد و افزود: این تعداد واحد صنعتی ۱۵ درصد از تولید ناخالص ملی را به خود اختصاص داده‌اند.

زرگرپور با تاکید بر اینکه استان اصفهان صنعتی ترین استان کشور است، ادامه داد: ۱.۴ میلیارد دلار صادرات از استان اصفهان و عضویت ۳ هزار نفر در اتاق بازرگانی این استان مصداقی بر این مدعاست.

Go to TOP