چاپ خبــر
در مصاحبه با شهردار بررسی شد؛

شهرداری فریدونشهر از پرونده دیوان عدالت اداری تا احداث پارک جدید

شهردار فریدونشهر از احداث دو پارک جدید در فریدونشهر، علت احداث کنارگذر جنوبی شهر و قانونی بودن افزایش عوارض شهرداری سخن گفت.

به گزارش سایت تحلیلی خبری پونه زار، ماه‌های اخیر شاهد اجرای پروژه‌های مختلف عمرانی توسط شهرداری بودیم. مصاحبه‌ای اختصاصی با ابراهیم گوگونانی، شهردار فریدونشهر، ترتیب دادیم تا سؤالات و شبهات مطرح شده در مورد اتفاقات اخیر در شهرداری فریدونشهر را پاسخ دهد.

 

– پونه زار: در طرح همسان‌سازی پیاده‌روها آیا صدور قبوض مشارکتی برای مغازه داران همجوار پیاده‌روها برای تأمین هزینه این طرحی اقدامی قانونی بوده است؟

– بله، در «قانون شهرداری‌ها» انجام امورات شهری با مشارکت مردمی بیان شده است و در این رابطه هم منتخبین مردم در شورای شهر این موضوع را تصویب کردند و به شهرداری ابلاغ نمودند و شهردار هم آن را اجرایی کرد. این قبوض جهت پرداخت نصف هزینه سنگ‌فرش پیاده‌روهاست و نصف دیگر توسط شهرداری پرداخت می‌شود. البته ما با توجه به میزان فروش مغازه‌داران، قبوض را برای فروشگاه‌های کوچک قسط‌بندی کرده‌ایم.

– پونه زار: چرا بهسازی پیاده‌رو جلو بانک ملی، به عنوان پرترددترین محل شهر، این قدر به طول انجامید؟

– پیمانکاری که این کار را برعهده گرفته بود قبل از آغاز این پروژه، پروژه دیگری را در دست داشت و با اتمام آن پروژه، کار بهسازی پیاده‌رو را همزمان با سایر پیمانکاران دیگر آغاز کرد. ولی بعد از چند روز به وی اخطار داده شد که پروژه قبلی دچار مشکل است. لذا وی مجبور شد، مدتی برای اصلاح و اتمام پروژه قبلی خود، کارگاه را ترک کند که منجر به اعتراضاتی از سوی مردم شد. البته شهرداری به وی اخطار داد و پیمانکار دوباره به محل بازگشت و کار خود را از سر گرفت.

– پونه زار: آیا با وجود تذکرات فرماندار فریدونشهر در شورای اداری خطاب به ادارات مبنی بر پرداخت بدهی خود به شهرداری، این ادارات اقدام به پرداخت بدهی خود به شهرداری نموده‌اند؟

– متاسفانه تاکنون هیچ اداره‌ای بجز اداره برق، آبفای شهری و اقتصاد و دارایی نسبت به پرداخت بدهی خود به شهرداری اقدام نکرده است و ما با این شرایط امکان ادامه خدمات رسانی به آن‌ها را نخواهیم داشت. برای روشن‌تر شدن موضوع به عنوان نمونه فقط اداره راه و شهرسازی بیش از هشت میلیارد ریال به شهرداری بدهکار است. بدون شک با پرداخت این بدهی‌ها تحولی اساسی می‌توان در مدیریت شهری ایجاد کرد.

– پونه زار: آیا افزایش عوارض سالیانه در سال جاری به میزانی که شهرداری انجام داده، قانون است؟

– افزایش عوارض سالیانه طبق قانون باید 9 درصد باشد که ما از این تخطی نکرده‌ایم. در سال گذشته کل هزینه جمع آوری زباله چهار میلیارد و 300 میلیون ریال شده است که با در نظر گرفتن 4286 منزل مسکونی در فریدونشهر، هزینه دفع زباله به ازای هر خانه حدود یک میلیون ریال می‌شود. علاوه بر آن شهرداری در سال 93 میزان دو میلیارد و 600 میلیون ریال بابت فضای سبز هزینه کرده است که این هزینه برای هر خانه می‌شود حدود 600 هزار ریال. خدمات دیگر شهرداری را که در نظرگرفته و حساب کنیم، مجموع این خدمات به ازای هر خانه سه میلیون و 750 هزار ریال می‌شود که شهرداری تنها برای 25 درصد از این هزینه آن هم بر اساس مقدار زیربنا و تعداد طبقات برای شهروندان قبض صادر می‌کند.

– پونه زار: آیا بانک اطلاعاتی شهرداری از پارامترهای شهری مورد نیازش کامل است؟

– تا حد زیادی بله و اگر بخواهیم این رقم را به 100 درصد برسانیم باید چیزی بالغ بر سه میلیارد ریال به منظور متراژ معابر و منازل هزینه کنیم که فعلا چنین بودجه‌ای در دست نداریم.

– پونه زار: چرا به فکر اصلاح خیابان ولی عصر و پله‌های حدفاصل خیابان ولی عصر و خیابان امام خمینی(ره) افتادید؟

– در خیابان امام خمینی مسجد جامع شهر و محل تجمع مردم شهر قرار دارد که به همین دلیل در مناسبت‌های مختلف این خیابان بسته می‌شود و دسترسی محلی به آن محدوده قطع می‌شود. ما مجبوریم برای دسترسی محلی، معبری بزنیم که در چنین مواقعی مشکلی نداشته باشیم. لذا تصمیم گرفتیم معبری از خیابان امام به خیابان ولی عصر باز کنیم. پله‌ها و پلی که وضعیت بسیار بدی داشت را تخریب کردیم و به جای آن یک گذر پیاده رو و یک گذر ماشین رو ایجاد خواهیم کرد.

– پونه زار: با توجه به این که قصد دارید خیابان ولی عصر را دو طرفه کنید و یک باند جدید به آن اضافه کنید آیا فضای سبز بین خیابان امام و خیابان ولی عصر حذف خواهد شد؟

– فضای سبز کوچکتر خواهد شد ولی از بین نخواهد رفت.

– پونه زار: با توجه به اقبال گردشگران به سمت فریدونشهر و ظرفیت کم تنها پارک شهر، مشاهده می‌کنیم که گاه در مواقعی که گردشگر زیادی به شهرستان می‌آید، گردشگران در پیاده‌روهای شهر چادر می‌زنند، چه تدبیری برای این موضوع اندیشیده‌اید؟

– ما به دنبال آماده سازی یک پارک تفریحی دیگر در انتهای خیابان ولی عصر در محدوده چشمه گلاز هستیم و درصدد هستیم علاوه بر افزایش درختکاری در پارک سراب، از سال آینده فضای کافی دیگری نیز برای اسکان مسافرین فراهم کنیم. همچنین در نظر داریم مالکیت چشمه آبلت را به دست بگیریم و پارک سوم شهر را در این منطقه احداث کنیم.

– پونه زار: کانیوگذاری کوچه‌ها برای هدایت آب بعد از چند سال کار کردن در سال گذشته به اتمام رسید. آیا برای حفاری فاضلاب همه این کانیوها کنده شده و از بین می‌رود؟

– بله متأسفانه. البته این کانیوها به علت داشتن عمق زیاد باعث به وجود آمدن مشکل حین تردد وسایل نقلیه از کوچه‌ها شده‌اند که ما قصد داریم کانیوهای تخت‌تر با عمق کمتری را استفاده کنیم.

– پونه زار: با وجود این که طرح کنارگذر شمال را در برنامه دارید، چه لزومی برای احداث کنارگذر جنوبی شهر وجود دارد؟

– بنده اصرار دارم این کنارگذر حتماً احداث شود و برای همین موضوع تاکنون هشت بار به دادگاه رفته‌ام و پایم به دیوان عدالت اداری هم کشیده شده است. جهاد کشاورزی شاکی شده بود که ما اراضی کشاورزی را از بیم می‌بریم. هدف اصلی ما از احداث این کنارگذر ابتدا رشد محدوده جنوب شهر است که توسعه شهری را در پی دارد. در ثانی این راه می‌تواند برای عبور احشام مورد استفاده قرار گیرد تا دیگر دامداران مجبور نباشند دام خود را که معمولا در اوج ترافیک شهری به خانه بازمی‌گردانند از وسط خیابان‌های شهر عبور دهند.

علاوه بر این‌ها ما باید اصول پدافند غیرعامل را در توسعه شهر در نظر بگیریم. این اصول به ما می‌گویند معابر شهر را طوری طراحی کنیم که اگر اتفاقی افتاد و معبری بسته شد، مسیر دیگری برای عبور و مرور وجود داشته باشد.

– پونه زار: تلویزیون شهری نصب شده در بلوار شریعتی تا کی باید خاموش باشد؟

– متأسفانه جانمایی درستی برای این تلویزیون نشده است و از لحاظ ترافیکی مشکل جدی دارد لذا به زودی این تلویزیون از این محل برداشته خواهد شد.

– پونه زار: یعنی تمام هزینه‌ای که برای برداشتن تلویزیون از پارک سراب و برای نصبش در محل فعلی شده است را باید تلف شده حساب کنیم؟

– بله

– پونه زار: با توجه به آبگیری استخر ذخیره آب چشمه لاک پشت، آیا هم اکنون شهرداری از این مخزن برای آبیاری فضای سبز شهر استفاده می‌کند؟

– بله، ما با آبگیری این مخزن ذخیره آب و با اجرای 36 کیلومتر لوله‌کشی آبیاری قطره‌ای، استحصال از آب‌های زیرزمینی، که میراث آیندگان ما هستند، را قطع کرده‌ایم که موجب صرفه جویی در هزینه برق موتور چاه که ماهیانه حدود 40 میلیون ریال می‌شد، گردید. هم اکنون آب مورد نیاز برای آبیاری فضای سبز شهر با نیروی ثقلی داخل مخازن شهرداری ریخته می‌شود و بدون هیچ گونه مصرف انرژی داخل لوله‌های آبیاری قطره‌ای فضای سبز ما جاری می‌شود.

 1. فضای سبز که شهردار میفرمایند کجاست مگه ما بجز سراب جایی داریم که فضای سبز باشد / چهارصد دستگاه دارن فضای سبز را به سوییت تبدیل میکنن کسی هم جواب گوی مردم نیس

 2. واقعا جای تشکر دارد از خدمات و زحمات شهردار محترم و شورای شهر در زیباسازی و خدمات شهری

 3. با سلام وتقدیر از زحمات مهندس گوگونا نی هزینه بدون برنامه انتقال تلویزیون والمان را باید کسانی که بدون بررسی کارشناسی انجام داده اندوهزینه زیادی را به شهر تحمیل کرده اند باید بدهند نه شهرداری وشهروردان لطفا در این خصوص اقدام قانونی بفرمائید

  • شهروند گرامی سلام.اون موقع که تلویزیون نصب می کردن هنوز توشهرمون راهنمایی رانندگی نداشتیم که یاداوری کنه که جای مناسبی نیست و خطرناکه.فدای سرمون پول که زیاد داریم بودجه هم که زیاد به شهرمون تعلق می گیره بی خیال……

 4. منتقد گفت:

  فضای سبز خیابان ولی عصر هم که معلوم نیست به چی ختم میشه .مهندسای تازه کار روزی یجوری نقشه میکشن.خدایا به دادمون برس.

 5. منتقد گفت:

  از اقای شهردار بخاطر اسفالت کوچه ها کمال تشکر را داریم.

 6. معترض گفت:

  سلام با تشگر از پونه زار.متاسفانه این دوره انتخابات شورای شهر/مردم به کسانی رای دادند که * و شاهد کارهایی هستیم بی برنامه و * و با این ندانم کاری ها با شخصیت و ابروی مردم بازی میکنند.دم اقای شهردارگرم که بعضی اشتباهات را اصلاح میکند.

  • بیا فریدون توباش ببینم چه گلی سر مردم میزنی. حالاچون به تو یا خویش و قومت رای ندادند باید معترض باشی . نه بی انصافی تا چه حد . خیابانهای و پیاده روهای یکدست . مهمانسراها. اسفالتکاریها . فضای سبز ووو کم کار شده . والله بنده همشهری شما اما ساکن شهر دیگری هستم و هیچ دادو ستدی نیز با این عزیزان مسئول نداشته . اما نا شکری و قدر نشناسی بعضیها نشانگر بی فرهنگی و بی اصالتیست که اگر مایه دلسردی زحمتکشان هر ارگانی شود و کار عقب بیافتد فردای قیامت نیز باید تاوانش راداد پس کلای خود و وجدان خود را قاضی کنید و مایه دلگرمی مسولان خود باشید و گرنه خدا را شاهد میگیرم که ما شاید هر دو یا سه ماه یک شب یا دو شب مهمان شهرتان باشیم و الحمدالله در این شهری که هستیم همه امکانات فراوان است اما دوست داریم فریدونشهرزیبای ما نیز زیبا تر و نمونه تر از همه شهرهای کشور شود . با تشکر

  • خدمت مخاطبان پونه زار به آقای معترض عرض کنم شما که شورا رامتهم به انجام کار بی برنامه میکنید مگه نباید برنامه نوشته شده باشه .شما برنامه شهرداری رادرطرح جامع ببینید که درچه دوره ای بیشتر کارها روبرنامه مصوب وابلاغ شده شورای برنامه ریزی وتوسعه استان باشد بعد خود رامعترض بنامیید باید عرض کنم این شورا وشهردار بابرنامه ترین مدیریت شهری رادارند انجام میدند نمونش تهیه طرح تفضیلی شهر دراین دوره است که الان داره کارگروه تخصصی استان روش کار میکنه وبه قول دبیر کارگروه باکیفیت ترین طرح تفضیلی طی سه سال گذشته درسطح شهرهای مشابه استان است .بازبگم برات درسه سال قبل از این دوره بودجه شهرداری فقط سیصدمیلیون بیشتر شده بود مدرک تفریغ بودجه موجود است ولی فقط درسال 93رشدیک ونیم میلیاردی داشت وامسال بعنوان سال دوم بودجه شورای چهارم بازحمات مجموعه شهرداری وشورا انشاالله به کوری اونایی که نمیتونندرشد این شهرراببینند به نزدیکی پنج میلیارد خواهد رسید اگه منظورتون از برنامه غیر ازاینه بفرمایید تا عرض کنم درضمن خوبه آدم جسارت معرفی راداشته باشه تانقد به قول حضرت علی منصفانه باشه .درمورد المان هم بگم من حاضرم باهرکسی درهرمقامی جلو مردم تومسجد مناضره کنم تاببینیم قضاوت مردم چیه اگه ما بخاطر مواردی تاحالا چیزی نگفتیم دلیل نمیشه وهم شما ودیگرانی را هرچند انگشت شمار بگیره ماشرایط مملکت ونظام را میبینیم وسرباز آقا هستیم اگرنبود این چیزها مردم تاحالا مقصران اصلی راشناخته بودند.

   • معترض گفت:

    با سلام خدمت اقای گوگونانی شورای محترم شهر.شوراوشهرداری خدایی در بعضی از موارد بسیار خوب عمل کرده ودر بعضی موارد بسیار ضعیف.اقا حسین به دل نگیر ما گرجیان عزیز زود نارا حت میشویم ولی کینه به دل نمی گیریم وزود می بخشیم. انتقاد کردن اسان است انتقاد پذیر بودن هنر است.در ضمن هر معترضی اقا نیست شاید خانم باشد.از تمام زحماتتان ممنون اش

    • خدمت معترض عرض سلام .بی اشکال خداست .دوما انتقادژذیری شرط عقله وسوما ماهرچی کارکنیم باز درمقابل بزرگواری مردم هیچی نیست وچهارما همیشه بخاطر کمبودها ازمردم عذر خواسته ایم .ودرآخر انسان نباید ازکلماتی استفاده کند که مدیر سایت بخواد با علامت ستاره سانسورش کنه من فقط ازاین کار انتقاد کردم وگر نه مخلص تمام همشهری ها هستیم اگه تا حالا کارامون راگزارش ندادیم بخاطر اینه که درمقابل این همه بزرگواری مردم هنوز هیچ نکرده ایم قربان بزرگواری تک تک همشهریان.

     • معترض گفت:

      با سلام اقاحسین چیز خاصی نوشته نشده بودپونه زار پیاز داغش رو زیاد کرده بود .یکی از اون ستارهها المان بود

  • پونه زارعزیز صحبت آقای معترض جواب داشت من دادم شما تایید نکردید لطفا تاییدبفرمایید.

 7. بهنام گفت:

  از عجایب شهر ما این است که عوض آنکه مانند شهرهای دیگر در داخل شهر فضای سبز ایجاد کنیم (ولو فضای صد متری) ، فضای داخل را از بین می بریم و می خواهیم در خارج از شهر پارک احداث کنیم . در کنار خدمات بزرگ شهرداری یکی از عیب هایش این است که لااقل بوسیله همین سایت از مردم برای شروع پروژه ای نظرخواهی نمی کند.

 8. همشهری گفت:

  تقاضامیکنم جدا به فکر فضای سبز ونیز ابیاری اصولی ودائمی در جهت افزایش فضای سیز درخت کاری گل کاری وزیبایی شهری باشید که این میراث ماندگاراست وایندگان وما که اکنون زندگی میکنیم استفاده مفید است چرا که فریدونشهر از لحاظ اب در موقعبت مناسبی است ولی از لحاظ فضای سبز ضعف دارد

 9. منتقد گفت:

  گذر گاه جنوبی کار سخت و بزرگیه خدا قوت .ایشالا به سرانجام برسه .لاییییییک

 10. با سلام لطفا خیابیان ولی عصر را دو طرفه بفرمائید هم کمک به با ر ترافیکی خیابان امامخمینی(ره) خواهد شد وهم اولین بازار وخیابان فریدونشهر از کساتی و محرومیت نجات پیدا میکند

 11. با سلام وخسته نباشیداگر میسر است یک فلکه پایین خیابان رجایی احداث کنید تا ترافیک کنترل شود

 12. از شهرداری و شورای شهر کمال تشکر را داریم ما که خارج از شهر و ساکن شهر دیگری هستیم با سفر به شهرستان تحولات اساسی را احساس میکنیم لذا بنده متعجبم از انتقادات بی انصافانه ی اندک افراد که قطعنا اصالتی به این شهر ندارند و دنبال تنش زدایی و اختلافند. عزیزان همشهری قدر مسئولان فعال و بومی را داشته باشید شهرمان بسیار کاردارد .

  • سلام به همشهری میشه بعضی از این تحولات را که احساس کردی بگی.موافقم که بعضی از مسئولین دلسوزانه وعاقلانه کار می کنند ولی امان از ندانم کاری بعضی ها …….توکل به خدا

  • اقای همشهری شمایی که ساکن شهر دیگه ای هستی لطفا به موارد شهر خودتان رسیدگی بفرمائید افرادی که نظر دادند نظراتشان محترم هست حتی اگر هم اشتباه باشدو همه دوستان بخاطر اصالتشون به این شهر نظر دادن کسی که در این شهرستان زندگی میکند میداند در شهر چه میگذرد نه کسانی امثال شما که از دور تماشا گر هستین و برای تفریح وخوشگذرانی وارد شهر میشوید وباری هستین بردوش مردم شهر اعم از لر ، گرج ،ترک وفارسی زبانها

   • در جواب اقایانی که به همشهری ساکن شهرهای دیگر منتقد شدند . عرض کنم یکسری از ادمها از بیکاری فرار کردند . یکسری افراد نیز از بی مهری . دسته ی دوم کسانی بودند که سالها برا ی شهر زحمت کشیدند و انتقادات بس بی مورد و بی انصافیهای بعضی افراد خواص که باعث تشویش افکار و دلسردی مسئولان میشوند باعث فرارشان شد و همان افراد در شهرهای دیگر سنبول شدند نمونه های انها را بسیاری میشناسند . وگرنه انتقاد سازنده خوب و گره گشاست اما ایرادهای بنی اسرائیلی بد و مایه ی عقب افتادگی شهر میشود که عده ای انرا دنبال میکنند . پس زحمات مسئولان فعال شهر را سپاسگذار باشید ..

 13. جناب نام و نا م خانوادگی همشهری که اصالت دارید و در خارج از شهر ساکن هستید و انتقادات را بی انصافی تلقی میکنید اگر راست میگویید در همین شهر می ماندید تا آنوقت می دیدی که خود نیز جز منتقدین می شدی یا نه

 14. بابت پروژهای عمرانی داخل شهر از شهردار محترم و شورای شهر کمال تشکر را داریم

 15. مریم گفت:

  انصافادراین دوره شوراوشهردارفعالی داریم وواقعابرای شهرمون زحمت میکشن .خسته نباشن ودستشون دردنکنه . بعضیاهم بجای انتقادوبحثهای بی موردبهتره اگه نظرسازنده ای دارن ارایه بدن تاشهرماشاهد پیشرفتهای تازه ای باشه .

 16. من تشکر فراوان دارم از این عزیزان و انقدر درک دارم که می دانم فرا تر از وظیفه کار می کنند.
  اما ای کاش کار های زیر بنایی انجام دهید نه ظاهری این کارهایی که شما میکنید عالیست اما این کار ها بعد از انجام کارهای زیر ساختی با ید انجام شود.
  در اینده ای زود فاصلاب به اتمام خواهد رسید و باید سنگ فرش ها کنده شوند چقدر خوب میشد بعد از اجرای این کار سنگ فرش میکردید.
  یا اسفالت کردن بسیاری از کوچه ها که باید دوباره کنده شود
  ای کاش بجای این هزینه های بی هوده کمی به اداره اب برای اتمام شبکه ی فاضلاب کمک می کردید
  پونه زار خواهشمندم به این سوال من پاسخ دهید
  چرا کارهای زیر بنایی را که شهرستان نیاز دارد بیان نمی کنید و حداقل چرا از هزینه های بیهوده و گزاف انتقاد نمی کنید

  • اينطور كه من شنيدم طرح اجراي آب فاضلاب تا تكميل نهايي و ايجاد تصفيه خانه اگر بودجه باشد 5 سال طول ميكشد .اگر بودجه نباشد كه ديگه خدا عالمه.
   شهرداري هم همه پروژه هاشا با استعلام شروع ميكنه كه در آينده پول صغير و كبير بيهوده ازبين نره.

 17. معترض گفت:

  پونه زار عزیز سلام.جواب اقای حسین گوگونانی را دادم تائید نشده لطف کنید تائید شود سپاس

 18. محمود گفت:

  باسلام خدمت تمامی دوستان.
  امیدوارم حال همتون عالی باشه.بی عیب خداست.همه چیزراهمگان دانند.شمااگه بهترین مهندسان دنیاروهم بیاریدکه برای فریدونشهرطرح ریزی کنندوکارانجام بدهندبالاخره بعضی ازکاراشون باعیب ونقص همراه خواهدبودپس درنتیجه نبایدازمهندسین فریدونشهرانتظارمحمدرضاگلزارداشت.من آدمایی رودیدم که حتی ازخداهم عیب جویی میکنندچه برسه به بندگان خدا.ولی چیزیکه روشنه اینه که دراین دوره شهرداری ریسک های بزرگتری داره انجام میده وکارهایی که تاالعان هیچ شهرداری جراتش رونداشته انجام میده.این واقعاعالیه.
  چشماتونوبازکنیدمتوجه همه چیزخواهیدشد.باتشکر

 19. با سلام خدمت همه دوستان عزیز/اگر دقت کرده باشید معترضین و منتقدین در بسیاری از موارد از مسئولین تشکر کرده بودن پس شما حق ندارید انها را محکوم کرده و نیمه خالی ….را ببینید .بااین کار شما حق انتخاب و حق استقلال را از انها خواهید گرفت .اگر اعتراضی بود برای کمی به خود امدن بود.

  • انتقاد بايد منطقي باشه.
   وقتي فقط ….درصد عوارض وصول بشه
   وقتي همه ادارات تاسيسات شهرداري را نابود ميكنن
   وقتي شورا و شهردار و پرسنل كل وقتشونا برا مردم بزارن وبرازندگي كردن وقتي نداشته باشن وبازم كسي قدر ندونه .
   وقتي بعضي همشهريان متعصب سنگ جلوي پاي شهرداري بندازند
   و وقتي كه ….
   البته كه مسئولين دلخور ميشوند

 20. با سلام خدمت همه دلسوزان نظام یه سئوال داشتم خدمت آقای شهردار ،آیا حمام شهری که تخریب شد دوباره شروع به کار خواهد کرد با تشکر

  • در همه ي خانه ها حمام وجود دارد.لزومي براي ساخت حمام نيست.
   جاي حمام شهرداري ميتواند يك سرد خانه بسازد كه عزيزان عزيز از دست داده در بدترين شرايط دنبال مكاني براي نگهداري موقت امواتشان نباشند.ضمن اينكه سردخانه بيمارستان اخيرا با نگهداري اموات مخالفت مي نمايد.

 21. زهرا گفت:

  ابتدا از همه ی زحمتکشان و مسوولان دلسوز شهرم صمیمانه تشکر میکنم. فقط در پاسخ به omid و پردیس باید بگم توهین به دیگران نشلنه ی شخصیت شماست که هنوز همانند عربهای جاهل زمان پیغمبر که عرب و عجم میکردن شمام بحث گرجی و غیر گرجی رو پیش میکشید . در حالی که درآمد و گذران بسیاری از همشهریان گرجی بدست عشایر و روستاییان است و بالاعکس. لطفا طوری صحبت کنید که در پیشگاه خدای متعال شرمنده نباشید . همه مخلوق یک خداییم….

 22. زهرا گفت:

  بابت غلط املایی معذرت. نشانه درست بود. پونه زار لطفا تایید کن .میدونم که بی طرفی

 23. پردیس گفت:

  باسلام.زهرا خانم منظور من از منظره بد رعایت نکردن مسائل بهداشتی من بارها با چشم خود دیدم که حتی از این محل به عنوان …. استفاده می کنند ایا این کار نمای بدی به شهر نمی دهد؟زود قضاوت کردن وبرداشت منفی از یک موضوع نشانه شخصیت شماست….

  • زهرا گفت:

   من واااقعا عذر میخوام اگر اشتباه برداشت کردم. البته شاید هر کس دیگری هم جای من بود با خوندن نظر شما همین فکر رو میکرد چون من واقعا از توهین و تمسخر اقشار مختلف جامعه رنج میبرم و فرقی هم نمیکنه لر یا ترک یا گرجی و….باشند. و اما در مورد نبود سرویس بهداشتی مناسب در خیابانها و مکانهای شلوغ شهر موافقم . در همین ایام که مردم برای عزاداری به خیابانها میان من خودم هم دیدم کسانی رو که توی کوچه ی خودمان …..میکردند در حالیکه سرویس بهداشتی مسجد کمی آنطرف تر وجود داشت اما قفل بود.قفللللل

 24. باتشکراززحمات شهردارمحترم درسطح شهراما لطفا سری به محله چهارصددستگاه بزنیدوببینین که خیابانها وکوچه ها چقدرخراب است بعدازحفاری جهت فاضلاب حتی یکبارجارونشده است البته زنان محله خودشان چندبار زحمت جاروکشیدن راکشیدن وباز شانس اوردیم بارون اومد وکمی گردو خاک قطع شد باتشکر ازدلسوزان وزحمتکشان

 25. hh گفت:

  سلام اقای شهردار. به تعداد آدم های موجود در کره زمین سلیقه و نظر هست.. زیاد توجه نکنید کار خود را با اقتدار و به دور از هر نوع تنشی ادامه بدید.موفق باشید…. همچنین با تشکر از سایت محبوب پونه زار

 26. دوستان سلااااام… به نظر شما مطالب سایت کهنه نیستن؟ مثلا بعضی خبرا یه قدمت هزار ساله دارن. خوبه یه کم بروز باشی پونه زار جان

Go to TOP