چاپ خبــر
یک متخصص طب سنتی تشریح کرد؛

علت سردردهای دوران قاعدگی زنان

یک متخصص طب سنتی علت سردردهای دوران قاعدگی زنان را تشریح کرد.

به گزارش سایت تحلیلی خبری پونه زار به نقل از تسنیم، حسین رضایی‌زاده متخصص طب سنتی درباره بروز سردرد و ارتباط آن با بیماری‌های گوارشی اظهار داشت: سردرد در بسیاری از مواقع به‌دلیل مشکلات معده است.

به‌گفته رضایی‌زاده، فرد به‌جای اینکه مرتب مُسکن بخورد که به سیستم گوارش آسیب می‌زند, باید به متخصص گوارش یا متخصصان طب سنتی که در زمینه گوارش کار می‌کنند, مراجعه کند.

این متخصص طب سنتی افزود: متخصصان طب سنتی ابتدا مشکل معده این فرد را برطرف می‌کنند و معمولاً بیش از 70 تا 80 درصد موارد سردردشان خوب می‌شود، این افراد باید بدانند برای رفع سردردشان باید داروهای تقویت معده مصرف کنند تا درد از بین برود.

رضایی‌زاده ادامه داد: برخی از سردردهای زنان در دوران قاعدگی آنها رخ می‌دهد که این سردردها نشانه عملکرد رحم و تخمدان آنهاست که بر مغز و اعصاب تأثیر می‌گذارد.

وی عنوان کرد: بنابراین اگر کسی در رحم و تخمدان‌هایش مشکل وجود داشته باشد, ممکن است علائمی از بیماری‌های عصبی در او مشاهده شود که باید آن بیماری ابتدا برطرف شود تا علائم عصبی‌اش هم درمان شود.

این متخصص طب سنتی افزود: در اصل بیماری‌های مغز و اعصاب از نظر حکما می‌تواند مرتبط با بیماری‌های سایر اندام‌ها باشد.

رضایی‌زاده خاطرنشان کرد: امیرالمؤمنین( ع) فرمودند که عقل سالم در بدن سالم است، یعنی تمام بدن باید سالم باشد و ما باید تلاش کنیم که تمام بدن را سالم نگه داریم.

Go to TOP