چاپ خبــر
مسئول دفتر محیط زیست فریدونشهر خبر داد؛

دستگیری چهار گروه شکارچی غیرمجاز طی ۱۰ روز گذشته در فریدونشهر

مسئول دفتر نمایندگی محیط زیست فریدونشهر از دستگیری چهار گروه شکارچی غیرمجاز تنها در ۱۰ روز اخیر در فریدونشهر خبر داد.

به گزارش سایت تحلیلی خبری پونه زار، مسئول دفتر حفاظت محیط زیست فریدونشهر در گفتگو با خبرنگار پونه زار از دستگیری چهار گروه شکارچی غیرمجاز در ۱۰ روز گذشته خبر داد.

محمد میکلانی گفت: این شکارچیان غیرمجاز در منطقه شکار ممنوع «ستپله» دستگیر شده‌اند از آن‌ها سه قبضه سلاح غیرمجاز، دو قبضه سلاح مجوز دار و ۲۲ تیر فشنگ به همراه لاشه‌های کبک ضبط شده است.

وی افزود: در حال حاضر هیچ گونه شکاری در شهرستان فریدونشهر به دلیل کم شدن جمعیت جانوران و پرندگان مختلف مجاز نیست و هرگونه شکار در این شهرستان غیرمجاز بوده و تخلف به حساب می‌آید.

پیش از این  علی زند مقدم، مشاور پروژه حفاظت از تنوع زیستی در سیمای حفاظتی زاگرس مرکزی، گفته بود: تنها چند نقطه زیست محیطی غنی و تا حدودی بکر برای استان اصفهان باقی مانده است که فریدونشهر یکی از این نقاط است.

گفتنی است به خاطر بهره مندی فریدونشهر از شرایط اقلیمی مناسب، این شهرستان زیستگاه خوبی برای کبک است که باعث شده سودجویان و متخلفین در این منطقه اقدام به کشتار غیر مجاز این پرنده نمایند و «ستپله» به عنوان منطقه‌ای خاص در این شهرستان به عنوان منطقه شکارممنوع انتخاب شده است.

مناطق شکار ممنوع، مناطق مستعدی هستند که در صورت ایجاد شرایط لازم قادرند به صورت یک اکوسیستم (زیست‌بوم) طبیعی فعال مطرح شده و به عنوان پشتوانه‌ای برای حفاظت از ذخایر طبیعی کشور در ردیف مناطق تحت حفاظت قرار گیرند.

چنین مناطقی به طور موقت به مدت سه یا پنج سال شکار ممنوع اعلام می‌شوند. در واقع گاهی این دوره آزمونی برای سنجش قابلیتهای آنها برای ورود به شبکه مناطق حفاظت شده است. در صورت طی موفقیت آمیز این دوره می‌توانند یکی از عناوین مناطق حفاظت شده یا پناهگاه حیات وحش را احراز نمایند.

میکلانی از مردم خواست در صورت مواجه شدن با هر گونه تخلف زیست محیطی از جمله شکار جانوران با دفتر حفاظت محیط زیست فریدونشهر به شماره ۵۷۵۹۲۳۲۴-۰۳۱ و یا ۰۹۱۳۲۷۱۳۰۴۲ تماس حاصل نمایند.

  1. با سپاس از دفتر محیط زیست به و یژه آقای میکلانی بابت تلاش های مفیدشان !

  2. دستگیری شکارچیان درطبیعت بسیار مشکل می باشد ضمن خسته نباشید به اقای میکلانی وهمکارانشان امیدوارم همیشه موفق باشند.

Go to TOP