چاپ خبــر
اقتصاد مقاومتی؛

با کاشت خیار در گلخانه ۱۰۰ متری در ۸ ماه درآمد ۱۲ میلیون تومانی کسب کنید

رمضان رستمی روی پشت بام منزلش یک «صندوقچه گنج» دارد. او کسی است که ۱۰۰ متر از پشت بام خانه اش را تبدیل به گلخانه کرده و با کشت گل و گیاه و صیفی جات و صرف فقط چند ساعت در روز، سالانه ۱۸ میلیون دارد. با رمضان رستمی و خانواده اش همراه شدیم تا ریز و درشت کشت خیار گلخانه ای روی پشت بام منزل را برایمان تشریح کند.

به گزارش سایت تحلیلی خبری پونه زار به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بسیج، اگر آستین بالا زده اید و و با ما و رمضان رستمی همراه شده اید حتما به آسانی می توانید چهارچوب گلخانه تان را روی پشت بام علم کنید و همین امروز فردا بذر اسکناس های سبز را در خاک بنشانید! در این گزارش قرار است بیاموزیم چگونه در گلخانه کوچکی که روی پشت بام خانه بنا کرده ایم خیار گلخانه ای بکاریم. کشتی که می گویند بسیار پرسود و البته راحت است.
*یک فن تازه گلخانه ای
در گلخانه ای که در پشت بام ساخته اید می توانید خیار گلخانه ای بکارید. نکته ای که باید برای کاشت صیفی جات گلخانه ای در نظر بگیرید این است که هنگام خرید پلاستیک گلخانه ای (همان عایقی که روی چهارچوب گلخانه را می پوشاند) دقت کنید عایق UV دار باشد. کیفیتی که این روزها برای عینکهای آفتابی هم مدنظر است. کارکرد اصلی پلاستیک های UV  دار این است که اشعه های آسیب رسان خورشید را دفع می کنند. رمضان رستمی می گوید: “عایق های ساده گلخانه ای (آنهایی که UV دار نیستند)، زیر نور آفتاب خاصیت ذره بینی پیدا می کنند که این اشعه ها برای رشد گیاهان به خصوص صیفی جات بسیار مضر است. این عایق های جدید که به تازگی به به بازار آمده اند تفاوت قیمت چندانی با نوع ابتدایی پلاستیک های گلخانه ای ندارد. اما در نتیجه نقش اساسی بازی می کند.”
*یک سیستم پر طمطراق!
می رویم سر اصل مطلب. کاشت خیار گلخانه ای با این فرض شروع می کنیم که یک گلخانه ۱۰۰ متری روی پشت بام خانه بنا کرده اید. یک چهارچوب فلزی با عایق های UV  دار. قبل از هرچیز باید به فکر یک سیستم آب رسانی قطره ای باشید. رمضان رستمی می گوید: “خیار گلخانه ای یا همان خیار درختی با سیستم ابرسانی قطره ای پرورش داده می شود و به جز این روش، روش های دیگر نه به صرفه است و نه به درد به خور.”
انگار مسئله دارد کمی پیچیده می شود. “آبرسانی قطره ای” اسم با مسمایی است که بعضی ها را می ترساند و بعضی ها را متعجب می کند! اولین سوالی که با شنیدن نام این سیستم پرطمطراق مطرح می شود این است که چقدر خرج بر می دارد؟ رستمی در این باره می گوید: “این کار یک کار برای همیشه است. یعنی شما یک بار هزینه می کنید و این سیستم در همه دوره های مختلف کاشت محصول پاسخگو است. مثل لوله کشی ساختمان که یک بار برای همیشه است. کلا برای راه اندازی این سیستم در ۱۰۰ متر مربع گلخانه، چیزی حدود یک تا یک و نیم میلیون تومان کنار بگذارید. این سیستم آبرسانی شامل یک مخزن ۱۰۰۰ لیتری آب، حدود ۱۰۰ متر لوله یک یا نیم اینچی مخصوص آبیاری قطره ای و یک پمپ آب متوسط.” نکته مهم در سیستم آبرسانی قطره ای این است که در این سیستم آب کمی مصرف می شود. حتی کمتر از مقداری که با آب پاش های دستی مصرف می شود.”
 *ناودانی یا بالشتکی؟!
وقتی خیالتان از بابت آبرسانی راحت شد می توانید به مرحله بعد فکر کنید. به نوع گلدان ها. رستمی برای این مرحله دو روش استاندارد پیشنهاد می کند؛ یکی روش به اصطلاح ناودانی و دیگری روش بالشتکی. نام شان کمی عجیب و غریب است. اما هر دو در مرحله اجرای کار ساده هستند. ابتدا می رویم سراغ روش ناودانی.
رمضان در این باره می گوید: “ناودانی همانطور که از اسمش معلوم است لوله های نیمه ای است از جنس گالوانیزه. درون این لوله ها از خاک پر می شود و این سازه های یک دست و ردیفی، می شود گلدان های گلخانه شما. در این روش نکته حائز اهمیتی وجود دارد که نباید از آن غافل شد، این که حتما باید ناودان هایی که انتخاب می کنید بین ۳۰ تا ۴۰ سانتیمتر از زمین فاصله داشته باشند. این فاصله به این خاطر است که درختچه های خیار در ماه های اول، روی زمین گسترده نشود و بپوسد. نه تنها در این روش بلکه در در دیگر روش ها هم باید توجه داشته باشید که گلدان های خیار ۳۰ تا ۴۰ سانتیمتر از زمین فاصله داشته باشند. در روش ناودانی این فاصله با چهارپایه های کوچکی که زیر ناودان ها قرار می گیرد حفظ می شود. روش ناودانی نیز مانند سیستم آبرسانی قطره ای عمری است. یعنی یکبار برای همیشه.  اگر می خواهید با این روش شروع به کار کنید، روش ناودانی حدود ۸۰۰ هزار تا یک میلیون تومان هزینه دارد.”
روش دوم کم هزینه تر است اما یکبار مصرف. اگر دست و بالتان خالی است بهتر است بروید سراغ روش بالشتکی.
رمضان رستمی می گوید: “با ۱۰۰ هزار تومان می توانید بالشتک (یا همان گلدان های پلاستیکی) را از بازار خریداری کنید. این گلدان های کیسه ای که از جنس پلاستیک ضخیم و شفاف هستند وقتی با خاک پر می شوند در نهایت به شما یک یک گلدان با ابعاد یک متر در ۴۰ سانتی تحویل می دهد. در هر یک از این گلدان ها می توانید ۴ بذر خیار گلخانه ای بکارید که هر کدام تبدبل به یک درختچه می شوند. توجه داشته باشید که بذرها باید به اندازه دو برابر قطرشان در خاک فرو روند و فاصله و حریم ۳۰ سانتیمتری یک بذر خیار یا بذر دیگر رعایت شود”.
 تا اینجای کار بستر کاشت برای شما فراهم شده است. بستری که یک خرج اولیه به حساب می آید. اینطور که حساب کتاب کردیم ساخت ۱۰۰ متر گلخانه روی پشت بام راه اندازی سیستم آبیاری قطره ای و فراهم کردن بستر کاشت با روش ناودانی حدودا ۹ میلیون تومان هزینه برمی دارد اما با بستر کاشت بالشتکی ۸ میلیون تومان.
*خاک از گل نازکتر
از این مرحله به بعد می توانید دست به چرتکه شوید و هزینه هر دوره کاشت خیار گلخانه ای را حساب کنید. این هزینه ها را برای هر دوره مد نظر بگیرید. گلخانه ها خالی است و اول باید برویم سراغ خاک گلخانه. برای خیار درختی یک نمونه خاک تعریف شده است که می توانید آن را از بازار تهیه کنید. مخلوط کوکوپیت و پرلیت.”کوکوپیت و پرلیت” بسته پیشنهادی خیلی از کسانی است که خیار گلخانه ای می کارند.
رمضان رستمی می گوید: “این نوع خاک گلدان که هم قیمت پایینی دارد و هم کیفیت بالایی، از پس تمام آزمون ها برآمده و تجربه ثابت کرده مخلوطی که از دو سوم کوکوپیت و یک سوم پرلیت باشد مناسب ترین خاک برای کاشت خیار گلخانه ای را در اختیار شما قرار می دهد. تهیه این خاک برای ۱۰۰ متر مربع گلخانه حدودا ۱۵۰ هزار تومان است. دقت کنید هیچ وقت مخلوط آماده خاک، خریداری نکنید. مطمئن ترین کار این است که شما هر دو نمونه پیشنهادی را تهیه کنید و با همان فرمول که گفتم مخلوطشان کنید.”
*واریته سرنوشت ساز
این مرحله را بسیار جدی بگیرید. مرحله انتخاب بذر. “بذر نقش مهمی در کشاورزی بازی می کند. هر بذری مناسب کار و شرایط کاشتی که شما در نظر دارید، نیست. برای کاشت خیار گلخانه ای تنها یک بذر را به شما پیشهاد می کنم. بذری که خودم از آن ها نتیجه گرفتم. واریته سوکراتس. سوکراتس بذری است که مقاومت بالایی در برابر نوسانات آب و هوایی دارد. میوهای  سوکراتس سبز تیره رنگ می شود و تا ۱۸ سانتیمتر رشد می کند. از ویژگی این بذر مقومت فوق العاده آن در برابر سرماست تا آنجا که گلخانه دارها برای کاشت زمستانه خیارهای درختی تنها از این بذر استفاده می کنند. شما از هر بذری که استفاده کنید حتی از مرغوب ترین هایش، نباید از مرحله “داشت” و مراقبت از محصول غافل شوید”.
*خیار گلخانه ای را کی بکاریم؟
خیار گلخانه ای را می شود در سال ۳ بار کشت کرد. اما بهترین زمان برای کشت این صیفی کشت زمستانه و بهاره آن است.
رمضان می گوید: “نیمه شهریور ماه بهترین زمان برای کشت زمستانه است. این میوه بعد از ۴۵ روز از زمان کاشت ثمر می دهد و این روند تا دوماه و نیم ادامه دارد. بذر شهریور ماه محصول زمستان را می دهد. این ثمر دهی از اواسط آبان تا اواخر دی ماه ادامه دارد. بعد از پایان این دوره با شروع بهمن ماه، دوره دوم کشت آغاز می شود. بذرهای دی ماه، محصول بهار را می دهد. از نیمه اسفند ماه تا اواخر اردیبهشت و اوایل خرداد روند ثمر دهی کاشت بهار شما ادامه می یابد. البته در خرداد ماه هم می توانید خیار گلخانه ای بکارید اما سود چندانی ندارد. بذر خرداد محصول تابستان را می دهد یعنی درست زمانی که موسم برداشت خیارهای بوته ای و مزرعه ای است. به همین خاطر با توجه به فراوانی این محصول در تابستان، کشت آن در خرداد توصیه نمی شود.”
با کاشت خیار گلخانه ای درآمد باورنکردنی کسب کنید / هر دوره ۳ تن محصول!
تا به اینجا برای یک مبتدی، کاشت خیار گلخانه ای به جز هزینه های بستر کاشت که یک بار برای همیشه است، دوره های اول حدود ۶ میلیون تومان بابت خرید خاک، بذر، کود، هزینه های مصرفی آبیاری و تامین گرمایش و سرمایش گلخانه، کارشناسی و تشخیص آفت ها و… هزینه برمی دارد.
“برداشت این محصول از ۴۵ روز بعد از کاشت آغاز و تا ۲ماه ونیم ادامه دارد. این فرصت مناسبی برای بازاریابی و تزریق اندک اندک محصول به بازار است. هر درختچه خیار از ابتدای برداشت تا پایان دوره حداقل ۱۰ کیلوگرم محصول می دهد. محصول گلخانه های ۱۰۰ متری بخاطر کاشت در فضای کوچک جزو بهترین و مرغوب ترین ها هستند. در یک گلخانه ۱۰۰ متری چه با استفاده از روش های ناودانی و چه استفاده از روش های بالشتکی می توان حداقل ۳۰۰ درختچه پرورش داد. اگر یک حساب سرانگشتی کنید متوجه می شوید که در هر دوره کاشت در یک گلخانه ۱۰۰ متری می شود حداقل ۳ تن خیار برداشت کرد”.
آقای رستمی درباره میزان سوددهی کاشت زمستانه سال ۹۳ و بهار ۹۴ یعنی دو دوره قبلی که خودش در گلخانه ۱۰۰ متری محصول برداشت کرده است می گوید: “در کاشت زمستانه هم هزینه ها بالاتر می رود و هم میزان سوددهی. بالا رفتن هزینه تنها بخاطر گرم نگه داشتن گلخانه است اما با این وجود سوددهی در فصل زمستان اغلب کمی بالاتر از دوره کاشت بهار است. نیمه دوم شهریور ماه پارسال خیار گلخانه ای کاشتم. حدود ۳ تن و ۲۰۰ کیلو گرم تا پایان دوره برداشت کردم. آن موقع هر کیلو خیار در بازار حدود ۳ هزار تا ۳۲۰۰ تومان بود. در دوره کاشت بهار نیز ۳ تن و نیم برداشت کردم و کیلویی ۳ هزار تومان فروختم.”
به گفته آقای رستمی باردهی خیار گلخانه، چون روزانه است به شما این فرصت را می دهد تا با آسودگی خاطر و فرصت کافی محصولتان را بفروشید. نیازی نیست راه دوری بروید، با یک بازاریابی میدانی کوتاه در محل خودتان می توانید محصول روزانه تان را به میوه فروشی ها بفروشید.
“دو دوره قبل بیش از ۱۲ میلیون تومان سود کردم اما تخمین می زنم اگر یک مبتدی وارد این بازار شود و این اصول را رعایت کند در دوره های اول حداقل ۱۲ میلیون تومان به دست خواهد آورد. این در حالی است که این شغل روزانه ۱ الی ۲ ساعت وقت و کار مفید می طلبد”.
*کیلینیک خیار سبزها!
بعد از کاشت بذر، وارد مرحله سرنوشت سازی می شویم که با داشتن تجربه و اطلاعات کافی در زمینه “داشت” می توانید مرغوب ترین محصول را برداشت کنید. نکات طلایی که در ادامه می اید در زمینه تولید محصول خیار گلخانه ای به شما کمک می کند.
*آبیاری اصولی
مهمترین مرحله مراقبت های ویژه از محصول آبیاری به موقع آن است که ۲ تا ۳ روز زمان می برد تا جوانه ها سر از خاک بیرون آورند. از زمانی که دانه در خاک فرو می رود آبیاری آغاز می شود. خیار بوته ای در روزهای کوتاه زمستان نیاز به ۵ تا ۶ مرحله ابیاری دارد. البته هر کدام از این مراحل ۴ دقیقه بیشتر زمان نمی برد. هر درختچه خیار در هر روز  با ۶ بار آبیاری قطره ای تنها بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ سی سی آب می نوشد.  بعد از شکفتن جوانه ها شما می توانید کار آبیاری را به اعضای خانواده تان محول کنید.
تنها لازم است پمپ مخزن را برای ۴ دقیقه روشن کنید. هنگام محصول دهی، این مقدار بین ۲ تا ۳ برابر میزان مصرف اولیه متغیر است و بستگی دارد به رطوبت و دمای گلخانه. بعضی روزها هم به خاطر بارندگی رطوبت هوا زیاد است و یک بار آبیاری رطوبت مورد نیاز خاک گلدان ها را تامین می کند تنها باید به این دقت کنید که در طول روز باید خاک گلدان مرطوب باشد.
*دما و رطوبت
دمای گلخانه باید بین ۱۸ تا ۲۵ درجه سانتیگراد باشد و رطوبت بین ۵۰ تا ۶۵ درجه. در فصل زمستان با یک عدد بخاری ۷ هزار می توانید دمای گلخانه را تنظیم کنید و روزهای گرم یک کولر ۸ هزار هم کارتان را راه می اندازد.
*کود و آفت زدایی
از نیمه های ماه اول کاشت تا پایان برداشت محصول باید به فکر کود و تقویت درختچه های خیار باشید. رستمی برای خیار گلخانه ای یک نوع کود توصیه می کند. این کودها در مخزن آب حل می شوند و از طریق آبیاری به ریشه ها می رسند. “کودهای تک عنصری گزینه مناسبی برای خیار گلخانه ای است. کودهای تک عنصری قیمت مناسبی دارند و هر کیلو از آن را می توان بین ۸ تا ۱۰ هزار تومان خریداری کنید.”
*درختچه ها ویزیت شوند
شناسایی آفت ها و کمبودهای صیفی جات کار ساده ای نیست بهتر است در دوره های اول و تجروبه های اول کاشت، از یک کارشناس کشاورزی کمک بگیریم.
“آفت ها و کمبود منزم، آهن، سدیم، کلسیم و… در گیاه بسته به اقلیم و شرایط محیطی بارز می شود. ممکن است یک دوره بدون آفت طی شود. کارشناسان زبده زیادی هستند که در گلخانه های شخصی سرکشی می کنند و مانند یک پزشک مرض گیاه را تشخیص می دهند. در هر دوره چهار ماهه بهتر است ۱۰ جلسه پزشک گیاهان، آن ها را ویزیت کند. این کار برای شما حدود یک میلیون تومان هزینه دارد. البته در دوره های اول کار. بعدا که تجربه کافی کسب کردید نیازی به این کار نیست.
 1. پردیس گفت:

  ایشالا موفق باشن/ ما داخل خونه رو پلاستیک پیچ کردیم داریم از سرما یخ میزنیم همراه با بخاری و پکیج/ هر دفعه هم بایه دونه فر و پیکنیک رو پشت بوم هستیم چون با یه ذره بارندگی صقف خونه چکه میکنه / حالا فکر کن بخواهیم رو پشت بوم کشاورزی هم بکنیم چه شود……..منظورم اینکه تو شهر ما جواب نمیده فقط سه چهار ماه از سال هوا خوبه ومیشه کشت کرد.اونم رو زمین !!!!!

 2. سعیدی گفت:

  سلام من به اطلاعات ایشان وشماره اندیشان نیاز دارم

  • پونه زار گفت:

   این خبر به نقل از پایگاه خبری بسیج آورده شده است، با این سایت تماس بگیرید

   • بنه کمری گفت:

    فاذکرونی أذکرکم واشکروا لی ولاتکفرون
    شکر نعمت نعمتت افزون کند کفر نعمت از کفت بیرون کند
    در حقیقت اگر نعمت هایی که خدا داده را در مسیر شناخت راه زندگی و در مسیر تکامل مصرف کنیم، شکر عملی او را به جا آورده ایم.

    • جواد ملایی گفت:

     سلام دوستان من خودم ۱۰۰۰متر گلخانه دارم والا با این درامدا اصلا جور نیست ولی خرج خانواده چهار نفری برمیدارم اگه دنبال سود انچنانی هستید عمرا اطرافی های من همه همین جورند راضی نیستند شما که میگید این قدر سود داره از من اجاره کنید ماهی دو میلیون از خدامه یا بخرید بخدا این واقعیت گفتم انتخاب با خودتون منم با این حرفا تو چاه افتادم

   • مهدی گفت:

    سلام داداش من بچه گلستان هستم و۳۵۰ متر زمین دارم میخواستم خود اشتقالی کنم میشه کمکم کنید

 3. shahabi گفت:

  وجدانا با این توضیحات بعضی از مردم هوایی میشن و رو به این کار میارن بعدش بغیر از پشیمانی و دلسردی چیزی عایدشون نمیشه آخه بهترین برداشت ۳تن هستش و سود ۱۲ میلیون تومان میشه پس کیلویی ۴۰۰۰ تومان به فروش میره شما خودتان قبول دارید؟هزینه های صورت گرفته چی حساب نمیشه؟
  در بهترین شرایط ۲میلیون تومان سود دهی داره اونهم پس از ۳،۴ بار ضرر.باتشکر

 4. محمد گفت:

  والا من پنج هزار متر مربع گلخانه دارم که ایکاش نداشتم چیزی جز ضرر عایدم نشده ملت وگول نزنید بابت وامش هم دارم میرم زندان باور کنید.

 5. حسین گفت:

  این اطلاعات صحت ندارن ، خواهشا مردم رو گول نزنید. من کشت خیار رو تفریحی انجام می دم . وقتی یهویی ۱۰۰۰۰ تا مگس مختلف سر از خاک در بیارن تازه میفهمید که ای کاش این کار رو نمی کردید. لطفا آگاهانه عمل کنید

 6. رضا گفت:

  واقعا احسنت به پشتکار این ایرانی دست مریضات

 7. حمید گفت:

  سلام برادران من ۵ سال تو این کارم خیار و … کشت کردم .اوایل خوب بود الان درشو بستم .چون خرج کارگرو و کودایی که مصرف میکنی نمیشه چه برسه به سود دادن بااین کارا ادمو گول میزنن بری وام بگیری و بعد زیر اقساطش بمونی من هنوز دار قسط میدم و گلخونمم متروکه شده

 8. نظری گفت:

  سلام باتشکر از راهنمایی هاتون ماجوانان روستایی ایده های جالب همچون گلخانه نیاز داریم تا بتوانیم از امکانات موجود در دستمان استفاده کنیم باز هم منتظر ایده ها و پیشنهادات جدید در رابطه با کشاورزی هستیم باتشکر

 9. رامین گفت:

  هیچوقت گول ظاهر کارا نخورید فکر قارچ در رطوبن کنه در خشکی و کارگر و کود که کنی واقعا اشتباهه محضه فقط مقروض بانکی من خودم گبخونه دارم روزی صد بار خودم فحش میدم کاش گشنه میخابیدم اما قرض نمیداشتم

 10. کاشف گفت:

  سلام من خودم پرورش قارچ داشتم سودش خوب بود خیارو امتحان نکرده ا

 11. باسلام
  من علاقه زیادی به این کار دارم..ومیخوام این کار رو شروع کنم.نمیدونم در شهرکرد به دلیل سرمای زیاد این کارامکان داره یانه؟

 12. علی گفت:

  تصاویر باآنچه درمتن، آقای رستمی میگه خیلی متفاوته؟؟؟؟؟؟مثلا آبیاری قطره ای؟کاشت روی پشت بام؟؟و..

 13. سلام
  اصلا این تصاویر با نوشته ها جور در نمیاد چرا . گفتین پشت بام ۱۰۰ متری تو عکس چیزی که معلومه تو مایه های ۱۰۰۰ متری هست آبیاری قطره ای هم که با شیلنگ هستش ارتفاع خاک گلخانه رو میبینه تو اون وسعت یعنی سقف باید بیاد پایین . ارتفاع گلخانه تو عکس انقد زیاده که حداقل بنا باید ۷۰۰ متر باشه .
  با افکار مردم بازی نکنید . یا اینکه یه تصاویری بذارید که با گفته ها جور در بیاد.تو متن نوشتین که از ورق گالوانیزه u شکل همان ناودانی استفاده کرده خاک ریخته توش ولی اینجا اندازه ۱۰ تن خاک ریخته زمین .
  مردم رو چی فرض کردین

 14. خیلی عالی بود _ همت و پشتکار میخواد _
  هر مرادی را به همت می توان تسخیر کرد !

 15. سید میثم میراکبری گفت:

  من امتحان کردم سودی برام نش شاید ناشی بودم ببینیم دفعه بعد چه میکنم

 16. هیوا گفت:

  داداش من امسال یک هکتار خیار کاشتیم وااز این یک هکتار ۲۲ملیون فروختیم که حدودا ۱۰ملیونش سوده
  اونوقت شما میگید تو صدمتر پشت بوم فلان کنید چنان کنید
  ادرسشم بوکان روستای تازه قلعه جاده ی بوکان مهاباد
  خواهشا جونا رو گمراه نکنید و فریب ندید بزارید برن دمبال کار و زندگی دایم که ۲۰۰متر زمینش رو خیار کاشته فقط واسه مصرف خودشون محصول داره
  تازه واسه خیار شور پایزشونم از من خیار خریدن

 17. Az گفت:

  قابل توجه اونایی که می گن بده گول نخورین بگم چرا شکست خوردین ؟
  ۱ – علاقه نداشتین ۲ – پشتکار نداشتین ۳ – برا اینجور کارا باید صبح ساعت ۴ بیدار بشی خودت بری تو کار تنبلی تو اینجور کارا راه نداره ۴ – شکست باید بخوری که یاد بگیری پیروزی چیه اونایی که می گن بده تا لنگ ظهر می خوابن اصلا هم حال ندارن پاشن برن بیرون چه برسه بره بیل بگیره دستش آرش میاد کارگری کنه شماها فقط یاد گرفتین برین پشت میز ماهیانه حقوقتون رو بریزن تو حسابتون

 18. محمد گفت:

  باسلام
  این کار سودش خوبه بشرطی که پشتکار داشته باشی
  تو شهر مال خیلی میکارن و سود خوبی هم داره

 19. سلام باارزوی موفقیت برای شما درخواست شمار تماس برای یکسری اطلاعات جهت شروع کشت خیار گلخانه‌ای رادارم

 20. Amir گفت:

  سلام من یک کلخانه ۳۰۰۰متری دارم تمام زندگیم روش گراشتم بخدا نتوستم اقساد بانک پرداخت کنم ماشین زیر پام فروختم نابودم کرده برام هیچی نداره ولی تعجب میکنم از این اقا چه جوری براش سود داره اخه شما فکر افات و باد بردن پلاستیک و ارزان بودن خیار و ……نکردی اقا هیچ سودی من نکردم و سود هم نداره الکی خودتان را به دردسر نیندازی

 21. اقا من خودم این کاره ام کشت خیار غیر ضرر هیچی نداره

 22. محمد ب گفت:

  یه سوال از مهندسین و صاحب نظران
  دوستانی که تجربه و تخصص دارند لطف کنن جواب بدن
  میدونم وقتتونو میگیره ولی لطفا به این سوال جواب بدید
  تو آذزبایجان شرقی یه گلخونه ۱۳۰۰ متری هست که صاحبش کشت و کار نمیکنه
  پلاستیکاش هم پاره شده
  میخام اجاره کنم
  پلاستیک بخرم و بهش برسم و تو گلخونه کشت و کار کنم
  سوال اینجاست؟
  چه محصولی تو گلخونه بکارم؟
  چه محصولی خوب جواب میده و پول زیادی داره؟
  دوستان جواب بدید منتظرم

  • هاشم گفت:

   با سلام بنظرمن کاشت قارچ صدفی بسیار ب صرفه تر است چرا ک بیشتر ب رطوبت نیاز دارد تا مهندس وچهارفصل سال فروش خودش را دارد.البته همسایه ما کاه را داخل گونی پلاستکی میزاره واطراف داخل گونی را بذرقارچ میرزه بعد از یک هفته قارچ جوانه میزنه وباید محل جوانه ها با خودکار سوراخ بشه .کاه داخل گونی باید مدام نم داشته باشد.لازم بذکراست هرکاری سختی های خودشو داره .من حوصلشو ندارم.

  • ح.م گفت:

   زعفران بکار طلای سرخه الان کیلویی پنج میلیونه

  • ناشناس گفت:

   آقا محمد سلام. داداش بستگی داره کجای آذربایجانشرقی باشی. منطقه سردسیر مثل بستان آباد و امثالهم باشی ضرر کردی. برو طرفای گرمسیر مثل خسروشاه و جلفا و شبستر.
   الان زمان کشت هیچ چیزی نیست. الان اجاره نکن. بکنی زمین میخوری.از دی ماه اجاره بکن خیار بزن به سینی نشا بعدش بزن زمین.

  • ناشناس گفت:

   الوئورا بکارید
   الوئو را با کمترین اب و دردمای نزدیک صفر درجه هم میشه خیلی خوبه الوو را. را مردم تازه مردم فهمیدن چقدر خوب و مفیده

 23. 6970 گفت:

  با سلام اینقدر بی توکل نباشید اگر سرمایشو دارید با توکل به خدا شروع کنید هر کسی یک روزی ای دارد یکی ضرر میکنه شاید کس دیگری همون کار را داشته باشه و فایده کنه باید یاعلی گفت و شروع کرد البته اول کار چون تجربه زیادی ندارید باید از مساحت کم شروع کنید که اگر ضرر دیدید زیاد نباشه

 24. با سلام : از نی ریز استان فارس هستم ۲۰۰۰ متر گلخانه زدم الان نیاز به بخاری دارم نمی دانم از کجا باید تهیه کنم کسی بخاری جدید واسه گلخونه دست دوم که قیمتش مناسب باشه سراغ داره ، اینجا هوا خیلی سرد نیست در کل از نیمه آبان تا نیمه اسفند سرما بیشتر است لطفاً کمکم کنید ممنون

  • محمد گفت:

   با من تماس بگیرین واسه بخاری براتون تهیه کنم
   ۰۹۰۱۲۸۸۱۶۱۶

  • باسلام
   داستان تخیلی خوبی بود منتظر داستاهای بعدی شماهستیم
   بابا حداقل داستانتون بدین ی کارشناس بنویسه تا اینقد تناقض تو نوشته ها و حرفاتون نباشه .
   دو کیلو خیار دادین دست پیرزن .اینم از عکس گذاشتنتون
   اقلا چارتا عکس نزاد مختلف گیاه . چند تا گیاه افت زده . نمونه افات . نمونه چندتا مه پاش و بخاری .بذارین
   عکس پیرزن به چه دردم میخوره
   با ای داستان سرا ئی ها جوونای مملکت رو بدبخت نکنین

 25. سلام بخاری دست دوم خوب کسی برا گلخونه سراغ داره ، حسن از نی ریز فارس

 26. ۱۰۰ متر۱۰۰ تا ۲۰ کیلو میشه ۲۰۰۰ کیلو ک کیلویی ۲۰۰۰ تومان میشه ۴ میلیون و در سه دوره میشه ۱۲ میلیون درآمد ن سود خالص

 27. محمدی با سلام خدمت تمامی دوستان عزیزکاملا با نظر دوستان موافقم تو ایران ما چون هیچ گونه حمایت از افراد نمی شه تولید کننده دچار مشکل می شه ودر نتیجه ضرر می کنه بعنوان مثال وام بانکی فقط سود برای بانک دارد که هیچگونه کاری انجام نمیدهد وبا پول مردم بی نوابعنوان قرض الحسنه به دیگران وام می دهد وسودش را به جیب خود می ریزد ۴ درصد سابق ربا بود ولی حالا ۱۸و ۲۰ در صد نامش را بهره اسلامی گذاشته اند

  • ۴ درصد ماهانه با ۱۸ درصد سالانه مقایسه نکن عزیز
   ۴درصد ماهانه می شه ۴۸ درصد سالانه
   به مردم اطلاعات غلط نده
   هر کاری را اگه با علم و درست انجام بدین حتما سود آوره
   همه اینها که ورشکست شدن یه جای کار را بلد نبودن
   همه عالمو مقصر می دونن غیر خودشون
   الان حداقل ۱۰۰۰۰ هکتار گلخانه تو ایران هست همه تو زندانن؟

 28. هادی گفت:

  عاقبت نداره بخدا قسط وام کمرتون رو میشکنه باید راهزنی کنیم قاچاق قتل غارت زدن بانکها اختلاس پول تو ایناست

 29. محمد گفت:

  سلام من هم میخواهم با ۵۰۰متر شروع کنم لطفا راهنماییم کنید.

 30. سلام دوستا ما میخوایم ی گل خونهی خیار راه اندازی بکنیم ولی هیچ اطلاعاتی نداریم در مدرد گل خونه خیار من از سما هم وطنا میخوام که هرکاری هرکمکی از دستتون میاید انجام دهید اینم شماره منه ۰۹۱۴۵۷۶۹۴۲۲ طفا هر کار هر کمکی که از دستتون بر میاد انجام بدین راهنمایی کنید

 31. یک کم هم فارسی بنویسید عار نه ار–همخوانی نه همخانی

 32. حسن گفت:

  سلام
  اگه به درب گلخانه توجه کنید می بینید پشت بام نبوده بلکه حیاط هست دوما عکسی که که دارن نماز می خونن نگاه کنید یه قاب عکس هست که نشون میده ایشون نظامی هستن و چون این خبر نقل از بسیج هست پس همش کشکه

 33. دوستان دقت کنن. گفته درامد نه سود . تو ۸ ماه دو دوره میشه که هر دوره ۳ تن گرفته بقرار کیلویی ۲۰۰۰ میشه ۶ میلیون . دو تا ۶ میلیون میشه ۱۲ میلیون

 34. غلامرضا باقری گفت:

  سلام
  من از چهارمحال بختیاری هستم یک زمین پنچ هزار متری دارم با آب برق و کود حیوانی فروان دارم میخوام یک گلخانه بزنم راهنمایی و مشاوره میخوام ۰۹۱۳۹۸۵۳۲۱۳

 35. داود گفت:

  این عکس که من میبینم به ۱۰۰۰ متر به بالا میخوره نه ۱۰۰ متر

 36. با سلام من ایشان را می شناسم خیلی مرد فعال وسخت کوشی هستند حتی تو گلخانه ایشان هم رفتم واقعا خیلی جالبه ما جوان ها باید از آقای رستمی سرمشق بگیریم

 37. ناشناس گفت:

  آیا واقیت داره میشه من که باورم نمیشه

 38. سلام من میخوام تو یک شهرک گلخانه ای با وام گلخانه احداث کنم ۴۰۰۰ متری دعا کنید خدا کمکم کنه

 39. آزادیان گفت:

  سلام چطور می توانم یک گل خانه داشته باشم
  شماره تماس ۰۹۱۱۳۹۴۵۴۷۲

 40. باسلام به یک گلخانه دار بابت تامین سبزیجات خارجی رستوران در سطح تهران نیازمندیم
  فوری

 41. من تمایل به ساخت گل خانه ٢۵٠٠ متری برا خیار زر شیراز دارم لطف فرماید تماس داسته باشیم برق اب جای مناسب برأی پیشرفت آینده دارم
  ٠٩١٧٧١٧٢٨٣٠داورپناه

 42. سلام من یه گلخونه ۵ متری تو حیاطم دارم . اول امتحان می کنم چند تا بوته خیار می کارم اگر خوب بود توسعه اش میدم. به نظرم شما هم همین کارو کنید.

  • احسان گفت:

   تو اول توی یه گلدون بکار ،۵ متر خیلی زیاده ضرر و زیانش کمر شکنه, من قبلا یه باغچه ۳ متری را گلخانه مردم و خیار کاشتم ۴۵ میلیون کم اوردم چه برسه به ۵ متر!!! حدود ۶۰ میلیون ضرر میکنی, ولی اگر از گلدون شروع کنه خسارتش کمتره

 43. خسته نباشی توی ۵متر چی میخوای بکاری؟

 44. آیدا گفت:

  هیچ راه ارتباطی وجود نداره از ایشون کمک بخوایم برای گلخونه ؟؟؟!!

 45. با سلام خدمت دوستان من ۵۰۰۰ متر گلخانه دارم از سال ۸۱ هم مشغول اینکارهستم اولا که اگر کشاورز نمونه باشی از هر ۱۰۰۰ متری شاهکار کنی یعنی افت نگیری سرما نزنه بتونی ۲۰ تن برداشت کنی دوما من تو این ۱۴ سالبالاترین نرخ ۲۲۰۰ یا ۲۳۰۰ اونم برای مدت کوتاهی بوده والا من خیار کیلوئئ ۴۰۰ تومنم فروختم درصورتی که هر کیلو خیار حدود ۱۰۰۰ تومن هزینه دارد در کل اگر زمین بیکار اب بیکار خودتم بیکار باشی اینکه از بیکاری در بیای خوبه ولی برای درامد زایی کار چندان مناسبی نیست

  • سلام آقای امیری .من خانم حنیفه هستم.تصمیم دارم یک گلخانه خیار برپا کنم.ارگ اجازه بدید میخوام که با شما مشورت کنم.ممنون میشم اگر با من تماس بگیرید ۰۹۳۹۳۶۹۷۷۴۸ -آدرس ایمیل:karamadanco@yahoo.com
   متشکرم

   • رضا گفت:

    سلام خانم امیری
    گلخانه ها اگر خوب مدیریت بشن درآمدهای بسیار بالایی داره ولی هزینه‌های سرسام آوری هم داره. سوخت شما اگر گاز باشه حداقل هر هزار متر شبی ۱۷۰ متر مکعب گاز می‌خواد یعنی شبی ۱۷۰۰۰ تومان اونوقت شما باید برای اداره گاز، بانکها، فروشگاههای سم وبذر، بیمه، و دلالها کار کنی!!!

 46. بسیار متشکرم خیلی خسته نباشید ازاینکه هرچی سرچ می کنیم باتصویر سریع میاورید

 47. منصور گفت:

  خدا برکت بده

 48. حامد گفت:

  قراره فردا شروع بکار بشم.من موفق میشم چون عاشق اینگارم

 49. ناشناس گفت:

  من هر قدر حساب میکنم ۳۰۰۰*۳۰۰۰میشه نه ملیون

 50. محمد گفت:

  سلام
  اون اقا محمد که میگه گلخونه سود اوره بیاد ۶۰۰۰ متر بدم تحولیش و هر شرایطی هم بخاد محیا میکنم تا ببینم سود گلخونه کجاس..!!!! گلخونه جز ضرر ,زیان , استرس ,حمالی ,بدبختی بیچاره گی و در اخر نابودی هیچی نداره

 51. نام و نام خانوادگی گفت:

  با سلام، بنده هم چند وقتی است که روی گلخانه و تاسیس ان تحقیق می کنم ولی هنوز نتونستم برآورد دقیق از هزینه ها و مشکلات احتمالی آن داشته باشم، لطفا در خصوص تاسیس گلخانه مطالبی برای استفاده افرادی مثل بنده بگذارید
  با تشکر

 52. امین گفت:

  سلام … در این دنیا هر کس به چیزی که فکر میکند میرسد …اگر به بدبختی و ضرر فکر میکنید پس به اون هم میرسید …بسیار تاکید میکنم که با دید امید به دنیا نگاه کنید …یه مطلب دیگه هم اینه که ، کاری که بهش علاقه دارین انجام بدین نه کاری که بهتون سود میده … اگه هم هرکاری رو میخواستین شروع کنید حتما دوران شاگردی رو بگذرونید و همینطوری بدون تجربه و آگاهی کاری رو انجام ندین …
  اینقدر نگین بازار بده ، بازار خرابه ، پول نیست و …. این حرفایی که شما میزنن دقیقا کاریه که شیطان دوست داره انجام بدین …
  خداوند در قرآن همواره وعده فراوانی و نعمت میده و شیطان وعده فقر .
  ***** از کلام ما بر ما حکم میشود ****
  یا حق

 53. یوسف گفت:

  سلام. گلخانه خوب است بار دادانش هم خوب است. کارشم خوب است فقط بازار خراب است. نکارید که بد بخت میشید. مخصوصا خیار. کیلو دویست تومان خرجش ده برابر در امدش هست.

 54. ایرج گفت:

  سلام به نظره من اگه هرکاری رو با اوصل و مهندسی انجام بدی حتما خوب میشه من که یه زمین دارم ۳۰۰متراب هم دارم امید به خدا یه گل خونه میزنم هر کی هرچی میخاد بگه

 55. فقط آخرت میمونه گفت:

  آقای رستمی شما ک آدم با خدایی هستی در راهه خدا لطف کن آدرسی تماسی چیزی بده ب شخصه بیایم پیشت ببینیم یاد بگیریم شاگردیتم میکنیم به دیگران کمک کنیم والا من با همین درآمدم هم هر چی دارم میبخشم ب دست تنگا. بابا از دو متر خاک نمیشه فرار کر این دو روزو همه به هم کمک کنین

 56. سلام من در منطقه ای هستم آب برق و سوخت ارزان دارد و بیش از ۵۰ هکتار زمین هست هم اجاره ای و شراکت با سرمایه شما حداقل بالای ۵۰ تا ۵۰۰ میلیون هم امکان کاشت وجود دارد اکثرا هم در کشت خیار فعالیت دارند منطقه جنوب کشور می باشد تماس ۹۱۵۸۸۲۷۱۶۴ اس بگذارید بابت گلخانه

 57. علی مرادطلب گفت:

  سلام من علی هستم از ارومیه دوست دارم در گلخانه کوچک تقریبا ۳۰۰ متری شراکت کنم هم جایش را دارم وهم تقریبا مقداری نقد باغی نزیک شهر . دارای اب وبرق.. فقط یه شریک خوش اخلاق و کاری میخوام کسی باشد تماس یا اس بده همشهری چه بهتر..

 58. آفرین بر آقا رمضان که با غیرت و تلاش خود توانسته از فضای پشت بام خونش استفاده کنه! کاش الگوی خوبی برای جوانای تحصیل کرده جویای کار باشه! جوونای این کشور فکر می کنند درس خونده اند تا پشت میز بشینند و حقوق بگیرند و همش دنبال کار می گردند؛ در حالیکه یه تحصیل کرده باید کارآفرین باشه نه جویای کار!
  آفرین آقا رمضان هرچند اینو بگم که سود کارشما آنقدرها که گفتی نمیشه به نظر من بیشتر از ۳ تومان سود نمیده!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!۱۱۱

 59. زیوری گفت:

  عجب دروغهایی رو به خورد ملت ساده میدید والا با دو هکتار گلخانه که همش هم هشت نفر افراد خانواده از بزرگ تا کوچک یه خانواده کار میکنند بدون هیچ کارگری سالی دوازده تومان هم براشون نمیمونه حتی پول کارگری خودشون شما این ارقام رو ازکجا میارید از کجا مطمئن هستید خیار رو سه تومان ازشون میخرن

 60. ناشناس گفت:

  سلام تورخداهرکاری رامی خواهید شروع کنیدوام نگیرید من ۳۷۰میلیون وام گرفتم تاحالا۸۰۰میلیون پس دادم اصل وام هم هنوز سرجاشه گول اقتصادمقاومتی رانخوریدتمام این حرفهادروغه اگرقسط بانک عقب بیفته به شما رحم نمی کنه هیچ جایی هم ازت حمایت نمیکنه من بخاطرخشک سالی نتوانستم قسط بدم مصوبه دولت هم دارم که باید سودوام بخشیده بشه ولی نشد گول حرف دولت رانخورید بیکارباشید بهترکه بدهکاربی کارباشید

 61. مهدی گفت:

  سلام مهدی گودرزی هستم سه هکتار گلخانه دارم قصد فروش دارم خریداری هست مشارکتی هم میفروشم ۰۹۱۷۷۴۳۵۲۳۷

 62. حمزه گفت:

  سلام عزیزم حرف گول زدن نیست ۲۰ متر مربع بکارید اگه سود نکرد نکارید ازمون خطا کنید چرا خودتونو شهید میکنید فوقش بدردم نخورد جمش میکنید

  • حیاط ۱۰۰ متری دارم میخوام جهت سرگرمی وشاید مصرف خودم یه گلخونه بزنم با انواع محصولات گلخونه ای میخواستم بدونم میشه همچین کاری کرد کسی اطلاعاتی راجب به کشت هم زمان گیاهان گلخونه ای داره دوستان

  • ناشناس گفت:

   دمت گرم حرف حساب رو گفتی البته در مقیاس کم شاید جواب بگیری اما اگه بازار را نشناسید در متراژ بالا ممکنه محصولتون را نتوانید با قیمت مناسب بفروش برسانید بهرحال بد نیست کسی که میخواهد در این مورد شروع به کار کند از اداره کشاورزی منطقه خود هم مشاوره بگیرد بهر حال مناطق مختلف شرایط خاصی را ایجاد میکنند

 63. پس راسته میگن. صحرا پر از خیاره کسی نیست بره بیاره

 64. هادی گفت:

  سلام والا من تو فصل زمستونم از مغازه خیا رو کیلویی بالاتر از ۲۵۰۰ نگرفتم نمیدونم اینا چجوری میدن ۳۰۰۰ الان بخواد بیشتر بره نهایتا ۶۰۰ تومن کیلویی منطقه ما کلا منطقه کشاورزی هستش میتونین بپرسین خدابنده تو استان زنجان اونم همشون بیشتر سیب زمینی یا خیار میکارن هیچ کدومشونم موفق نشدن بیشترشونم بخاطر بدهی از شهر فرار کردن

 65. محسن گفت:

  دوستان تو منطقه ما یه بنده خدایی ۱۰ سال گلخونه داشت ولی چون آدم منظم و کاربلدی نبود و به کارشناس ها هم اعتقادی نذاشت خیلی سود نمیکرد . همون گلخونه رو الان داده دست یه آدم کاربلد توش کلم بروگلی کاشته و تو آب استخرشم ماهی آکواریومی پرورش میده خیلی هم سودش رفته بالا. امروز هیچ کاری بدون بررسی و آموزش های لازم جواب نمیده . اون بنده خدا ۱۰ سال کار رو بد نام کرد و خیلیارو از گلخونه داری بیزار

 66. هادی گفت:

  در جواب محسن: مگه میشه یه نفر ده سال گلخونه داری کنه و اخرشم ندونه چی به چیه اصلا همچین چیزی امکان نداره با یکی دو سال کاشت تمام معیار ها رو میتونی به دست بیاری حالا اون یکی دو سالم ضرر بده سال سوم و چهارم هم ضرر بده دیگه اصلا واسه سال پنجم کسی نمیاد باز خیار بکاره حالا چه برسه به این که ده سال از یه سوراخ گزیده بشی امکان نداره حرف شما اصلا درست نیس خوب خیار به هیچ وجه صرف نمیکنه اونی هم که میگی کلی سود کرده خیار نکاشته خودتم میگی کلم بروکلی کاشته حالا من نمیدونم کلم بروکلی سود و زیانش چجوریه اما اگه صرف میکرد اینم خیار می کاشت شما همینطوری داری اطلاعات غلط میدی

 67. نصيب گفت:

  سلام
  من مهندس مکانیک هستم و یه محوطه ٨۵ مترى دارم
  میخوام براى شغل دوم خیار یا توت فرنگى توش بکارم
  میشه راهنمایى ام کنید
  من تهران – شهریار میشینم
  تلگرام کنید
  ۰۹۱۲۸۶۳۴۳۳۷
  ممنون

 68. ارواح گفت:

  سلام به کشاورزی علاقه دارم.یه باغ کوچکی داریم میخوام ازش استفاده کنم گلخونه بزنم.هیچ گونه تجربه ای هم ندارم.اصلا از این نوع کارها انجام ندادم.از گرفتن مجوز تا بهره برداری لطفا راهنمایی کنید و توضیح بدید ممنون میشم.

  • عبدالله گفت:

   سلام داداش من ۱۳ساله توخط گلخونه ام هم نصاب هم کشت وکار .همه حرفها الکیه .قیمتها همیشه پایینه امکان نداره خیار سه تومان بخرند نهایت هزار .اونم شب عید .هرکی گلخونه داره ازش بپرس شهرک گلخونه ای ساوه نصفش تعطیله بخاطر همین نخریدن وارازان بودن میوه

 69. سیدحمید ترابیده گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما انشا… ک موفق و پیروز باشید و بمانید …. میخاستم اگر میشه درصورت صلاحدید آدرس بدین واس بازدید و راهنماییای بیشتر حضوری خدمتتون برسم چون بنده رشتم باغبانیه و خیلی علاقمندم و اگر صلاح نیست حداقل در تلگرام ب این آیدی پیام بدین ممنون میشم و ازتون کمک بگیرم …. HR592@

 70. رضا رضوی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی عزیزان
  من هیجده سالمه و تو روستامون زمین دارم زمینم هم زیاده متراژ هاشم زیاده
  از ۳۰۰۰ هزار متر هس تا ۳۰۰۰۰ هزار متر
  فکر منو خیلی مشغول کرده که چطوری ازشون استفاده کنم و درامد زایی کنم به کمک خیلی نیاز دارم که از چن متر شروع کنم و کجا برم یاد بگیرم و مدرکشو بگیرم اینم بگم که هیچی دم دست ندارم میخوام با وام شروع کنم ما تو تبریزیم و هوای شهرمونم که همه میدونین سرده

  خودم میخوام خیار بکارم ولی نمیدونم مقرون به صرفه هست یا نه نمیدونم چقدر سرمایه میخواد و … خلاصه نمیدونم راه درست استفاده از این زمین ها چیه من که تنهایی نمیتونم همشو اداره کنم هنو با یکی شروع کنم کافیه الان به کمک نیاز دارم که باغ کنم؟گلخونه بکنم چیکا کنم کمکم کنین ممنون اینم شمارمه ۰۹۳۹۶۵۳۶۵۷۶۳ اینم آیدی تلگراممه @yakan6313 فقط خواهشا اونایی که میدونن کمک کنن نه اونایی که میخوان بعضیا رو از راه خودشون به در کنن ممنون از همگی

 71. رضا رضوی گفت:

  البته اگه غیر از باغ و گلخونه کردن نظر دیگه ای هم باسه که کار آمد باشه ممنون میشم مثلا گاو داری ومرغ داری وپرورش اسب و… هرچی که زیاد حساس و کار سختی نباشه وتونست از خیلیا دربارش کمک گرفت و سود خوبی برامون داشته باشه ممنون میشم کمک کنین ۰۹۳۹۶۵۳۶۷۶۳ yakan6313@

 72. رضا گفت:

  سلام میخوام گلخونه گشت زعفرون تو ۱۰۰۰ متر زمین بدون خاک استارت بزنم پیشنهاد شما دوستان چیه

  • رضا گفت:

   زعفران بیرون کشت میشه! اول پاییز سبز میشه. آبان و آذر گل میده و برداشت انجام میگیره. رشدش در زمستانه و خرداد ماه به خواب میره. سرشاخه ها میخشکن. و دوباره پاییز سبز میشه. نیازی به گرمای گلخانه نداره. برا مناطق کم آب بسیار مناسبه! بسم الله.

 73. فاضل گفت:

  سیستم سرمایشی و گرمایشی میخواد یا نه

 74. احمد گفت:

  اصلا این مطالب با عکس ها همخونی نداره.لطفا یه کم کره بخور و بعد دوباره متن رو ویرایش کن.

 75. ناشناس گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت دوستان.
  من یه سوالی داشتم،الان همه ی درها واسم بسته هستش،کاری نمیتونم بکنم یکم زمین داریم که اب،برق و گاز داره،من چی بکارم سودش خوب میشه؟؟؟اذربایجان غربی هستم

 76. ح کاشانی گفت:

  با سلام بنده زمین ۳۰۰ متری دارم که دور زمین دیوار بلوکی به ارتفاع دو متر ونیم هست میخام در صد متر ان پلاستیک گلخانه ای بزنم برای حدودا مرداد ماه ۹۶ خواهش مندم یک تماس بگیرید بعد من خودم با شما زنگ میزنم واز تجربیات شما استفاده کنم سپاس ۹۳۸۸ ۷۴۳ ۰۹۱۱

 77. رضا گفت:

  سلام هر کاری را باید ازمایشی با توان و استعداد ذاتی و مالی افراد شروع کرد در صورت گرفتن نتیجه اولیه دلخواه انرا گسترش داد

 78. احسان گفت:

  واقعا از افراد بی علمی که نظر منفی میدنو حرف از بد بخت شدنو ضرر دادن میزنن خندم میگیره من لیسانس کشاورزی .مدیریت گلخانه دارم به افرادی که تصمیم به شروع این کار دارن یه صحبتی دارم .اول با صرفه نظر از سود دهی ببینید به کار کشاورزی علاقه دارید یا نه به شما اطمینان میدم تمام کسایی که ضرر کردن فقط به فکر پول بودن و با بی اطلاعی از پس کار بر نیومدن ادمای ضعیفی مثل این افراد نه تو کار کشاورزی بلکه تو هیچ کاری موفق نخواهند بود .این اقایی که این مطلبو گذاشته نه شماره حسابی واس خرید وسایل داده نه چیزی که گفته میشه قصد گول زدن مردمو داره واقعا از اطلاع رسانیش لذت بردم و کاملا کاااملا در امد منطقی رو پیش بینی کردن ۱۰۰ متر گلخانه ۳ تن طی دو دوره ۶ تن خیار واقعا امکان پذیره و حتی با دقت بیشتر میشه تناژ بیشتری ثبت کرد

 79. مجتبی دهقانی گفت:

  سلام دوستان عزیز بنده ۱۰۰ متر گلخانه و ۱۰۰۰ متر زمین دارم در شاندیز مشهد جهت تسط و آزمایش اولیه میخوام شروع به کشت سیفی جات کنم که گزینه گوجه گیلاسی و زیتونی مد نظرمه اگر کسی از شما عزیزان میتونه بنده رو راهنمایی کنه ممنون میشم یا حق
  ایمیل : moj.pendragon@gmail.com
  شماره تماس : ۰۹۱۵۶۱۸۲۵۲۳

 80. Amir گفت:

  سلام دوستان
  اول از همه میخوام بگم آدما تنها تو کاری توان موفق شدن دارن که عاشق اون کار باشن اون موقع هستش که اگه اول کاری باشکست مواجه بشن تسلیم نخواهند شد و به ادامه مسیر فکر میکنن و در آخر موفق خواهند شد و تو این مسیر باید از خداهم کمک بگیرن
  واگر دست به کاری زدید و شکست خوردید و از اون کار خسته شدید و ادامه ندادید بدونید که مسیرتونو اشتباه اومدین همه ی آدما یه استعدادی دارن وعاشق یه کاری هستن مهم پیدا کردن اون کاره
  (یاعلی)

 81. پریسا گفت:

  سلام
  ممنون آموزش کاشت خیار گلخانه ای فقط اوایل شروع یکمی سخته و قتی گلخانه کشت خیار ایجاد بشه و بذر اول کاشته بشه ، اونوقت ۸۰ درصد کارا انجام شده .
  تو ایران آنچه که زیاده زمین بایر واقعا اگه دولت همکاری کنه تو زمینه های مختلف کشاورزی میشه خیلی کارها کرد .
  ممنون از مدیر محترم سایت پونه زار
  sabzijat.blog.ir

 82. نام و نام خانوادگیsiavash گفت:

  سلام به همه دوستان
  بنده تمام کامنت ها رو خوندم و با اون دوستانی که در مورد علاقه و عشق صحبت کرده بودند کاملا موافق هستم. باور کنید که اگرکسی در کاری عشق و علاقه و استعداد نداشته باشه اگه تمام سرمایه دنیا هم داشته باشه تو اون کار هیچ پیشرفتی نمی کنه، من تمام اینا رو گفتم تا این مطلب رو به عرضتون برسونم که بنده چند سالی هست که روی یه رشته یا یه سیستم کشاورزی بنام آکواپونیک کار می کنم که تقریبا” یه سیستم جدید بخصوص در ایران است و به نتایج بسیار ارزشمندی هم دست پیدا کردم که در این سیستم تقریبا” نود درصد گیاهان را بخصوص خیار و صیفیجات دیگر در آن بخوبی رشد می کنه و صرفه اقتصادی هم داره بخاطراینکه در این سیستم مصرف آب یک دهم مصرف در کشاورزی خاکی می باشد. فراموش کردم که بگویم که این سیستم ترکیب سیستم هیدوپونیک( کشت آبی) و پرورش آبزیان می باشد که بستر رشدی که در آن گیاهان در آن رشد می کنند کودش از ضایعاتی که بوسیله ماهیان تولید می شه تاًمین می شود. این سیستم البته در حد کوچک که احتیاچات روزمره سبزیجات و پروتئین یک خانواده پنج نفری را در طول سال را تاًمین کند ارزان می باشد و بنده طی چهار پنچ سالی که عملاً کارکردم و تجربه کسب نموده ام به این نتیجه رسیده ام. ناگفته نماند که در این سیستم خاک هیچ نقشی ندارد و نوع خانگی آن در داخل بستر رشد گیاه شن و ماسه میباشد و ریشه های گیاهان همیشه به آب و کود یا مواد غدایی دسترسی دارند. یکی دیگر از دلایل ارزان بودن این سیستم این است که از مواد بلااستفاده و دست دوم مانند سطل ها و بشکه هاو لوله های پلاستیکی مستعمل هم می توان استفاده نمود. بنده در این زمینه کتاب های متعددی هم تالیف و هم ترجمه نموده ام که یک نمونه از آنها را بصورت فایل پی دی اف در آدرس سایتی که آدرس آن در بالا است قرار داده ام که می توانید با مراجعه به این سایت این فایل را دریافت نمایید. به هر حال بنده در این زمینه به نتایچ خوبی دست پیدا کرده ام که اگر از بین دوستان کسانی هستند که علاقمند به این سیستم می باشند و خواهان راه اندازی آن چه در حد خانگی و چه در حد تجاری می توانند با اینجانب حمیدی تماس حاصل نمایند.
  تلفن تماس ۰۹۱۳۱۲۶۴۰۰۷

 83. چرنده ادم همین پول ناچیزشم از دست میده با دلال های *

 84. ناشناس گفت:

  سلام من میخام۲۰۰متربکارم راهنمایی کنید۰۹۳۵۰۷۰۹۲۲۰بم کرمان

 85. سلمان مایلی گفت:

  سلام کسی گلخانه فروشی داره به این شماره زنگ بزنه۰۹۱۹۵۹۱۹۷۲۰

 86. دوستانی که مایل به کشت خیار گلخانه ای هستند من میتوهم تجربیاتمو در اختیارشون بذارم۰۹۰۱۵۲۵۰۹۳۲

 87. سلمان حسین زاده گفت:

  با سلام :اقای رمضان رستمی لطفا شماره تماس خودتون رو بدهید تا با شما تماس بگیریم

 88. uv ray گفت:

  با سلام
  من تقریبا دو ساله ۶۰۰۰ متر خیار گلخانه ایی دارم و کشت می کنم
  این اعداد و ارقام به واقعیت نزدیک نیست و نکته مهم این است که قیمت خیار را میدان دار تعیین می کند و ۳۰۰۰ و ۴۰۰۰ تومان قیمتهایی نیست که میدام دار از شما بخرد

 89. علی گفت:

  سلام پدر من هم میخواد یک گلخانه ۳۸۰۰متری احداث کنه البته ما مخالفیم ۱۲۰۰۰۰۰۰تومان خرج پایها کرده گاز هم کشیده استخر هم ساخته منتظر وام کشاورزیه خودش کشاورزه ولی از کشت گلخانه ای اطلاعاتی نداره به نظر شما کار درستیه

 90. وحید گفت:

  در۳۵۰مترزمین برای کاشت چه مقدارآب و هزینه نیازهست؟؟

 91. وحید گفت:

  هزینه ی کلی برای کاشت چقدراست؟؟لطفا راهنمایی کنید ممنون
  ۰۹۱۵۸۱۶۵۲۱۸

 92. امید امامی گفت:

  با عرض احترام بنده باغ ۲۵۰۰ متری دارم و میخواهم ۱۵۰۰ متر اون رو گلخانه کاشت خیار و گوجه بزنم فقط تنها مشکلم اینه که زمستان چگونه گرمایش اون رو چگونه انجام بدم چون گاز ندارم لطفا منو راهنمایی کنید وبگویی در ۱۵۰۰ متر حدودا درامد یک دوره چقدر میشه امامی از قزوین

 93. مرتضی گفت:

  باسلام
  من میخوام گلخانه بزنم کاشت خیار وگوجه وامثال آن آیا تو شهرستان اهر استان آذربایجان شرقی جواب میده

 94. سید گفت:

  باسلام
  دوستان عزیز میخوام بگم که با پشتکار و امید میشه بر تمام مشکلات غلبه کرد . من خودم یه گلخانه ۱۰۰۰ متری تو حیاط خونه دارم سال گذشته خیار کاشتم متوسط روزی ۱۵۰ کیلو خیار به بازار عرضه کردم قیمتش هم از ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان بوده ولی میانگین ۲۵۰۰ تومان بفروش رفت نسبت به کار شبانه روزی زیاد نیست ولی شکر خدا که از نون حلال همین هم برای ما حواله شده

 95. سلام و وقت بخیر…
  بنده دانشجوی کارشناسی برق صنعتی هستم، با وضعیتی که در بازار کار هست از کار دولتی وصنعتی ناامید شدم ولی دارم درسم رو ادامه میدم و توی فکرمم هست که ان شاءالله سر کار دولتی برم اما… اصلا مشخص نیست که این کی باشه و شایدم اصلا نشه…

  زراعت و کشاورزی گلخانه ای اونم به این شکل و در منزل (پشت بامی که مورد استفاده کسی نیست و مزاحمتی برای کسی نداره) و در شیفت های بسیار کوتاه (نهایتا ۴ یا ۵ ساعت در روز) بسیار عالی برای امسال بنده هست که در منزل باشم و کار هم داشته باشم نه بیکار باشم…

  کسانی که در این مورد احضار نظر کردن کلا ۳ دسته بودن
  دسته اول که فوق بودن در این کار و بقیه هم وتن هامون رو تشویق به انجامش می کردن
  دسته دوم که متاسفانه در این کار موفق نشدن ان شاءالله در شغل دیگه ای موفق بشن
  دسته سوم کسانی که مثل بنده در فکر این کار برای شرو هستن

  فقط باید بگم که دسته سوم با مطالعه این مطالب خوبه که تشویق تر بشن ولی از اینکه دقیقا از این توضیحات اقای “رمضان رستمی” بخوان به عنوان الگوی ۱۰۰% استفاده کنن و تمام کار های ایشون رو الگو برداری کنن اشتباه چون شرایط آب و هوایی ایران ماشاالله خیلی متفاوت و گوناگونه…

  ایشون برای آب و هوای خراسان این مطالب رو گفتند نه استان های دیگه، پس لطفا مطالعات رو بیشتر کنید و با امید و پشت ان شاالله موفق میشد

  موفق باشید

 96. اشنا گفت:

  سلام اگه ادم بخاد یه کاری رو بکنه میتونه هر کارری سختی یای خودشو داره فقط باید تلاش کرد

 97. اشنا گفت:

  سلام دوستان گلم اینکارا پشتکار و همت میخاد فقط باید تلاش کنین تا به نتیجه برسین

 98. سلام من یک مزرعع کشاورزی دارم با ۱۵هکتار زمین .با مجور ۵۰۰۰متر جهت احداث گلخانه دارای اب وبرق و نزدیک به شبکه گاز . نیاز به کسی دارم که خودش کار احاث گلخانه و …انجام بده اصلا همه چیز تحویل خودش چون تجربه ای در این زمینه ندارم کسی باشه بسم الله . لامرد فارس ۰۹۱۷۳۸۱۳۴۸۰

 99. دوست گفت:

  من یه سوال ازاین دوستان منفی باف و کسانی که افکار و همت دیگران و مسخره یه بجای مسخره کردن و منفی بافی خوب به جای گلخونه یک شغل معرفی کنن تا جوونهای جویای نام و پیشرفت برن دنبال اون کار

 100. عظیم گفت:

  باسلام.
  عظیم شجاعی.
  بنده حدود ده ساله که این کاره ام باید به عرض دوستان برسانم که رویش کشت وکاررا هم تاحدود بلدم اما بر خلاف این دوست مون برداشت که داشتم ازهزار متر مربع زمین گلخانه درحدود شش ماه سی وپنج تن خیار درختی بوده کار به قیمتش
  نداریم باید بگم که این آقا شوخی کرده هیچ
  عقل صلیبی باور نمی کند. چنین بر داشتی را
  اونم توکشور ایران که ازنظر میکانیزه بودن بامقایسه بین سایر کشورهای جهان که رتبه بالاتر ازصفر بهش تعلق نداره .

 101. منوچهر گفت:

  برادر عظیم شجاعی
  سلام
  اقا خودت جواب خودتو دادی.شما تو ۱۰۰۰ متر ۳۵ تن خیار برداشت کردی یعنی از هر ۱۰۰ متر ۳/۵تن.پس گفته اون اقا درست بود نه اشتباه

 102. شهسواری گفت:

  سلام من تمام کامنت هارو خوندم.
  گلخونه بههههههتتتتتررررین کاره
  به شرطی که بلد باشی.۰۹۲۱۱۲۵۷۰۰۲
  کمک خواستین روی من حساب کنین

 103. مهنوش گفت:

  سلام دوستان من یک زمین ۲۵۰۰متری تو شمال دارم میخواستم گلخانه خیار بزنیم،چقد هزینه احداثش میشه؟ایا مجوز چاه نیمه عمیق برای آبیاری قطره ای میدن…
  ممنون میشم جواب بدین.

 104. مسعود گفت:

  سلام هر کاری خواستید شروع کنید اول در باره بازار خوب برسی کنید مثلا به یک گلخانه مراجعه کنید خیار بخرید ببرید ببینید میتوانید بفروشید سپس در یک گلخانه چند ماه مجانی کارگری کنید تا با سختی های کار آشنا شوید سپس چند نفر هم فکر پیدا کنید و با هم کار را شروع کنید و مدام با کارشناسان در تماس باشید با توکل بر خدا و تلاش و کوشش موفق میشوید

 105. نیما گفت:

  لطفا کسی گلخونه داره اطلاع رسانی کند

 106. رضا گفت:

  نصیحت برادرانه این فکر رو از ذهنتون بیرون کنید اگر می خواهید خودتونو بد بخت کنید برید دنبالش

 107. رحمانی هستم یه مقدار اطلاعات میخواستم چطوری باید با شما در تماس باشم ممنون

 108. سلام هموطنان گل
  اینجانب اهل خرمشهر و الان ساکن کانادا هستم واز بچه گی علاقه به کشاورزی داشتم و دارم
  در محل زندگیم در ونکور کانادا تابستان بسیار کوتاهی داریم و از آفتاب زیاد نداریم اما من در اینجا با مطالعه
  فراوان و شناخت و آگاهی از آب و هوای اینجا و نوع بذر های اینجا و همچنین خاک توانستم سبزیجات و صیفی‌جات مختلف در گلدان های ۱۰ و ۱۵ و ۲۰ لیتری ۴ نوع گوجه‌فرنگی ، خیار ، ذرت ،۳ نوع فلفل ، هندوانه ، خربزه ،لوبیا بکارم
  همچنین در گلدان های چوبی به ابعاد ۱۲۰سانت طول در۳۰سانت عرض در۳۰سانت عمق انواع سبزی خوردن
  مانند مرزه،ریحان سبز و بنفش،شاهی،تره،بکارم
  همچنین د گلدان ۶۰ لیتری درخت انگور کاشتم که محصول هم دارد و خیلی چیزهای دیگر
  منضورم از نوشته های بالا اینست که چند توصیه به شما بکنم
  اول باید عاشق کشاورزی باشی
  دوم از نوع آب و هوای محل سکونت خودتان و همچنین نوع خاک و آفتاب اطلاع دقیق داشته باشید
  سوم از مقدار کم و با یک گلدان شروع کنید و روزانه رشد گیاهان را از لحظه کاشت بذر تا آخر را با ذکر جزییات و تاریخ در دفتری بنویسد
  چهارم آگر شاغل هستید شغل خود حفظ کنید و در وقت فراقت با گیاهان مورد نظر کار کنید
  پنجم زود احساساتی نشوید و ببینید که آیا روحیات مربوط به کشاورزی در گلخانه را دارید و اگر آگاهانه شروع
  کردید در برابر ناملایمات جا نزد
  ششم کشاورزی شغل شریف و دشمنان ریز و درشتی داره که باید آگاه باشی
  هفتم با وام گرفتن و قرض کردن شروع نکنید کسی را پیدا کنید که با شما شریک و همفکر باشد و از کم شروع
  کنید
  در اینجا کسانی را میشناسم که در گلخانه داری موفق هستند و بر عکس کسانی با تحصیلات کشاورزی
  و سرمایه زیاد ضرر و زیان داده اند و گلخانه شان را رها کردن و رفتند
  خلاصه اینکه با قدرت و متکی به اراده خویش و آگاهانه شروع کنید و از نا ملایمات نترسیده
  لازم میدونم که بگویم در حال حاضر اثر کشورهایی اروپایی اکثر محصولاتشان را بدلیل نبود زمین رضاعی وکمبود جا ونداشتن افتاب در گلخانه های مدرن می کارند
  در کشور عزیزمان ایران آفتاب و تنوع آب و هوایی خوبی داریم و همچنین خاک خوبی داریم
  شمال ،جنوب، شرق و غرب و تمام استانها یمان پتانسیل خوب و منحصربه‌فرد دارند
  دوستانه عرض می کنم کمتر منفی باشیم و کمتر بنالیم و گله مندی کنیم و از یه جایی ولو کوچک شروع
  کنید
  برای آن دسته عزیزان که شاید بخواهند من را عجولانه قضاوت کنند می گویم من مرفه بی درد نیستم و با پول
  مردم به کانادا نیامده ام طعم تلخ جنگ را کشیده ام در بدترین جنگهای خرمشهر شرکت داشته ام و بعد از سقوط خرمشهر تمام زندگی من و پدرم سوخت و از بین رفت سردار و امیر و از این القاب ندارم
  تکنسین برق هستم و زندگی معمولی دارم و خدا را شاکرم و در حال احداث گل خانه خودم هستم
  اگر سوالی داشتید یا اینکه خواستید عکسهای محصولاتم را ببینید تا باور کنید به آدرس اینترنتی من تماس بگیرید
  الهی که همه شما در این کار موفق باشید
  هموطن شما رضا بندری

 109. سلام لطفا از دوستان اگر کسی گلخانه روی بام را راه اندازی کرده به این شماره پیام دهد که باهاشون جهت همفکری تماس گرفته شود با تشکر
  ۰۹۱۶۷۲۵۵۷۴۷

 110. ناشناس گفت:

  شما خیار و کیلویی سه هزار فروختید به کی؟ ما الان سر کوچمون خیار کیلویی هزار تومانه

 111. کامران ق.م گفت:

  با سلام خدمت همه عزیزا
  حدودا یک ساعتی هست که دارم نظراتو میخونم همه هرکسی از دیدگاه خودش حرفی زده که بنظر منطقی میاد(بماند ک مطلب بالا چیزی جز دروغ نیست)من ب این نتیجه رسیدم ک ی گلخانه پیدا کنم توش کار کنم حتی با مبلغ پایین دستمزد تا ببینم چطوره کارش چون هیچ سررشته ای ن خودم دارم نه اطرافیان اما نکته اینجاست که اصلا گلخانه داری هم نمیشناسم منزل ارومیه هستش هرکدوم از اقایون یا خانوما ک احتیاج ب کارگر داشت داخل گلخانش با من تماس بگیره ۰۹۳۸۸۰۲۷۵۳۱ از لحاظ کاری مطمئن باشید ک شدیدا کاری هستم و پرتلاش ضمنا مجرد و ۲۶ ساله حالا روزگار جوری بوده ک ما تو مملکت به قول اینا گل و بلبل به این وضع گرفتاریم نه من بلکه حال و روزه خیلیاست فعلا هم چاره ای نیست.خوشحال میشم دوستان تماس بگیرند.انشالله ک همه تو هرکاریکه هستند موفق باشند و هیچوقت محتاج نشوند یا درست ترش محتاج نامرد.

 112. با سلام
  از اینکه تکنیکها رو برای کاشت گلخانه ای گفتید از شما سپاسگزارم .من مدتی به این کشت مشغول بودم ولی خواهشا از مشکلات این کشت هم گقته بشه مثلا در مناطق سردسیر اصلا به صرفه نیست چرا که هزینه حامل های انرژی زیاد هست ما با گازوئیل سیستم حرارتی گلخانه را تامین می کردیم و در خارج از فصل یعنی پاییز و زمستان بیش نیمی از درامد صرف گازوئیل ،کود ،برق و نیروی انسانی که می بایست به عنوان کارگر تمام وقت در دو شیفت کاری کار کنه صرف می شد و با توجه به نوسان بازار که هیچ پیشبینی برای تولید نبود اما می شد برای روند رو به رشد هزینه های جانبی پیشبینی دقیقی کرد .ولی با تمام مشکلات در ایران کاری لذت بخش هست

 113. ایمان گفت:

  سلام عزیز دل من خیار کیلویی سه تمن میدون بار میخره غیر ممکنه اهل بازار نیستی خیار اگه تو بهترین شرایط باشه میدون بار ۱۲۰۰ میخره البته درجه یک من زمستون اومدم تهران جزیی فروش خیار منطقه گرونی بود گفت ۲۵۰۰ تمن چطور حساب کردی قیمتا همیشه نوسان داره ماگزیمم میشه ۱۲۰۰

 114. رازینی گفت:

  مطلبب خوب و مفیدی بود فقط می خواستم بدانم که به پشت بام آسیبی نمی رسد؟

 115. احمد گفت:

  توگلخانه فقط سرگرمیه درامدش همش هزینهمخارج میشه انهم اگرمشکل اعم ازبیماری وسرمازدگی پیش نیاد من که گلخانه تاسیس کردم هرکز ازدرامدگلخانه نتونستم پرداخت کنم بانک ودادگاه جلوحساب. ومغازه ضامنم راپلمپ کردن تاماشینم رافروختم ودادم بانک هنوزهم بدهکارم

 116. رضا گفت:

  بعد ۸ماه ، ۱۲ میلیون درامد ، ا!!!!!!
  شوخی جالبی بود!
  با ۱۰۰۰ مترشم ، این پول درنمیاد دیگه چه برسه به ۱۰۰ متر.

 117. باسلام من قصداحداث گلخانه به متراز۴۰۰متردارم دراستان کرمانشاه لطفااگه کسی سازه به قیمت داره یامیتونه کلا انجامش بده باقیمت مناسب خبرم کنه ممنون۰۹۱۸۸۳۱۱۸۳۵درضمن همین شماره تلگرام هم میباشدلطفانمونه کارباصورت افلام ارسال بفرماییدممنون

 118. ناشناس گفت:

  عزیزم شما که سر کوچتون خیر ۱۰۰۰ تومنه اون خیار بوته ای هست نه کلخونه ـ من خودم تو میدون بارم ـ الان خیار قیمتش بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ تومن هست ـ خیار بوته ای هم ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تومن ـ خیار کلخونه دیکه خراب خراب هم باشه بلزلر قیمتش کمتر از ۱۰۰۰ نیست تو میدون بار تو طول سال

 119. سیا گفت:

  سلام عزیزان من یه کشاورزم که الان حدود ۷ساله هرسال خیار میکارم اونم یک هکتار ۵جریب .روی زمین خالی نه پلاستیکی نه ستونی نه بامی نه سیستم گرمایشی و نه سرمایشی .با این حال فقط وفقط من هرسال ۳الی۴ میلیون سود کردم حالا اگه گلخانه بزنی که دیگه خدا بداد برسه

 120. علی گفت:

  سلام چرا مردمو میترسونین وفقط فکر این هستین که خودتون کار کنین ودرامد داشته باشین اخه اگر نصف مردم ایرانم بیان تو این کار بازم صادراتش سود داره من خودم ۶تا گلخونه ۵۰۰مترمربعی دارم. که تو هر ۳دوره برداشت از هرکدوم بین۴۵تا ۵۰ تن برداشت محصول دارم و درکل ۶تا گلخونه سالیانه ۳۰۰تن حالا یکم بالا پایین برداشت میکنم و کیلویی ۳۵۰۰تومن مستقیم به مغازه دارا که خودشون میان میبرن میفروشم ِ
  وحالا حساب کنین باخرج خاک که تنها چیزیه که هرسال باید عوض کرد وبجز پول اب وبرق که ابشم قطره ایه وچیزی نمیشه فقط برای هرگلخونم سالیانه برای هر ۵۰۰ متر ۷۵۰هزارتومن پول خاک میدم و یکم دارو برای آفتها که کلا میشه ۹۰۰هزارتومن و در ۶تا گلخونه میشه حداکثر۵میلیون وچهارصد کل خرج خاک وباپول برق وگاز واب برای یک سال میشه ۱۰میلیون.ولی درامدمم حدود ۱۰۵ میلیون تومن میشه
  من ازاین راه تونستم الان راه زدن گلخونه گوجه درختی با ۴تا سالن ۳۵۰ متری رو هم استارت بزنم و درعرض این دوسال هم ماشین مدل بالا خریدم هم خونه وزندگی برای خودم دستو پاکردم ودارم ازدواج میکنم
  حالا اگر بده شما نکنین ولی زیر دل بقیه رو هم خالی نکنین دوستان کارخوبی نیست فداتون

 121. دا گفت:

  این جناب(آقای رستمی) تو طهران این کار گلخونه رو زده و با توجه به اینکه خیار رو مستقیم و بدون واسطه به فروشنده میفروخته پس مطمئنن درست فرموده و ۳ تومن فروخته و در فصولی تولید داشته که خیار زراعی تو بازار نبوده و ضمنن با توجه به اقلیم طهران هزینه زیادی برای گرمایش نداشته
  البته شاید کنتورهای مربوطه رو پیچونده

 122. مهدی گفت:

  سلام کلی وقت گذاشتم مطالعه کردم .اما تا از نزدیک کار نکنم و حساب کتاب نکنم نمیتونم بگم بده یا خوبه با اینکه بچه کشاورزم کار کشاورزی سود کمی داره اونم بخاطر کوتاهی کشاورزانه. کار گلخانه به مراتب مراقبت بیشتر میخواد و خیلی دوس دارم با شرایط فعلی(کم آبی )این کار رو انجام بدم یاد بگیرم تا تو روستا همچنان بتونم خرج زندگی در بیارم .از کسانی که تو مشهد گلخانه دارن خواهش میکنم کمکم کنن حاظرم یک دوره کامل براشون کار کنم و کمک دستشون باشم.تو روستا زمین مناسب داریم چون سرمایه ندارم میخوام وام بگیرم و گرفتن وام هم شوخی نداره .میخوام قبلش یاد بگیرم تا شرمنده خانواده نشم. (۰۹۳۸۷۳۵۹۱۹۶ )شماره ام یک پیامک بدین یا تماس بگیرین تا ۳۰/۱/۹۷ منتظرم بعدش میرم کارگری چون کارهای فصلی شروع میشه

 123. مهدی گفت:

  علاقه مند به کار در این زمینه هستم برای کار گلخانه ای چون شرایط آب هوایی کشور جوری شده که باید کار گلخانه رو رواج داد .از همشهریان مشهدی خواهشمندم که اجازه کار یا مشاوره در مزرعه خود رو به من بدن تا تجربه و سوالات خود رو به نتیجه برسونم تا بتونم حرکت مثبتی برا خونواده انجام بدم .۰۹۳۸۷۳۵۹۱۹۶

 124. Ali گفت:

  سلام بهمه دوستان عزیز من خودم ۱۸ سال تو این کارم وخلی هم سود کردم وخلی هم رازی هستم وحالا دنبال یه گلخانه اجازه ای میگردم هرکس مایل باشه بامن تماس بگیرید ممنون میشم ۰۹۳۳۵۳۳۶۹۰۳ البته تومنطقه ورامین تهران باشه. .

 125. سلام خدمت دوستان من در اهواز ۱۰۰۰۰متر یک هکتار گلخانه دارم که خیار درختی وگوجه فرنگی وتوت فرنگی والویرا کشت کردم الان دوازده سال کارمن همینه ۵هزارمتر هم هیدروپونیک کشت میکنم ولی درامدی به اندازه ۸۰۰متر شما بدست نیاوردم لطفا روش موفقیتتون به ماهم یاد بدهید تا استفاده کنیم….متشکر

 126. علی گفت:

  سلام من خودم کار گلخونه میکنم بااصول بری جلو سود هم داره

 127. علی گفت:

  سلام من همه نظرات دوستان رو خوندم در مورد نحوه کاشت و نگهداری و برداشت که استاد فرمودن هیچ اطلاعی ندارم و نمیتونم نظری بدم اما در مورد قیمت خیار چون خودم میوه فروشی دارم استاد کمی مبالغه فرمودن الان که زمستونه و خیار بوته ای نیست من گلخونه ای میخرم ۱۸۰۰ و ۲۵۰۰ هم میفروشم بوته ای هم چون الان مشهد هوا سرده نداره از کهنوج میاد میدون ۱۴۰۰ تومنه ولی منم دنبال گلخونه ام و اطلاعات. واقعی میخام هم در مورد سود دهی هم هزیته راه اندازی

 128. فرید گفت:

  تروخدا بابا انقد تبلیغ کردی منم به دردسر انداختی وقتی نمیدونی ننویس دیگه دو سه تومن ضرر منو حالا تو میدی

 129. مهدی حجتی گفت:

  سلام دوستان من گلخانه دار هستم هم گل های شاخه بریده هم صیفی‌جات اگر دنبال بدبخت کردن خودت هستی شروع کن من ۱۴ سال است تو این کارم از اصفهان هر موقع دولت به قولها ش عمل کرد شروع کنید وصادرات هم باید شروع بشود اگر نشد خودتان را بدبخت نکنید اینم شمارم اگه خواستی کمک هم میکنم ۰۹۱۳۳۲۲۶۲۷۱

 130. ناشناس گفت:

  سلام فقط میشه گفت تلاش زیاد که ادمو به موفقیت میرسونه وکسایی که میخوان بامتراج کم شروع کنن نباید تحصیلات بانکی بگیرن چون توجی اقتصادی نداره

 131. امین گفت:

  .زعفران طلای سرخی که نه زباد آب میخواد نه سرمایه اولیه. در زمین دیم هم کاشته میشه . زحمت زیادیبرای کاشت نداره. یک دوره میکاری ۴ تا ۵ سال برداشت میکنی . وام هم نمیخواد بگیری. اگه بخوای میتونی از زمین کوچیک شروع کنی . یا تومزرعت یه قطعه ۲۰۰ ممتری رو آزمایش کنی.بسم اله….

 132. نواب گفت:

  سلام دوستان”” واقعیت اینه که ما نمیخوایم واسه زندگیه خودمون قدم برداریم. من با ۴۰ متر زمین ومبلغ ۷۰۰ هزار تومن شروع کردم، سواد کشاورزی هم ندارم اما چون بیکار بودم تصمیم گرفتم و عملیش کردم وپا همه چی ایستادم هر کاری که فکرشو کنیم ضرر داره اما اخرش موفق میشی. تصمیم گرفتم اول کار رو یاد بگیرم یعنی تجربش کنم بعد به فکره متراژ بالا باشم.
  شاکر و سپاسگذار خداوندم…

 133. محمد گفت:

  هر متر مربع ۳ بوته میشه کاشت و هر بوته در شرایط ایده ال ۸کیلو خیار میده شما تموم ۱۰۰متر مربع رو هم نمیتونی بکاری اگر ۱۰۰متر بکاری ۳۰۰ بوته خیار داری که میشود۲۴۰۰ کیلو گرم اگر کبلویی ۱۲۰۰تومن هم بفروشی میشه ۳۱۲۰۰۰۰تومن در سال دو دوره هم کشت کنی میشه ۶۲۴۰۰۰۰تومن حالا مخارج بذر کود و سم وسیستم گرمایش و استهلاک و هزینه های پیش بینی نشده را هم در نظر بگیر چقدر میمونه حالا لطفا بفرما اون در امد ۱۲ میلیونی را از کجا اوردی ؟

 134. حسین اقایی گفت:

  سلام من ۱۰۰۰متر زمین دارم شروع کنم واقعا سود داره؟؟

 135. محمد اسیا گفت:

  با سلام ما که هیچ خیری از گلخونه ندیدیم

 136. علی رستمی گفت:

  سلام
  من یک زمین ۴ دیواری به متراژ ۵۰۰ دارم
  آب و برق و گاز هم داره
  آیا ارزش داره گلخانه بزنم؟
  از وامین هستم
  @alir467
  اینم آیدی تلگرامم
  راهنماییم کنید لطفا

 137. ناشناس گفت:

  داداش ما اینجا توی زمستون خیارگلخانه ایی میخریم کیلویی ۱۲۰۰تومن .صاحب گلخونه میگه هزینه ی آب وبرق که بماندهزینه ی سم کمرموشکسته

 138. لطف کنید اطلاعات غلط خرد ملت ندید گلخونه خیا ر اگه خیلی مهارت داشته باشی هر ۱۰۰۰ متر مربع ۲۰ تن خیار میده حداقل کیلویی۵۰۰ تومان خرج داره حالا خودتون قضاوت کنید

 139. رضا گفت:

  اونایی که میگن همش دروغه الکی دل سردمیکنن .تواین کسب زیاد نباشه

 140. خلیلی گفت:

  سلام یه مکانی سمت تهرانپارس به مساحت هفت صد متر با اب و برق برای گلخانه اجاره داده میشود ۰۹۱۲۲۲۷۳۳۴۰ خلیلی

 141. محمدمهدی گفت:

  سلام.
  من زمین زراعی به مساحت ۴ هکتار در شهر قم دارم با آب کافی و برق.
  میخوام ی گلخونه راه اندازی کنم.
  اگر کسی مایل به شراکت و سرمایه گذاری هست من در خدمتم.
  ضمنا هیچ اطلاعاتی هم راجع به گلخونه ندارم.
  شماره تماس
  ۰۹۳۵۱۲۵۰۳۶۳

 142. احمد گفت:

  سلام به کار گلخانه علاقه زیادی دارم برای شروع باید ازکجاشروع کنم

 143. سلیمی گفت:

  سلام من میخوام گلخانه ایجاد کنم راهنمایی می خوام ۰۹۰۳۵۳۵۰۵۵۰ متشکرم

 144. ایاد خنفری گفت:

  هیچی
  همینطور فقط خواستم بنویسم
  قربون همتون
  خیلی حرفاتون قشنگه
  همه صمیمی

  اهااااا .ولی یه چیزی علاقه. خیلی مهمه. علاقه
  انشالله. همه موفق باشید………‌.
  دیگه ه ه ه ه ه
  اممممممممممم
  هیچی. خدا حافظ.

 145. علی گفت:

  سلام دوستان من در کار پرورش قارچ هستم از ۱۰۰متر مربع می توان هر دوره ۱۲ تا ۱۴ میلیون سود کرد. البته من به دلیلی که در روستا هستم نصف قیمت می فروشم ۵۰۰۰هزار.این شماره ام هست اگر کسی راهنمایی خواست ۰۹۳۳۳۵۰۲۲۰ه

 146. ابوالحسن گفت:

  سلام وقتتون بخیر.منم میخوام گلخونه احداث کنم. لطفاشماره تلفن بدید تماس بگیرم.

 147. سهیلا گفت:

  سلام منم میخوام تو صد متر شروع کنم ولی باید وام بگیرم ایا با این حرفا موفق میشم

 148. ناشناس گفت:

  سلام من میخام گلخانه بزنم لطفان راهنمای کنید۰۹۳۰۶۶۱۵۹۱۲

 149. قیمت ساندویچ پانل گفت:

  بسیار متشکرم خیلی خسته نباشید ازاینکه هرچی سرچ می کنیم باتصویر سریع میاورید

 150. ساندویچ پانل سقفی گفت:

  باسلام به یک گلخانه دار بابت تامین سبزیجات خارجی رستوران در سطح تهران نیازمندیم

 151. ساندویچ پانل دیواری گفت:

  سلام بخاری دست دوم خوب کسی برا گلخونه سراغ داره ، حسن از نی ریز فارس

 152. عباس حاجی بهرامی گفت:

  سلام خسته نباشین بنده سه هزار متر زمین کشاورزی دارم آیا میتونم گلخونه رابندازم جواب میده؟ چقد سرمایه میخواد ،فعلا ک تازه فارغ‌تحصیل شدم هیچ پولی ندارم ممنون میشم اگ جواب بدین..🙏

 153. سلام به همه
  من زمین چندتای دارم فاصلش تا خونه وروستامون ۱کیلومتر
  کسی هست شریک بشه

 154. احمدی گفت:

  باسلام.
  اینایی ک آدمو دلسرد میکنن هیچی حالیشون نیست.من خودم گلخونه دارم و ده نفر از دوستام هم همینطو هممون هم راضی هستیم پس بگید بسم الله و برید جلو

 155. ششبلنگوني گفت:

  سلام.از گرگان گلخانه دار کسی .هست برم پیشش کارورزی?

 156. ناشناس گفت:

  سلام میخوام گلخانه صیفی جات بزنم راهنمایم کنید تشکر شیراز ۰۹۱۷۲۴۶۰۶۶۸ مهدی

 157. محمد علی گفت:

  تجربیات خوبی بود ممنون میشم مطالب بیشتری در این موضع بذارید

 158. سلام .اولا اینجا شهرک گلخانه ای است نه پشت بام مردم عزیز گول چرندیات را نخورید اگر مردم بافکر پیش میرفتن ما همه بدبخت نبودیم کمی عاقلانه فکر کنید.

 159. توحید گفت:

  سلام دوستان .کی گفته نمیشه سود داشت ..۱۰۰متدر زمین داری ۳۰۰تا بوته بزنی توش حالا دو ردیفی کار کنی میتونی ۵۰۰تا درختی بکاری ..۵۰۰تارو نخواستیم ..۴۰۰بزن میکنه ۴تن از دو تومن بفروشی میکنه ۸تومن…تو سه دوره میکنه چند???حالا ما چیکار کنیم بلد نیستین ..یکم ارتفاع زیاد بردارین ..دور ردیفی کردین پله ای کنین …دقت کنین یکم خواهشا .نگین نمیشه ..خودم تو صدمتر ۴تن بر میدارم

 160. تروند گفت:

  سلام من قصد دارم گلخانه راه بندازم به راهنمایی بیشتر نیاز دارم لطفا با من تماس بگیرید ۰۹۱۲۲۱۹۶۴۱۸

 161. ناشناس گفت:

  رمضان حسین زاده

 162. سحر گفت:

  من هنوز گلخانه راه ندادم تازه میخوام راه بدم امیدوارم راهنمایی هاتون کمک کنه

 163. علی گفت:

  سلام من توفکرگل خانه هستم تا سیمیلیون میتونم ایاباسی میلیون میشه وکسی هم میخوام مراحمایت کندمن اصلاسررشته توکارگل خانه ندارم کسی هست کمک کند

 164. حامد گفت:

  سلام من مشهد هستم میخواستم بدونم الان تو این اوضاع نابسامان کشور اگه اصولی کسی کار گلخونه رو شروع کنه بازم صرفه اقتصادی داره ؟
  آقا توحید اگه لطف کنن یه شماره به من بدن ممنون میشم.۰۹۱۵۹۰۱۹۸۹۶

 165. مجید گفت:

  هرجوینده ای یابنده میخواد یازده سال کشاورزی کردم سیب زمینی خیار می کاشتم هیچ سودی نداشت برام البته خیار گلخانه ای نداشتم خیاربوته ای فقط کاشتم حالا میخوام گلخانه ای بزنم برای راهنمایی کسی هست به این شماره زنگ بزن باتشکر۰۹۳۶۴۴۲۲۶۱۶

 166. امیر مروی گفت:

  سلام من کلی زمین با اب دارم اما روش بهروری مناسبو نمیتونم .تقریبا چهار سال کشت نامناسب داشتم که اکثرا گوجه ووو… همچنین یک سالن دارم که میخوام برا احداث گلخانه ممنون میشم از همه دوستان راهنمایی کنند شماره من. تلگرام۰۹۳۵۹۹۹۸۳۹۳٫ ممنون میشم راهنمایی کنید و کسی اگه باشه برا شراکت من در اختیار میزارم زمین

 167. ناشناس گفت:

  درود بر شما.ایا راهی برای تماس با اقای رمضان رستمی وجود دارد؟ چند پرسش دارم.شماره همراه من ۰۹۳۳۰۴۸۳۱۰۸ میباشد. با سپاس.

 168. ناشناس گفت:

  سلام امکان ارتباط با آقای رمضانی هست ؟

 169. ارمین گفت:

  میخوتم ی گل خامه کوچیک بزنم و اطلات میخوام

 170. طاهره حبیبی گفت:

  سلام توی شمال کشور گیلان شهر لاهیجان هستم راهنمایی میخوام برای احداث گلخونه

Go to TOP