چاپ خبــر
ظهور بوکوحرام واقعی در قالب ارتش نیجریه؛

جهنمی که علیه شیعیان به راه افتاده است

ارتش نیجریه که سال ها است نتوانسته مانع اقدامات تروریستی بوکوحرام شود، اکنون جهنمی بر روی زمین برای شیعیان به راه انداخته است.

به گزارش سایت تحلیلی خبری پونه زار به نقل از شبستان، «گلن فورد» روزنامه نگار آمریکایی در گزارشی در پایگاه اینترنتی «بلک اجندا ریپورت» (BlackAgendaReport) با اشاره به کشتار شیعیان نیجریه نوشت: «حماد ابراهیم» مرد جوان بسیار مودب و باهوش به همراه پدرش، «شیخ ابراهیم  زکزاکی» رهبر مسلمانان شیعه در نیجریه اخیرا در کنفرانس همبستگی با فلسطین در بیروت لبنان شرکت کردند. من همراه با دیگر گزارشگران و فعالان نیز در آنجا حضور داشتم. حماد به خبرنگاران گفت، بوکوحرام اراذل و اوباش تروریستی هستند که سلاح ها و پول های خود را از داخل و خارج از کشور تامین می کنند، درست مثل داعش که بوکو حرام با آن بیعت کرده است. شیخ زکزاکی پدر حماد به عنوان یک واسطه آشتی میان گروه های مختلف قومی و مذهبی در نیجریه شناخته می شود. اما پیروان زکزاکی از دیرباز هم توسط بوکوحرام و هم توسط ارتش نیجریه هدف قرار گرفته شده اند. ارتش نیجریه در طول راهپیمایی علیه اشغالگری رژیم صهیونیستی در سال 2009 سه تن از پسران شیخ زکراکی را به شهادت رساند.

هفته گذشته نیز در قتل عام شیعیان غیر مسلح توسط ارتش نیجریه، حماد به شهادت رسید و پدر وی پس از  زخمی شدن از ناحیه هر دو دست، بازداشت شد. ارتش نیجریه ادعا کرده است که پیروان شیخ قصد داشتند فرمانده ارتش این کشور را ترور کنند. اما این ادعا به شهادت شمار زیادی از شیعیان این کشور منجر شد. ارتش پس از آن با بولدوزر حرم شیعیان این کشور و خانه شیخ زکزاکی را تخریب کرد. «بوخاری محمد بلو جگا» یکی از پیروان شیخ، در صفحه فیس بوک خود نوشت که «اکنون بوکوحرام واقعی در قالب ارتش نیجریه ظهور کرده است و ساختمان ها را منفجر و شهروندان بی گناه را قتل عام می کند. بلافاصله پس از انتشار این پیام، بلو جگا همراه با همسر و فرزند نوزادش نیز توسط سربازان نیجریه به شهادت رسید.

این عجیب نیست که ارتش نیجریه که سال ها است نتوانسته مانع اقدامات تروریستی بوکوحرام شود، اکنون جهنمی بر روی زمین برای شیعیان به راه انداخته است. عربستان سعودی به عنوان سرچشمه ی تامین بودجه برای گروه های تروریست در سراسر جهان، به تازگی ائتلاف عجیب و غریب خود را علیه تروریسم متشکل از 34 کشور جهان از جمله نیجریه و همسایگان خود در غرب آفریقا مانند چاد، توگو، سنگال، سیرالئون، گابن، گینه، و ساحل عاج تشکیل داده است. برای سعودی ها فرماندهی یک جنگ علیه تروریسم مانند این است که پاپ رهبری یک جنگ علیه مذهب کاتولیک را برعهده بگیرد. هر چیزی که عربستان سعودی دست بر روی آن بگذارد به ترور و هرج و مرج تبدیل می شود. نام تجاری سعودی از اسلام وهابی برگرفته شده که خواستار ریشه کن کردن مسلمانان شیعه و دولت های سکولار در سراسر جهان است؛ جنگ صلیبی که آمریکا ​آن را همراستا با اهداف امپریالیستی خود می داند. وقتی که هم «برنی ساندرز» و هم «هیلاری کلینتون» می گویند که اعراب و مسلمانان باید جنگ خود را علیه تروریسم دنبال کنند، آنها در واقع از جنگ فرقه ای به رهبری عربستان در سراسر آفریقا و آسیا حمایت می کنند.

غرب آفریقا میدان جنگ های تروریستی آتی خواهد بود. هرج و مرج آتی بهانه ای برای توجیه بیشتر نفوذ نظامی آمریکا در قاره آفریقا و برای خاموش کردن آتشی خواهد بود که خود آنها برافروخته اند.

Go to TOP