چاپ خبــر

اینترنت مخابرات گران شد!

همان طور که می دانید شرکت های زیادی در کشور به ارائه سرویس های اینترنت پر سرعت می پردازند و بازار داغ این تکنولوژی نه چندان جدید باعث شده تعداد این شرکت ها رو به افزایش هم باشد

به گزارش سایت تحلیلی خبری پونه زار به نقل از بولتن نیوز، همان طور که می دانید شرکت های زیادی در کشور به ارائه سرویس های اینترنت پر سرعت می پردازند و بازار داغ این تکنولوژی نه چندان جدید باعث شده تعداد این شرکت ها رو به افزایش هم باشد (البته خبری از افزایش کیفیت نیست و زیاد شدن شماره ها صرفا به اسامی شرکت های سرویس دهنده ختم می شود). شرکت مخابرات هم یکی از انبوه شرکت هایی است که سرویس های اینترنت پر سرعت به فروش می رساند و البته با توجه به سابقه و همچنین زیرساخت های انحصاری که در اختیار دارد می تواند بخش هایی از این بازار را هم به صورت اختصاصی برای خود تبدیل کند. حالا سوالی که به وجود می آید این است که شما از کاربران اینترنت مخابرات هستید؟ آیا فکر می کردید در آینده نزدیک قرار است سرویس های اینترنت روندی را که در همه جای دنیا در پیش دارند طی کنند و هزینه کمتری را برای آن بپردازید؟ خب متاسفانه باید خدمتتان عرض کنیم که اشتباه فکر می کردید.

آن طور که این هفته در وب سایت رسمی شرکت مخابرات استان تهران آمده، علاوه بر افزایش هزینه و قیمت تمام شده سرویس های اینترنت برای کاربران، فروش اینترنت نامحدود با سرعت 128 کیلوبیت نیز در تهران متوقف شده است و از این به بعد اگر اینترنت نا محدود بخواهید باید روی سرعت های 1، 2 و 4 مگابیتی حساب کنید. البته معاون تجاری شرکت مخابرات تهران در ادامه به این نکته هم اشاره کرده است که شرکت های رقیب به شکل پنهانی سرویس هایی با ظرفیت بیشتر در عوض ایجاد محدودیت 128 کیلوبیت به کاربران واگذار می کرده اند.

اما بشنوید از افزایش قیمت ها. طبق اطلاعیه شرکت مخابرات استان تهران، افزایش قیمت بر روی سرویس های 256 و 512 کیلوبیت بر ثانیه اعمال نشده است اما قیمت سرویس 1024 به صورت پیش پرداخت 331500 ریال و در پخش پس پرداخت 441500 ریال افزایش داشته اند. قیمت سرویس های 2048 هم به صورت پیش پرداخت به میزان 538600 ریال و به صورت پس پرداخت 738600 ریال افزایش یافته اند.

شرکت مخابرات در توضیح این موارد اعلام کرده که بخش مالی این شرکت در حالت زیان دهی قرار دارد و به همین دلیل مجبور است برای جبران بدهی های خود قیمت بعضی از سرویس های اینترنتی را افزایش دهد. اما از طرف دیگر ویز ارتباطات در تابستان گذشته اعلام کرده بود به هیچ عنوان موافق افزایش قیمت خدمات ارائه شده به مردم آن هم بدون استدلال و دلیل منطقی نیست. باید دید توضیح شرکت مخابرات در مورد زیان دهی می تواند وزیر ارتباطات را هم راضی کند یا قیمت ها به حالت قبل برخواهند گشت.

Go to TOP