چاپ خبــر

دردهای فرهنگیان که با اعلام اسامی استخدامی هم التیام نیافت/آیا دولت کاری خواهد کرد؟

دردهای فرهنگیان با اعلام اسامی پذیرفته شدگان آزمون ۵هزار استخدامی هم التیام نیافت.

به گزارش سایت تحلیلی خبری پونه زار به نقل از دانا، چند روزی از اعلام اسامی پذیرفته شدگان استخدامی  آموزش و پرورش نمی گذرد (چهارشنبه, ۱۶ دیماه ۱۳۹۴)، آزمونی که می توانست شادی و شعف به دنبال داشته باشد الان جز لعن و نفرین برای برگزار کنندگان نخواهد داشت.

آزمونی که ۵هزار نفر استخدامی آن به یکباره به ۳ هزار ۱۳۸ تنزل کردو از میان ۱۴۷ هزار و ۶۱۸ امید و آرزو۲هزار و ۵۸۱ نفرمرد و ۶۸۲ نفر زن به شروط به استخدام پرجمعیت ترین وزارت خانه کشور اضافه می شوند .

حال سوال اینجاست، زمانی که وزیر از استخدام ۵هزار نفر از آزمون سخن میگفت؛ آیا مطالعه ای درباره میزان کمبود نیروصورت گرفته بود که باید هزاران نفر برای بدست آوردن آن وقت، هزینه و تلاش می کردند.

این درحالی است که وزیر بعنوان بالاترین شخص این وزارتخانه از کمبود نیرو سخن می راند، اما اکنون باید برای استخدام آنها ورود ممنوع اعلام کند.

«صداقت» یکی از افراد شرکت کننده در این آزمون و از استان گلستان است که با وجود داشتن سابقه نتوانسته به آموزش و پرورش راه پیداکند، معتقد است: آزمون استخدامی آموزش و پرورش تنها راهی برای در آمدزایی این وزارتخانه بوده است و عدم کارشناسی و هماهنگی در تاخیر در برگزاری و اعلام نتیجه نیز موید این مطلب خواهد بود.

حال باتوجه به مشکلات عدیده تربیتی، آموزشی و امنیتی ، کمبود بودجه ای که باعث عدم پرداخت معوقات فرهنگیان، تحصن های مربیان معلمان حق التدریسی و پیش دبستانی  با سابقه در استان ها و در جلوی درب خانه ملت برای رسیدگی، عدم پرداخت پاداش بازنشستگان و کمبود همیشگی فضاکه گریبانگیر مدارس شده است، این آزمون نیز زخمی دیگری بر پیکره آموزش و پرورش واردکرده است .

وزیر آموزش و پرورش برای چندمین بار اخطار می گیرد و تا استیضاح نیزجلو می رود اما پرسش و پاسخ ها و وعده و وعید های وزیرو نمایندگان مشکلی از انبوه مشکلات فرهنگیان دوا نمیکند و گاهی نیز موجب ناراحتی و دردمندی آنان می شود.

به نظر می رسد آموزش و پرورش گره ای بزرگ و آن هم عدم شناخت و آگاهی دولتی ها از دردهای آموزش و پرورش دارد که با آمدن و رفتن وزیر حل شدنی به نظر نمی آید.

بی شک؛ تا زمانی که آموزش و پرورش به مسئله اصلی کشورو دغدغه دولت تبدیل نشود این مشکلات همچنان پابرجا خواهد ماند.

Go to TOP