چاپ خبــر

مواد غذایی مجاز و غیرمجاز مخصوص سلامت پدر‌بزرگ‌ها

پژوهشگران معتقدند نوع خاصی از غذاها می‌تواند باعث سلامتی مردان سالمند شود.

به گزارش سایت تحلیلی خبری پونه زار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ براساس جدیدترین پژوهش‌ها مصرف کلم، کلم پیچ و کلم بروکلی می‌تواند خطر گسترش سرطان پروستات را به بیش از نصف کاهش دهد.
گفتنی است، کارشناسان این نتایج را با بررسی بر روی هزار مرد مبتلا به سرطان پروستات در سالهای اولیه ابتلا به این سرطان به دست آورده‌اند.
بررسی‌ها نشان می‌دهند، براساس پژوهش‌ها مردانی که در رژیم غذایی خود مصرف بالای تخم مرغ داشته‌اند دو برابر بیشتر دچار خطر گسترش سرطان پروستات به سایر اعضای بدن شده‌اند. همچنین هورمون‌های موجود در محصولات لبنی نیز می‌تواند باعث افزایش سرعت رشد تومورهای سرطانی شود.
محققان دانشگاه هاروارد با بررسی هزار داوطلب و بررسی وضعیت رژیم غذایی آنها در طول چند سال دریافته‌اند یک رابطه مستقیم بین مصرف تخم مرغ، مرغ و بوقلمون و گسترش سرطان در آنها وجود داشته است.
پژوهشگران وجود مواد سرطانی حین پخت مرغ و فرآورده‌های گوشت سفید را در گسترش سرطان پروستات موثر می‌دانند.
پژوهشگران همچنین توصیه می‌کنند افراد مبتلا به سرطان پروستات و یا در آستانه خطر، با میزان بالای فاکتور psa در خون خود کمتر تخم مرغ مصرف کنند و به جای تخم مرغ غذاهای حاوی دانه سویا، سیر، پیاز و عدس در رژیم غذایی خود داشته باشند و حتما هر روز به پیاده روی بپردازند.
Go to TOP