چاپ خبــر

تخریب ۵۲۳ خانه فلسطینی‌ها در سال ۲۰۱۶

رژیم صهیونیستی ۵۲۳ ساختمان متعلق به فلسطینی‌ها را از ابتدای سال ۲۰۱۶ در قدس اشغالی و کرانه باختری تخریب کرده است.

به گزارش سایت تحلیلی خبری پونه زار به نقل از فلسطین الیوم، بنا بر اعلام مرکز پژوهش های اراضی، رژیم صهیونیستی از ابتدای سال ۲۰۱۶ تاکنون ۵۲۳ منزل و ساختمان فلسطینی را در قدس و کرانه باختری اشغالی تخریب کرده است.

این مرکز در گزارشی جامع اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در این مدت ۵۲۳ ساختمان فلسطینی از جمله ۱۸۸ مسکن را که ۱۲۷۰ فلسطینی در آنها زندگی می کردند مورد تخریب قرار داده است.

این گزارش می افزاید که در میان مساکن تخریب شده، ۹۷ خیمه، ۳۹ خانه خشت و گلی، ۳۶ ساختمان احداث شده با سنگ و سیمان، ۷ بیغوله (خانه های ساخته شده در دل صخره ها)، ۶ ساختمان ساخته شده با آجر و سیمان و دو خانه پیش ساخته سیار و یک منزل در دست احداث دیده می شوند.

استان نابلس با بیشترین تخریب ساختمان های فلسطینی مواجه بوده و رژیم صهیونیستی ۵۸ ساختمان را در این استان تخریب نموده است. قدس اشغالی و الخلیل نیز به ترتیب با تخریب ۴۱ و ۳۳ ساختمان در رده های بعدی قرار دارند. ۲۸ ساختمان نیز در طوباس در شمال کرانه باختری تخریب شده و در سایر مناطق نیز چندین ساختمان تخریب شده است.

بنا بر گزارش مذکور رژیم صهیونیستی ۳۳۵ ساختمان مورد استفاده برای دامپروری و کشاورزی و بخش های دیگر و اماکن صنعتی را تخریب کرده است.

در ادامه این گزارش آمده است که تخریب ساختمان های فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی در سال جاری نسبت به سال قبل ۳ برابر شده و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که ۱۹۰ ساختمان و سرپناه تخریب شده بود، امسال ۵۲۳ مورد از این ساختمان ها تخریب شده است.

رژیم صهیونیستی معمولا این ساختمان ها را به بهانه ساخت و ساز غیر قانونی و بدون مجوز در مناطق «ج» تخریب می کند.

منبع: مهر
Go to TOP