چاپ خبــر

همسرتان را با جملات زیبا جذب خود کنید

یک روانشناس گفت: جذب همسرتان به خود کاری سختی نبوده ولی باید طرز گفت و گو، زمان و موقعیت مناسب را در نظر داشته باشید.

به گزارش سایت تحلیلی خبری پونه زار، محمود بیات روانشناس در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: استفاده از کلمات و جملات مناسب در برخورد با دیگران خصوصا میان زوجین بسیار تاثیر گذار بوده و بوسیله این گفتار حتی در زمان درگیری های لفظی و دعواها می توان نتیجه را به بهترین نحو به نفع خودتان تمام کنید.
وی افزود:استفاده از کلمات محبت آمیز در طی روز تاثیر زیادی داشته اما خانم ها به یاد داشته باشند که باور این‌که عاطفی بودن بسیار باعث جذب همسرشان به خود شده نیز تصور کاملا اشتباهی بوده و ممکن است حتی عکس قضیه ایجاد شده زیرا اعتدال در هر چیزی حتی محبت نیز باید رعایت شود.
بیات تصریح کرد:سعی کنید بدون دخالت مستقیم در مسائل کاری و اجتماعی همسرتان، بطور دوستانه و به دور از تعصب بی‌جا بر اعمال وی نظارت داشته و این حق را برای او قائل شوید که در شرایط مختلف احساسات متفاوتی را از خود بروز داده و او را درک کنید.
وی بیان کرد:همسرتان را گاهی بخاطر حسناتش بخصوص در جمع آشنایان مورد تعریف و تمجید قرار داده ولی این کار هرگز نباید برای سوق دادن وی به قصد انجام کاری صورت گیرد زیرا در این شرایط طرف مقابل گمان کرده که این تعریف بخاطر خودش نبوده بلکه برای انجام خواسته
خودتان بوده است.
Go to TOP