چاپ خبــر

با «این ترفند» حافظه اندروید به طرز عجیبی بالا می رود + آموزش

شما می توانید با استفاده از این راهکارهای جالب حافظه اندروید خود را بالا ببرید.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اندروید داشته باشید یا ios فرقی نمی کند بالاخره خیلی زود با کمبود فضای ذخیره سازی مواجه می‌شوید و آنوقت است که باید به فکر افزایش حافظه دستگاهتان باشید. حالا در این گزارش می خواهیم به شما آموزش دهیم چطور می توانید دستگاه اندروید خود را به طرز شکفت انگیزی بالا ببرید.
 ۱- حافظه را بررسی کنید.
با
پیش از اینکه کاری انجام دهید، ابتدا حافظه را چک کنید و ببینید که چه چیزهایی فضای شما را اشغال کرده‌اند. در این صفحه می‌توانید بخش فایل‌های متفرقه را با نام Miscellaneous ببینید و داده‌هایی را که نمی‌خواهید به‌راحتی و به‌صورت دستی پاک کنید.
۲- پاک کردن برنامه‌هایی که به آنها نیاز نداریم.
با
برنامه‌ها همیشه جز آن دسته اطلاعاتی هستند که فضای قابل توجهی از حافظه را اشغال می‌کنند. می‌توانید روی آنها ضربه بزنید و نگه دارید و پس از به نمایش در آمدن گزینه Uninstall، آنها را به آن سمت بکشید و از حافظه پاک کنید یا اینکه به Application manager بروید و از آنجا برنامه‌هایی را که نمی‌خواهید، حذف کنید.
۳- انتقال یا پاک کردن تصاویر و ویدئوها
اگر برنامه‌هایی مثل Google Photos دارید لازم نیست نگران چیزی باشید، زیرا این برنامه از تمام عکس‌های شما یک پشتیبان در حافظه کلود نگه می‌دارد.
با
بعلاوه می‌توانید از برنامه‌های مدیریت فایل مثل Astro File Manager یا ES File Explorer استفاده کنید و سر و سامانی به ویدئوها و عکس‌های‌تان بدهید.
۴- از خدمات کلود موزیک استفاده کنید.
با
اگر از علاقه‌مندان به موسیقی هستید و تعداد زیادی موزیک روی هندست‌تان ذخیره دارید، می‌توانید به جای آن از سرویس کلود موزیک استفاده کنید. سرویس‌های فوق‌العاده‌ای چون Google Play Music ،Pulsar Music Player و Shuttle Music Player وجود دارند که می‌توان با دانلود و نصب آنها نه تنها حافظه هندست را آزادتر کرد، بلکه از پیشنهادات و موزیک‌های جدید هم به‌راحتی بهره برد.
۵- پاک کردن داده‌های اپلیکیشن‌ها
با
غیر از پاک کردن برنامه‌های غیر ضروری باید به فکر پاک کردن اطلاعات موقت آنها هم باشید. برای اینکار به Application manager بروید و با ضربه روی برنامه دلخواه، کش آن را پاک کنید.
۶- از میکرو اس‌دی استفاده کنید.
با
قطعا داشتن حافظه داخلی بیشتر بهتر است، اما اگر هندست شما شکاف کارت حافظه دارد خب از آن استفاده کنید.
۷- از ابزارهای شخص ثالث استفاده کنید.
با
برنامه‌هایی از این قبیل فراوان هستند. مثلا DU Speed Booster یکی از خوش‌نام‌ترین‌های آنهاست. بیشتر این ابزارها فراتر از پاک کردن حافظه داخلی پیش می‌روند و قادرند که دیگر بخش‌های سیستم اندروید را نیز بهینه کنند.
Go to TOP