چاپ خبــر

راهنمای خرید تردمیل

اگر قصد سوزاندن چربی خود را دارید این مطلب را از دست ندهید.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اگر شما تصمیم دارید که یک تردمیل بخرید، در‌ درجه نخست باید اطلاعات لازم را در‌مورد آن به‌دست آورید. سپس در مغازه‌های مختلف مدل‌های گوناگون را امتحان کرده و با یکدیگر مقایسه کنید تا به بهترین دست یابید!

سعی کنید در هنگام خرید به خصوصیات زیر در دستگاهی که می‌خرید توجه کنید:

بدنه: فولاد فشرده معمولا مقاوم‌تر از آلومنیوم اما سنگین‌تر از آن است و حتما باید با مواد ضد زنگ پوشیده شود تا تردمیل زنگ نزند. روی دستگاه انتخابی خود راه بروید. اگر احساس می کنید شل و لق است، از خرید آن اجتناب کنید. همچنین در هنگام خرید دقت کنید که در بدنه تردمیل به جای پیچ و مهره از جوش برای اتصال قطعات استفاده شده باشد. پیچ و مهره به مرور زمان شل می شود.در ضمن از تردمیل‌هایی که بدنه آنها تماما” پلاستیک است پرهیز کنید.

دسته: محل قرارگیری دسته‌ها در دستگاه مساله بسیار مهمی است.اگر می خواهید تردمیلی بخرید که دسته‌هایش در جلو یا در دوطرف دستگاه باشد، اطمینان حاصل کنید که دسته‌ها شل نباشد و در هنگام حرکت یا دویدن شما به بازویتان نخورد.

موتور: بیشتر تردمیل‌های خانگی دارای موتور با جریان برق مستقیم هستند اما تردمیل‌هایی که برای باشگاه‌های بدن‌سازی طراحی می شوند ممکن است دارای موتور با جریان برق متناوب یا جریان برق مستقیم باشند.موتور‌های با جریان برق متناوب در هنگام کار پرسروصدا‌ تر بوده و معمولا نیاز به جریان برق اختصاصی دارند.

قدرت موتور: قدرت موتور تردمیلی را که می‌خواهید بخرید کنترل کنید.اگر قدرت موتور دستگاه برحسب اسب بخار سنجیده شود اطمینان یابید که عدد آن بیشتر از ۱٫۵ باشد.دستگاهی که قدرتش کمتر از ۱٫۵ اسب بخار باشد ممکن است به‌سرعت خراب شود.

سرعت: بیشتر تردمیل‌ها سرعتی بین صفر تا ۱۰ ساعت/مایل (صفر تا۴٫۵ثانیه/متر) دارند.یک تردمیل خوب باید با شیوه راه رفتن شما که در آن احساس راحتی می‌کنید، هماهنگ باشد.یک سرعت شروع ۰٫۵ ساعت/مایل(۲۰ ثانیه/سانتی‌متر) یا کمتر به‌دلایل ایمنی بسیار مهم است.

تسمه: اطمینان حاصل کنید که درازای تسمه دستگاه به‌حد کافی برای بلند‌ترین گام شما مناسب باشد.عرض تسمه نیز باید به‌اندازه‌ای باشد که دست شما به‌راحتی به دسته‌های تردمیل برسد.

تحمل وزن: هر تردمیلی تا وزن مشخصی را می تواند تحمل کند.به یاد داشته باشید فشاری که از طرف شما در حین دویدن به دستگاه وارد می شود خیلی بیشتر از وزن طبیعی شماست.

ایمنی در حرکت: بعضی از تردمیل‌ها دارای گیره‌ای هستند که با اتصال به لباس ایمنی شما را در حین حرکت تضمین می‌کنند، به‌طوری که اگر در هنگام راه‌رفتن یا دویدن تعادل خود را از‌دست بدهید با تکان ناگهانی شما گیره از لباس کنده شده و دستگاه به‌طور اتوماتیک خاموش می شود.اگر در زمره افرادی هستید که نمی‌توانید تعادل خود را به‌خوبی حفظ کنید یا کودک شیطانی در خانه دارید، از این ویژگی در تردمیل غافل نشوید.

اثر ارتجاعی: محل حرکت شما روی تردمیل نباید حالت فنری یا ارتجاعی زیاد داشته باشد.این امر از لرزش و تکان‌های شدید دستگاه در هنگام دویدن و راه رفتن سریع می کاهد.

تنظیم شیب: روش‌های متعددی برای تنظیم شیب تردمیل وجود دارد.از سیستم‌های اتوماتیک گرفته که متناسب با ضربان قلب شما تغییر می‌کند تا روش‌های دستی تنظیم شیب. در هنگام خرید تردمیل‌های اتوماتیک مراقب باشید که تنظیم شیب آن پرسروصدا نباشد و سبب لرزش تردمیل در هر درجه نشود.

صفحه کنترل: معمولا بیشتر تردمیل‌ها دارای یک صفحه کامپیوتری روی دسته جلویی خود هستند که از نوع ساده تا بسیار پیچیده تقسیم می‌شود.با استفاده از صفحه کنترل هرآنچه شما از تردمیل خود انتظار دارید، به‌راحتی تنظیم می‌کنید.کار‌هایی مانند خاموش و روشن کردن و یا تنظیم سرعت انتخابی.البته قیمت یک تردمیل تحت تاثیر پیچیدگی صفحه کنترل است.بنابراین تنها آن چیزی را بخرید که مطمئن هستید به‌طور مرتب استفاده می‌کنید.

نمایشگر ضربان قلب: این بخش یکی از مشخصات اختیاری است.در بعضی از نمونه ها گیره‌هایی که به لاله گوش یا انگشت می‌چسبد، ضربان را محاسبه می‌کند که دقت آن کمتر از نمایشگر‌هایی است که با اتصال به قفسه سینه ضربان را محاسبه می‌کند.برای افرادی که ناراحتی قلبی دارند و نباید ضربان قلب آنها از حدی بالاتر رود وجود این ویژگی امر مهمی است.

قیمت: هرچند به‌ اندازه‌ای که پول دهید، آش می‌خورید اما باید به‌خاطر داشته باشید که اگر می‌خواهید یک تردمیل کاملا اتوماتیک و با امکانات عالی و البته قیمت بیشتر بخرید، بهتر است عاقلانه تر عمل کنید.به‌جای آنکه مبلغی گزاف صرف خرید تردمیلی با امکانات آنچنانی بکنید یک تردمیل خوب و معمولی بخرید و با پول باقی‌مانده شرایط لازم برای کار با تردمیل را در خانه خود فراهم آورید.اگر شما امکان و انگیزه لازم برای کار با تردمیل را به مرور زمان از دست بدهید هم پول و هم سلامت‌تان را به باد خواهید داد.

Go to TOP