چاپ خبــر

پرسودترین نرم‌افزارهای گوگل‌پلی اعلام شد +نمودار

بخش اعظم سود بازار محصولات نرم افزاری برای موبایل و تبلت، چه در گوگل پلی و چه اپ استور از حوزه بازی‌ها تأمین می شود. وبسایت App Annie به تازگی با تحلیل آمار و ارقام دانلود اپلیکیشن ها در گوگل پلی، گزارشی منتشر کرده که به خوبی این موضوع را اثبات می نماید.

به گزارش پایگاه تحلیلی و خبری پونه زار به نقل از مشرق، App Annie در گزارش اخیر خود پر منفعت‌ترین اپلیکیشن‌های تاریخ گوگل‌پلی را مشخص کرده است. همانطور که در نمودارهای انتهای متن خبر می بینید، از زمان آغاز به کار پلی استور، میزان سود حاصله از اپلیکیشن‌ها و تعداد دانلودشان با رشد فزاینده و بسیار خوبی مواجه بوده است.

طبق این گزارش، پرسودترین اپلیکیشن تاریخ گوگل پلی پیام رسان آسیایی LINE بوده است. اما App Annie در حوزه بازی‌ها نیز Puzzle & Dragons را به عنوان سودآورترین بازی تاریخ گوگل پلی قلمداد کرده است.

اگر تا به حال نام صدر نشینان جداول آماری گوگل پلی را نشنیده اید، جای تعجب ندارد. چرا که بخش اعظم آنها منشأ ژاپنی داشته و برای استفاده مردم این کشور طراحی شده‌اند. این موضوع نمایان گر آن است که چقدر بازار کشورهای آسیایی برای پلی استور گوگل می تواند اهمیت داشته باشد.

پرسودترین نرم‌افزارهای گوگل‌پلی را بشناسید +نمودار

از آنجا که تنها %0.15 از موبایل گیمرها در نیمی از درآمد ماهیانه حاصله از پرداخت‎های درون برنامه‌ای اپلیکیشن‌ها مشارکت دارند، و این موضوع هم به خاطر ترویج ارائه اپلیکیشن‌ها در مدل فریمیوم (رایگان با پرداخت درون برنامه ای) بوده، توسعه دهندگان اندروید می بایست توجه بیشتری به بازار پرمنفعت کشورهای ژاپن و کره جنوبی داشته باشند تا بتوانند میزان سود بدست آمده از این دو کشور را به درآمدی که از بازار ایالات متحده و آلمان دارند نزدیک کنند.

در ادامه می توانید آمار و ارقام مرتبط با گزارش App Annie را در نمودارهای زیر مشاهده نمایید:

پرسودترین نرم‌افزارهای گوگل‌پلی را بشناسید +نمودار
پرسودترین نرم‌افزارهای گوگل‌پلی را بشناسید +نمودار
Go to TOP