چاپ خبــر
هشدار پلیس فتای تهران در رابطه با سایت های جعلی یارانه‌ای؛

اطلاعات حساب بانکی خود را در این سایت‌های جعلی وارد نکنید!

چند روزی است که پیامکی به دست شهروندان ایرانی می رسد. در این پیامک نوشته شده که از این ماه یارانه شما قطع خواهد شد و اگر می خواهید که این اتفاق نیافتد اطلاعات تکمیلی خود را در سایت زیر، اعلام نمایید.

به گزارش سایت تحلیلی خبری پونه زار به نقل از فردا، هر ماه خبر قطع یارانه برخی از افراد در رسانه ها منتشر می شود. برخی از افرادی که اسمشان از لیست یارانه بگیران خط خورده به دنبال ثبت اعتراض خود نسبت به این مسئله هستند تا مجددا بتوانند به این لیست بازگردند.

چند روزی است که پیامکی به دست شهروندان ایرانی می رسد. در این پیامک نوشته شده که از این ماه یارانه شما قطع خواهد شد و اگر می خواهید که این اتفاق نیافتد اطلاعات تکمیلی خود را در سایت زیر، اعلام نمایید. این در حالی است که آدرس سایت نوشته شده در این پیامک، فیشینگ بوده و مراجعه کنندگان بدون توجه به این مسئله تمام اطلاعات حساب خود را که شامل شماره کارت، رمز دوم، cvv2 و … می شود را در این سایت وارد می کنند.

سایت اصلی اعتراض به قطع یارانه http://www.yaraneh10.ir است و در این سایت  هرگز از مراجعه کنندگان اطلاعات حساب بانکی شان را نمی خواهد و تنها با ارائه شماره ملی سرپرست و شماره کارت، شکایت سرپرست خانوار، ثبت خواهد شد.

سایت رسمی یارانه

اطلاعاتی که سایت رسمی یارانه از سرپرست خانوار می خواهد: 1- شماره ملی سرپرست خانوار 2- شماره حساب

اما سایت جعلی ای که در این پیامک آمده با سایت رسمی یارانه ها مطابقت ندارد و بسیاری از شهروندان بدون توجه به این آدرس، اطلاعات حساب خود را تمام و کمال وارد می کنند و زمینه سرقت موجودی حسابشان را برای این کلاهبرداران فراهم می سازند.

پلیس فتای تهران در گفتگو با خبرنگار «فردا» می گوید: 35 پرونده راجع به سایت های جعلی یارانه ای تشکیل شده است. مالباختگانی که برخی از آنها دانشجو، مهندس و دکتر هستند و با بی توجهی نسبت به این موضوع مبالغ چند میلیونی از حساب هایشان برداشت شده است. تمام شاکیان این پرونده از ترس قطع یارانه شان راضی به ثبت اطلاعات حساب شان در این صفحات جعلی شده اند.

پلیس فتای تهران با اشاره به این مسئله که سایت های جعلی معمولا با نشانی یارانه 24 ، یارانه دشت دات و موارد دیگر طراحی می شوند از مردم خواست به هیچ وجه با ورود به این سایت های جعلی ، شماره حساب و رمز خود را در اختیار کلاهبرداران قرار ندهند؛ زیرا که هر فرد یا هر سایتی که از مردم شماره کارت و رمز عبورشان را بخواهد، حتی از سوی نهادهای حکومتی، قطعا جعلی و فاقد اعتبار است.

آن طور که تا این مرحله از پیگیری ها مشخص شده، متهم در خارج از کشور است و این پول ها را از طریق وب مانی که یک سیستم پرداخت الکترونیکی با امکان انجام تراکنش های مالی سریع و بدون نیاز به حساب بانکی یا کارت اعتباری است، انجام داده؛ تراکنش هایی که غیرقابل بازگشت و غیرقابل شناسایی است. اما پلیس فتای تهران در این رابطه می گوید: پیگیری های قضایی برای دستگیری و استرداد این کلاهبردار در حال انجام است.

گفتنی است که این پیامک ها از شماره تلفن 901719821 به دست شهروندان می رسد و در آن آدرس سایت  http://refah8.com معرفی می شود.

 

Go to TOP