چاپ خبــر
در هفته بهزیستی؛

یک روز خاص برای معلولین در پارک سراب

به مناسبت هفته بهزیستی مردم فریدونشهر فردا به گرامیداشت معلولین، جشن خواهند گرفت.

به گزارش سایت تحلیلی خبری پونه زار، به مناسبت هفته بهزیستی عصر فردا از طرف اداره بهزیستی فریدونشهر جشنی در پارک سراب با دعوت از معلولین شهرستان با شعار «ایرانیه با نشاط با بهتر زیستن» برگزار می شود.

این جشن از ساعت 17 تا 23 تدارک دیده شده و اداره بهزیستی از معلولین شهرستان و عموم مردم دعوت به عمل آورده است در این جشن شرکت نمایند. اجرای سرود، شعر و تواشیح توسط معلولین از برنامه های این جشن است.

انتهای پیام/

 1. عتاب شدید خداوند نسبت به كسى كه در برابر مرد نابیناى حقیقت جو برخورد مناسبى نداشت .
  سوره عبس
  عَبَسَ وَتَوَلَّى«چهره درهم كشيد، و روى برتافت»
  أَن جَاءهُ الْأَعْمَى ‏«از اين كه نابينائى به سراغ او آمده بود»!
  وَمَا يُدْرِيكَ لَعَلَّهُ يَزَّكَّى «تو چه می دانى شايد او پاكى و تقوا پيشه كند»؟
  آیه 61 از سوره نور :
  لَیْسَ عَلَى الْأَعْمَى حَرَ‌جٌ وَلَا عَلَى الْأَعْرَ‌جِ حَرَ‌جٌ وَلَا عَلَى الْمَرِ‌یضِ حَرَ‌جٌ
  درباره بیماران عادی و معلولان جسمی حرکتی مانند افراد نابینا و لنگ است که می‌فرماید: خداوند هرکاری را که موجب عُسر و حَرَج شود، از بیماران و معلولان برداشته است و در انجام کارهای واجب مانند نماز و روزه و حج و جهاد به آنها تخفیف داده است. پس شما نیز در زندگی خانوادگی و اجتماعی برای آنها تخفیف‌های ویژه قائل شوید.
  از این آیه می‌آموزیم:
  مردم و مسئولان حکومت اسلامی باید هر چیزی را که موجب عُسر و حَرَج برای بیماران و معلولان می‌شود، از آنان بردارند، چه در امر درمان و هزینه‌های آن، چه در محیط کار و شرایط آن، چه در زندگی و امکانات آن.

 2. سلام و احترام
  این جشن اگر به مناسبت هفته بهزیستی تدارک دیده شده اصلا از هیچ معلولی دعوت نشده داقل در یک سال یک بار هم شده از معلولین یادی شود آقایان مسئول ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  آقای خبرنگار این موضوع را به بهزیستی حتما اعلام کن.

  • پونه زار گفت:

   البته هنوز جشن شروع نشده است ولی مسئولین بهزیستی به ما گفتند از معلولین دعوت ویژه کرده اند

  • حسين علي گفت:

   با سلام
   حتما بايد جلو چشمان همه باشند من خودم چند معلول ذهني و معلول جسمي را ديدم كه خيلي هم خوشحال بودند شما نبايد زود قضاوت كنيد با تشكر

 3. ذره بین گفت:

  سلام

  طبق آموزه های دین مبین اسلام گاهی وجود یک درخت عامل جذب رحمت الهی و نزولات آسمانی است و گاهی وجود یک چشمه در ارتفاعات حکمتش سیراب کردن پرندگان و آهوانی است که در آن مناطق زندگی می کنند. با این اعتقادات شکی نیست که آفرینش انسان به عنوان اشرف مخلوقات تنها و تنها از روی حکمت است. و از همین استدلال هم نوعان ما که با معلولیتی به دنیا آمده اند و یا بعد دچار معلولیت شده اند حکمتی دارند.
  من همیشه معلولان جسمی و حرکتی و معلولان ذهنی را همانند آن درختی که در ابتدای مطلبم مثال زدم می نگرم و معتقدم چه بسا رزق و روزی که به من و امثال من می رسد به برکت آفرینش این معلول است…
  به عبارت ساده تر از نگاه بنده معلولان عزیز ولی نعمت های ما هستند… پس یادمان باشد نگاهمان به این عزیزان نگاه ترحم آمیز نباشد بلکه نگاهی باشد توام با قدردانی از این عزیزان…

Go to TOP