چاپ خبــر
شهید رمضان احمدی:

حفظ حجاب شما خواهران، مشت محکمی است بر دهان دشمنان اسلام

شما خواهران بعد از مرگ من حجابتان را زینب وار حفظ کنید که حفظ حجاب شما مشت محکمی است بر دهان دشمنان اسلام، که زن و دختر مسلمان باید از فاطمه زهرا سرمشق حجاب بگیرد.

سایت تحلیلی خبری پونه زار: شهید رمضان احمدی فرزند اسماعیل یکم مهرماه 1346 در روستای بنه کمر فریدونشهر در خانواده ای کشاورز چشم به جهان گشود. وی تحصیل خود را تا پایان دوره ابتدایی ادامه داد و همواره به صله ارحام توجه خاصی داشت. این شهید عزیز در جمع آوری کمک های مردمی به جبهه فعالانه شرکت می جست.

شهید احمدی به عنوان سرباز ارتش در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور يافت و سرانجام در 19 مهر 1366 در عملیات خط پدافندی دهلران به درجه رفیع شهادت رسید.

وصیت نامه شهید احمدی:

درود به روان پاک پیغمبری که برای آخرین‌بار به منظور تکمیل دستگاه خلقت و رهبری بشریت به سوی فطرت و سعادت برانگیخته شده تا بشر را از انحراف برکنار داشته و او را جاده مستقیم به سوی بهشت سعادت راهنمائی کند و با سلام و درود به روانهای پاکیزه دوازده‌ امام و جانشینان که هر یک به سهم خود در این رهبری نقش ایفا تکلیف نموده.

سلام و درود فراوان بر این رهبر عظیم شأن جنت مکان این قلب تپنده مستضعفان خمینی بت شکن که ایران اسلامی را رهبری نمود و جمهوری اسلامی را بر پایه های عظیم نهاده است

ای مردم امام حسین در کربلا  وارد جنگ شد و از اسلام و قرآن دفاع کرد او بهترین عزیزانش حضرت علی اکبر، علی اصغر و حضرت قاسم را از دست داد و به راه خدا به شهادت رسیدند پس ما هم باید بهترین چیز که ایثار جان و بهترین فرزندانمان است را در راه خدا قربانی کنیم.

ای مردم برای این جوانان و این گلهای بوستان حسین ناراحتی و شیون نکنید هنگامی که این شهیدان را مشاهده می کنید بیاد روز عاشورا بیفتید ، بیاد علی اصغر حسین که با خون سرخ خود درخت اسلام را آبیاری کرد تا به ما رسید و باید ما هم از این خونهای بیگناه در پای درخت ریخته، تا درخت همیشه شادمان بماند.

پدر عزیزم می دانم که محبت من در دل تو بسیار است و رنج و اندوه از دست رفتن من برایت دشوار است ولی در راه الله و در راه بثمر رسیدن حکومت اسلامی بسیار ناچیز است . مادر مهربانم: می دانم که غم از دست دادن فرزند برای مادر بسیار مشکل است و دشوار است. اگر بگویم مادر فراموش کن می دانم که برایت امکان پذیر نیست ولی مادر عمر دنیا کوتاه است و بالاخره آدم روزی آمده و روزی هم می رود چه بهتر که این مرگ شهادت در راه الله باشد.

برادران عزیزم من شما را بعنوان رساننده پیام خود به جامعه معرفی می کنم و بدانید که در کارهایتان سستی نورزید و شما ادامه دهنده راه من باشید . برادران درس بخوانید که امروز اسلام و مملکت اسلامی احتیاج به معلم و مقام درسی دارد و باید بعد از ماها شما امید آینده انقلاب اسلامی باشید و نگذارید امام تنها بماند و دشمنان بر او غلبه کنند. او ما را از بند ستم آزاد کرده است و شما خواهران بعد از مرگ من حجابتان را زینب وار حفظ کنید که حفظ حجاب شما مشت محکمی است بر دهان دشمنان اسلام، که زن و دختر مسلمان باید از فاطمه زهرا سرمشق حجاب بگیرد.

انتهای پیام/

 1. ضمن تشکر از سایت پونه زار وصیت نامه شهدا درس عبرتی است برای باز ماندگان امید وارم بتوانیم را آنهارا ادامه بدهیم و به ان عمل کنیم م.احمدی

  • این شهید بزرگوار درباره برادری و برابری و همبستگی در بین فامیل توصیه زیادی داشت.
   و همچنین درمورد صدقه دادن به فقرا توصیه میکرد همانطور که در سوره توبه آیه59 سفارش شده است.
   گ.م.احمدی از بن کمر.

 2. ما هرچه داریم از شهداست ما هرچه داریم از شهداست م.احمدی از روستایی بن کمر

 3. ناشناس گفت:

  با سلام…امیدوارم ما جوانان بتوانیم ادامه دهنده راه شهدای عزیز کشورمان باشیم

 4. این شهید بزرگوار درباره همبستگی وبرادری وبرابری در بین فامیل خیلی تکیه داشت . درباره صدقه به فقیران وعاجزان توصیه می کرد همانطور که در سوره توبه آیه 59 توصیه شده است

 5. سلام وصلوات خدا برشهداکه “أَحْيَاء عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُونَ” هستند.
  با تشکر از مدیریت سایت پویای پونه زار که هم خود رشد می کند وهم مخاطب را به رشد می رساند.

 6. جهت شادی روح شهدا صلوات
  این شهید عزیز در ا یجاد همبستگی بین فامیل نقش اساسی داشت.

 7. سلام ودرود برشهدا راه اسلام
  مردم شهرستان فریدونشهردر سخت ترین شرایط مملکت یعنی دفاع مقدس از مال وجان خود مایه گذاشتند وسرافراز بیرون آمدند و انتظار می رفت که بعد از جنگ تحمیلی این مردم از امکانات کشور بطور عادلانه ومدیریت شده در جهت تامین معاش ورفاه مردم خود بهره ببرند .
  اما
  هرروز مردم این دیار شاهد بی مهری قرار می گیرند ویکی از سرمایه های خدادادی شهرستان یعنی آب ،را به جای اینکه در جهت پیشرفت مردم منطقه بکار گیرند آن را به مناطق برخودارمنتقل کرده که در پی آن مهاجرت اجباری مردم را در پی داشته و هم آنهايیکه مهاجرت کردند و هم آنهايیکه ماندند دچار خسارت فراوانی شده اند

 8. دوست گفت:

  ازنزدیک شاهد زندگی ساده ،شاداب ودر عین حال سخت ایشان بودم .
  این شهید عزیزبا داشتن سن کم جهت تحصیل پایه چهارم وپنجم دبستان ودور از پدر ومادر،روستا بنه کمررا به مقصد فریدونشهر ترک کردند وبا پسر عموهایش که تفریباَ هم سن وسال خودش بودند در منزلی که در محله یوسف آبادفریدونشهر متعلق به خودشان بود یک زندگی را در شرایط سخت ونداشتن امکانات اداره می کردند در نماز جماعت وعزاداری سرور وسالاری شهیدان وتشیع شهدا شرکت می کردند وشب های جمعه در منزل دعای کمیل برگزار می کردند.
  وروزهای پنجشنبه وجمعه فصل پاییز وبهار با پای پیاده از مسیر قشلاقهای فریدونشهر جهت کمک به پدر در کار کشاورز ودامداری ودیدار با خانواده وآوردن تغذیه یک هفته همراه با دوستانشان عازم روستا می شدند.
  انشاءالله با شهدا کربلا محشور شوند.

 9. یا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لازْواجِكَ وَ بَناتِكَ وَ نِساءِ الْمُؤْمِنینَ یُدْنینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلاَبِیبِهِنَّ ذلِكَ أَدْنى‏ أَنْ یُعْرَفْنَ فَلا یُؤْذَیْنَ وَ كانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحیماً؛
  اى پیامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو:
  جلبابها [روسرى ‏هاى بلند] خود را بر خویش فروافكنند، این كار براى اینكه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند بهتر است (و اگر تا كنون خطا و كوتاهى از آنها سر زده توبه كنند) خداوند همواره آمرزنده رحیم است.»

 10. وقتی در ابتدای روستای بنه کمر با تصاویر زیبا شهداء روبرو می شویم نشان می دهند این عزیزان در ادعای ایمان خود راستگو بودند.إِنَّمَا الْمُؤْمِنُونَ الَّذِينَ آمَنُوا بِاللَّهِ وَرَسُولِهِ ثُمَّ لَمْ يَرْتَابُوا وَجَاهَدُوا بِأَمْوَالِهِمْ وَأَنْفُسِهِمْ فِي سَبِيلِ اللَّهِ أُولَئِكَ هُمُ الصَّادِقُونَ

Go to TOP