چاپ خبــر
در پی خاکی کردن خیابان های فریدونشهر؛

بیابان‌های عراق پیش‌کش، خیابان‌های فریدونشهر را دریابید/طنز

دانشمندان به این نتیجه رسیدند یکی از مهمترین کانون های گرد و غبار، خیابان های فریدونشهر است که از سال گذشته برای لوله کشی آب و فاضلاب حفاری شده و تاکنون آسفالت نشده اند.

پایگاه تحلیلی خبری پونه زار/احسان چدیدی: در پی جستجوی دانشمندان برای یافتن کانون تشکیل گرد و غبار روزهای گذشته در مناطق مرکزی کشور از جمله اصفهان، دانشمندان به این نتیجه رسیدند یکی از مهمترین کانون های گرد و غبار، خیابان های فریدونشهر است که از سال گذشته برای لوله کشی آب و فاضلاب حفاری شده و تاکنون آسفالت نشده اند، کأنّه جاده های پشتکوه دوم.

همچنین شنیده شده بعد از تعطیلات عید فطر که در آن بیش از صد هزار گردشگر به خصوص از شهر اصفهان وارد فریدونشهر شدند، صنف زیر و بندسازان اصفهان طی پیامی از شهرداری و اداره آب و فاضلاب شهری فریدونشهر تقدیر کردند. علت این پیام در دست بررسی است اما گفته می شود بعد از تعطیلات عید فطر همه زیر و بندسازی های اصفهان به حدی شلوغ شده اند که نوبت های چهار تا شش ماهه به مراجعان می دهند.

سخن از گردشگران به میان آمد پونه زار وظیفه خود می داند به مسئولان شهرستان اعلام کند نسبت به تصمیم گیری و احداث زیرساخت های گردشگری و فرهنگ سازی در این زمینه خیلی زحمت نکشند چرا که طبق آمار اداره منابع طبیعی فریدونشهر در چهار ماهه ابتدایی سال ۹۵، منابع طبیعی این شهرستان ۲۰ بار دچار حریق های گسترده شده است که به گفته رئیس این اداره عامل بیشتر این حریق ها گردشگران بوده اند لذا با این روند تا چند سال آینده دیگر نه اثری از جنگل خواهد ماند و نه از منابع طبیعی که دیگر گردشگری بخواهد برای استفاده از آن به فریدونشهر سفر کند.

ولی اگر مسئول محترمی خواست برای صنعت گردشگری فریدونشهر کاری کند جای دارد روی نقاط نمونه گردشگری در شهرستان کار بیشتری انجام دهد تا دیگر گردشگران نیایند کنار جوی آب یک کشاورز عکس یادگاری بگیرند و آب بازی کنند و این قدر کشاورز را نگه دارند تا ساعت آب وی تمام شود؛ این همه رودخانه در شهرستان است بروند آنجا.

طی یک ماه گذشته مردم به خاطر حضور در مجالس عروسی از برنامه های فرهنگی که در شهرستان برگزار شد استقبال ضعیفی کردند. پونه زار پیشنهاد می کند مسئولان برنامه های فرهنگی خود را ببرند در عروسی ها برگزار کنند. (از اتاق فرمان اشاره می کنند امکان پذیر نیست شاید بعضی ها تو فضا باشند و فضایی به همه چیز نگاه کنند)

اصلا مسئولان ببینند عروسی ها چرا این قدر برای مردم جذابند که صاحب مجلس دقیقا همان تعداد مهمان که دعوت می کند همان تعداد حضور بهم می رسانند نه مثل بعضی جشن ها که چند روز در سرتاسر شهر اعلامیه و بنر می زنند و در روز جشن کلا صد نفر شرکت می کنند.

در این راستا نظر مسئولان محترم را به باغات شهرستان هم جلب می کنیم. این باغ ها توانسته اند هر شب ده ها بلکه صدها نفر را به سمت خود بکشند. مسئولان می توانند برخی برنامه های فرهنگی خود را در آن جا برگزار کنند و همچنین می توانند با بررسی این باغات هم ببینند چه عامل جاذبه ای دارند که این قدر مردم را به سمت خود جذب می کنند، این انگیزه ها را در برنامه های فرهنگی خودشان هم ایجاد کنند.

تا صحبت از عروسی شد این استدعا را هم از عروس بران محترم داشته باشیم که این نارنجک هایی که می زنند خواهشا یک مقدار کوچکترش را خریداری کنند، روزهای تعطیل به خصوص غروب پنجشنبه آدم احساس می کند داخل جنگ ویتنام قرار گرفته است. حالا بماند قبلا همدلی بیشتری در این شهر بود و وقتی یک خانواده عزیزی به خصوص جوانی را از دست می داد مردم صدای عروسی ها را آن قدر زیاد نمی کردند که از این سر شهر تا آن سر شهر که خانواده ای داغدار جوانی بودند صدای ساز و دهل عروسی شنیده شود.

انتهای پیام/

  1. احسنت عالی است .زدی به خال .جایزه داری

  2. بنه کمری گفت:

    «إِن جَاءکُمْ … بِنَبَأٍ فَتَبَیَّنُوا أَن تُصِیبُوا .
    اگر … براى شما خبرى آورد بررسى و تحقیق کنید
    دانشمندان آدرس را اشتباه دادندتا مدیران محقّق ، مسؤلیت پذیر وتوانا ی محترم بیشتر تلاش وبررسی کنند.
    کانون های گرد و غبار، خیابان های فریدونشهر جاده روستاهای بنه کمر وشیخ فاضل در همسایگی فریدونشهر می باشد.
    می توانید برای اثبات این خبرداغ با ماشین لوکس تان سری به این دو روستا بزنید وبعد با رغبت تمام آن را با پیکان داخل شهر تعویض کنید

  3. ناشناس گفت:

    مشکلاتی که مطرح کردی کار خوبیه و امیدوارم برای درست شدنشون پیگیر هم باشید ولی در مورد طنزی که بکار بردید بقول خودمون خیلی خیلیხუნუქია.
    پیشنهاد میدم چنتا دوره آموزشی بری ،البته اگه استعداد نداری فایده نداره.

  4. سوپل گفت:

    مرحبا به احسان جدیدی .عالی بود

  5. مه پاش گفت:

    بخدا ظلم است… کافیست فقط یک روز تهران اینگونه باشد تا دادِ خود مسئولین دربیاید…
    با تشکر از شما بابته این مطلب فوق العادتون

  6. سلام جناب جدیدی ممنون از باز تاب مشکلات شهری ووضع بسیار نامناسب خیابانها مخصوصا چهارصد دستگاه مسولین شهری خواهشا یه سری هم اونجا بزنن ببینن چه وضعیتی داره

  7. چرا شهرداری داره فضاهای سبز را میفروشه وتبدیل به ساختمانهای ۳طبقه با نمای بسیار زشت میکنه درصورتی که اگه دقت کنید فضای سبز داخل شهر ما خیلی کمه یه پارک سراب هم که اجاره دادن برا رفتنش باید پول بدی

Go to TOP