چاپ خبــر

انجام 49 پیوند قلب موفق در استان اصفهان

سرپرست تیم پیوند بیمارستان شهید چمران اصفهان از انجام 49 پیوند قلب موفق در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، دکتر محسن میرمحمد صادقی در گفت وگو با ایرنا اظهار کرد: عمل جراحی پیوند قلب در استان اصفهان از سال 1381 در بیمارستان شهید چمران اصفهان انجام شده است.
وی افزود: استان اصفهان در زمینه پیوند قلب پس از تهران در رتبه دوم کشوری قرار دارد.
وی با اشاره به آخرین مورد پیوند قلب در این بیمارستان که برای یک زن 35 ساله انجام شد، گفت: نامبرده، مادر یک کودک دوساله است که حدود ۴۵ روز پیش با تشخیص نارسایی شدید قلبی در مرکز شهید چمران بستری شد.
وی اضافه کرد: این بیمار زیر نظر فوق تخصص نارسایی قلب در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار گرفت که به دلیل وضعیت جسمانی نامطلوب، امکان ترخیص وی وجود نداشت.
میرمحمد صادقی ادامه داد: حدود دو هفته قبل با اهدای عضو از یک بیمار مرگ مغزی، امکان پیوند قلب برای این مادر فراهم شد و با اهتمام تیم جراحی پیوند قلب و کارکنان بخش های اتاق عمل و مراقبت های ویژه، وی در کوتاهترین زمان ممکن تحت عمل پیوند قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: این مادر 35 ساله دیروز سه شنبه با حال عمومی خوب و رضایت بخش از بیمارستان ترخیص شد و خانواده وی از اعضای تیم پیوند بیمارستان شهید چمران قدردانی کردند.
پیوند قلب (heart transplantion) عمل جراحی است که در آن قلب یک فرد به فرد دیگری پیوند داده می شود. پیوند قلب در برخی موارد از بیماری نارسایی قلبی به عنوان مرحلهٔ آخر درمان مطرح می شود، زمانی که هیچ یک از درمان های طبی و جراحی دیگر مفید نبوده و امکان دیگری نیز وجود نداشته باشد.
مرکز آموزش درمانی شهید دکتر چمران زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بطور تخصصی در زمینه بیماری های قلب و عروق فعالیت می کند.

  1. سلام آیا شما از مرگ نوزاد ۱۰ ماهه بیمار قلبی (ارتمیس رحیمی در همین بیمارستان که 21آبان ماه رخ داده خبر دارید

Go to TOP