چاپ خبــر
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان:

یک چهارم اشتغال استان از صنعت فولاد تأمین می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: یک چهارم اشتغال استان اصفهان از صنعت فولاد تأمین می شود.

به گزارش سایت تحلیلی خبری پونه زار به نقل از ایمنا، اسرافیل احمدیه در نشست هم اندیشی فعالان صنعت فولاد ویژه برگزاری نهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی، ریخته گری، فولاد، اظهار داشت: این استان، تولیدکننده ۷۰درصد فولاد کشور است.
وی گفت: صنعت فولاد، صنعتی بسیار وسیع و کمک کننده است اما به کمک هم نیاز دارد.
احمدیه با اشاره به اینکه شرکت فولاد مبارکه اصفهان در نهمین نمایشگاه فولاد، حضور و مشارکت جدی خواهد داشت، افزود: بیش از یک هزار و ۵۰۰ واحد مرتبط با این صنعت در استان اصفهان در حال احداث و یا توسعه است که ۱۲ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری جدید را در بر دارد.
وی افزود: این میزان سه چهارم کل سرمایه گذاری استان اصفهان و ۶۶ هزار نفر اشتغال جدید ایجاد خواهد کرد.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان تصریح کرد: صنعت فولاد همواره فروش مناسبی داشته و پیش از این نیاز به اطلاع رسانی و تبلیغات را احساس نکرده، اما اکنون به دلیل رکود صنایعی مانند صنعت ساختمان و ضعف تکنولوژی، این صنعت نیاز به اطلاع رسانی دارد.
وی گفت: حضور قوی و پر رنگ فولاد مبارکه در نمایشگاه های تخصصی، امری بسیار حائز اهمیت محسوب می شود.
احمدیه تأکید کرد: تکنولوژی های جدید مورد نیاز صنعت فولاد می تواند مسایل زیست محیطی را نیز حل کند و نمایشگاه ها یکی از مهم ترین مکان ها برای انتقال و معرفی تکنولوژی های جدید است.
وی با اشاره به مشوق ها و تسهیلات وزارت صنعت و معدن برای حضور صادرکنندگان در نمایشگاه های خارج از کشور، افزود: این موضوع به تشکل ها اعلام شده است تا با برنامه ریزی مفید، حضور بهتری در نمایشگاه ها داشته باشند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان با اشاره به ظرفیت های وسیع صنعت فولاد در کشور، گفت: نمایشگاه این صنعت باید در شأن و اندازه این صنعت باشد.
وی گفت:مجموعه های فعال در صنعت فولاد باید حضور قوی و مؤثری در اینگونه رویدادها رقم بزنند.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان نیز در این مراسم گفت: نمایشگاه صنعت فولاد آن گونه که باید مورد حمایت فعالان صنعت فولاد قرار نمی گیرد.
رسول محققیان گفت: با توجه به اهمیت و اعتبار صنعت فولاد در استان اصفهان، این نمایشگاه از سوی سازمان توسعه تجارت ایران، «نمایشگاه ملی فولاد» نام گرفته است.
وی افزود: دانشگاه های  مهم کشور و استان، پژوهشکده فولاد ایران، انجمن ملی آهن و فولاد، انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، انجمن صنفی کارخانجات صنعت ریخته گری ایران، انجمن خوردگی، انجمن مهندسی معدن ایران، اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات معدنی ایران، این نمایشگاه را مورد حمایت قرار داده اند اما فعالان صنعت فولاد و مدیران مجموعه های خصوصی و یا دولتی این صنعت، با نگاه تحقیقات بازار در نمایشگاه حضور پیدا نمی کنند.
وی تأکید کرد: به دلیل ویژگی های صنعت فولاد در استان اصفهان از نمایشگاه این صنعت، انتظارات زیادی وجود دارد و ستاد نمایشگاه تلاش دارد با همفکری با فعالان این صنعت، این انتظارات را برآورده کند.
مدیرعامل شرکت نمایشگاه اصفهان با اشاره به پروژه در حال ساخت نمایشگاه بزرگ اصفهان اظهار کرد: ظرفیت های صنعت فولاد اصفهان می طلبد که این نمایشگاه به صورت سالانه برگزار شود و در صورتی که نتوان این رویداد را به نقطه قوت مورد انتظار رساند با حضور در گستره وسیع پروژه نمایشگاه بزرگ اصفهان، نمی توان انتظارات را برآورده کرد.
محققیان با تأکید بر این که نمایشگاه، بهترین محل برای ایجاد بازار و نقطه آغاز ارتباطات تجاری جدید است، افزود: برخی فعالان صنعتی تصور می کنند تنها در زمان رونق باید در نمایشگاه حضور یافت، در حالی که نمایشگاه در شرایط بحران، راه حل ها و بازارهای جدید را پیش روی واحدهای صنعتی قرار می دهد.
محققیان از شرکت فولاد مبارکه اصفهان به لحاظ حضور و مشارکت جدی در نهمین نمایشگاه فولاد تقدیر کرد و گفت: شرکت فولادمبارکه به تنهایی سالن شیخ بهایی نمایشگاه را جهت ارایه توانمندیهای خود در نظر گرفته است.
وی تأکید کرد: نمایشگاه عرصه نمایش توانمندیها در زمان رکود برای خروج از بحران و ایجاد بازار جدید است، اما برخی مدیران نمایشگاه را فرصتی برای دوران رونق تولید میدانند.
نصر، نایب رئیس انجمن صنایع همگن ریخته گری اصفهان نیز در این نشست گفت: اصفهان، قطب صنعت فولاد ایران است و تنها در شهرک صنعتی اشترجان، ۳۵ واحد ریخته گری و قطعات متالورژی فعالیت می کنند.
وی با اشاره به ظرفیت های وسیع صادراتی استان اصفهان در زمینه صنعت فولاد، گفت: با فراهم کردن امکانات و خدمات استاندارد و بین المللی می توان این نمایشگاه را بیش از پیش رشد و توسعه داد .
نایب رئیس انجمن صنایع همگن ریخته گری اصفهان افزود: این صنعت، نیازمند نمایشگاهی درخور شأن و شایسته خود است.
در پایان این جلسه، چند تن از فعالان صنعت فولاد به طرح دیدگاه های خود در مورد چگونگی ارتقای سطح کیفی این نمایشگاه و همچنین طرح مشکلات و مسایل این صنعت پرداختند.
نشست هم اندیشی فعالان صنعت فولاد ویژه برگزاری نهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی، ریخته گری، فولاد، معادن و صنایع وابسته (Metalex) با حضور مسوولان و ۷۰ نفر از چهره های صنعت فولاد کشور در باغ فردوس فولاد مبارکه اصفهان برگزار شد.
نهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی، ریخته گری، فولاد، معادن و صنایع وابسته (Metalex) از ۱۲ تا ۱۵ مرداد ماه در محل نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان برگزار خواهد شد.

Go to TOP