چاپ خبــر
استاندار در شورای اداری فریدونشهر:

مشکلات اجرایی، مالی و ارضی طرح‌های اشتغال‌زایی فریدونشهر را به طور ویژه حل خواهیم کرد

استاندار اصفهان: اگر واحدهایی در بخش های صنعتی، کشاورزی و خدماتی وجود دارد که به بحران برخورد کرده اند و نیاز به سرمایه درگردش دارند و یا به دلیل سرمایه گذاری، مسائل زیست محیطی و غیره تعطیل شده اند، مشکلات مالی و اجرایی آن را حل خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، استاندار اصفهان در دومین روز از هفته دولت، فریدونشهر را به عنوان اولین مقصد سفرهای درون استانی خود انتخاب کرد و در جمع مسئولان شهرستان فریدونشهر در شورای اداری این شهرستان حاضر شد.

در ابتدای این جلسه نماهنگی از خدمات دولت طی یک سال گذشته در شهرستان فریدونشهر پخش شد و سپس امام جمعه فریدونشهر پشت تریبون قرار گرفت تا به بیان مشکلات شهرستان بپردازد. حجت الاسلام اباصلت غفاری خصوصی سازی مدارس را در روستاهای فریدونشهر مشکل آفرین دانست و خواستار حل این موضوع شد. وی به پیشرفت کم احداث مصلی فریدونشهر اشاره کرد و با بیان این که قول استاندار در کمک به احداث این مصلی در سال گذشته تاکنون محقق نشده است، از وی خواست شهرستان را تا زدن سقف اول مصلی یاری کند.

edari950603001

امام جمعه فریدونشهر با بیان این که ائمه جمعه مخالف مراکز تفریحی و ورزشی همچون پیست اسکی و آبشار پونه زار نیستند درخواست ساماندهی این مراکز و پیاده سازی گردشگری سالم برای این نقاط را عنوان کرد.

بعد از سخنان امام جمعه فریدونشهر نوبت به نماینده فریدن، فریدونشهر، چادگان و بوئین میاندشت در مجلس شورای اسلامی رسید تا آن چه از مشکلات مردم این شهرستان احصا کرده بود در حضور استاندار برشمارد.

edari950603002

*عدم اجرای شبکه فاضلاب فریدونشهر، به خطر انداختن سلامت سرچشمه زاینده رود

اکبر ترکی گفت: هرچند مشکل بیکاری دامنگیر همه نقاط کشور است اما زمینه های خوبی برای رفع این مشکل در شهرستان وجود دارد که یکی از این زمینه ها اختصاص آب برای اجرای طرح پرورش ماهی و کشاورزی است. عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس اجرای شبکه فاضلاب فریدونشهر را نیاز اساسی مردم دانست و متذکر شد در صورت عدم اجرای این طرح، آلوده شدن سرچشمه زاینده رود دور از ذهن نخواهد بود. وی به پیگیری هایی که در این رابطه نزد وزیر نیرو انجام داده بود، اشاره کرد.

این نماینده مجلس به محرومیت بالای روستاهای پیشکوه، میانکوه و پشتکوه اشاره کرد و خواستار دستور استاندار برای اجرای طرح گاز رسانی به این مناطق و رفع مشکل جاده های این روستاها شد. ترکی از مشکلات مخابراتی و دریافت شبکه های دیجیتالی در شهرستان سخن گفت و شرایط منطقه را برای احداث اردوگاه ورزشی مناسب بیان کرد و به بیان پیگیری های خود نزد وزیر ورزش و جوانان، از استاندار خواست در جهت حل این مسائل عنایت ویژه داشته باشد.

edari950603003

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از چالش های شهرداری فریدونشهر در زمان بارش باران و برف نیز سخن گفت و از مسئولان استان خواست در تخصیص بودجه ها به مشکلات خاص شهرداری فریدونشهر توجه داشته باشند.

*15 هزار و 500 ریال اعتبار دولتی سال گذشته شهرداری ها

سپس فرماندار فریدونشهر در جایگاه سخنران قرار گرفت تا ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های انجام شده در شهرستان طی یک سال گذشته، مسائل و مشکلات فریدونشهر را نزد عالی ترین مقام دولتی استان بیان کند. ناصر اسدی تلاش دولت در فریدونشهر را در مسیر زدودن چهره محرومیت از رخ شهرستان دانست و به تخصص 15 هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار دولتی به شهرداری های شهرستان برای انجام طرح های عمران شهری اشاره کرد.

وی از پیگیری های نماینده برای تهیه قیر یارانه ای برای زیرسازی و آسفالت 17 روستای شهرستان سخن گفت و مهمترین طرح روستایی را بازسازی روستای کلوسه عنوان کرد و با اظهار این که 200 کیلومتر راه خاکی در شهرستان وجود دارد خواستار تامین اعتبار برای تسطیح، زیرسازی و آسفالت این راه ها شد.

نماینده دولت در شهرستان با تاکید بر این که برای توسعه فریدونشهر باید موانع سرمایه گذاری در شهرستان برطرف شود، گفت: همه طرح های اشتغال زایی در این شهرستان وابسته به منابع طبیعی و کشاورزی است و این دو حوزه از قوانین سختی برخوردار هستند لذا هرچند ما مصمم هستیم پایه های منابع طبیعی و کشاورزی شهرستان حفظ شود اما درخواست داریم اجازه ندهید طرح های اقتصادی و اشتغال زایی شهرستان در این زمینه یا مشکل مواجه شود و آن ها را به جریان بیاندازید.

edari950603004

*بدون توجه ویژه هیچ طرحی برای توسعه و اشغال شهرستان قابل اجرا نخواهد بود

فرماندار فریدونشهر از 15 طرح گردشگری سخن گفت که در شهرستان طراحی و برای تصویب به اصفهان ارسال شده اند اما هیچ کدام در استان به نتیجه نرسیده است. اسدی مجددا تصریح کرد: ما هیچ طرحی که به منابع طبیعی و کشاورزی برخورد نکند، نداریم و اگر قرار باشد قوانین این دو حوزه به همین سرسختی اجرا شود ما نمی توانیم هیچ طرحی را در مسیر توسعه اقتصادی و اشتغال شهرستان اجرا کنیم لذا درخواست داریم اگر جایی در گردشگری نیاز به زمین بود، آن طرح را به جریان اندازید.

وی اراضی زیر کشت شهرستان را 15230 هکتار و  تولید ماهی های سردآبی در شهرستان را 1000 تن در سال، تعداد دام سبک و سنگین عشایری و روستایی شهرستان را 500 هزار رأس، تعداد کلونی های زنبور عسل را 19000 کلونی با تولید سالانه 100 تن عسل مرغوب دارویی، میزان تولید گوشت قرمز را 5500 تن در سال و تولیدات شیر این شهرستان را 40 تن در روز بیان کرد و نبود صنایع جنبی و تبدیلی این محصولات را مهمترین عامل عدم توسعه شهرستان دانست.

عالی ترین مقام دولتی شهرستان بن بست بودن و دوری از مراکز عرضه محصولات و مواد اولیه را علت عدم رغبت سرمایه گذاران بزرگ برای سرمایه گذاری در فریدونشهر بیان کرد و بنگاه های کوچک زودبازده را راه نجات اقتصاد فریدونشهر عنوان کرد.

*توقف طرح های توسعه شهرستان در مرکز استان

فرماندار فریدونشهر استعداد ویژه شهرستان را در بخش گردشگری بیان کرد و از طرح های خوبی سخن گفت که در شهرستان هم از آن استقبال شده است اما وقتی طرح به مرکز استان می رسد در آن جا متوقف شده و باعث دلسردی سرمایه گذاران و قطع امید آنان می شود.

اسدی تامین آب مزارع خسارت دیده از تونل چشمه لنگان را که بیش از یک دهه از عنوان آن می گذرد مجددا مطرح کرد و خواستار نهایی کردن آن و همچنین آب مورد نیاز  کشاورزی روستای نهضت آباد شد.

وی با بیان این که ادارات شهرستان فرقی بین عشایر و غیرعشایر نمی شناسند، به سد گاوخفت در منطقه عشایری و زیر کشت رفتن حدود 300 هکتار از اراضی اشاره کرد.

نماینده دولت در فریدونشهر 90 درصد از فضاهای آموزشی شهرستان را غیرایمن دانست و فاز اول گازرسانی به پیشکوه و پشتکوه را با اعتبار کمی قابل اجرا دانست که طی آن حدود 10 روستا که فاصله کمی با شبکه گاز الیگودرز دارند از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

edari950603007

*افزایش 20 درصدی بودجه شهرستان

استاندار اصفهان آخرین سخنران جلسه شورای اداری شهرستان فریدونشهر بود که سخنان خود را با اهمیت ویژه شهرستان در استانداری آغاز کرد و گفت: با وجود این که در سال جاری بودجه استان نسبت به سال قبل افزایشی نداشت اما ما امسال 20 درصد بودجه شهرستان را افزایش دادیم و آن را از 150 میلیارد ریال به 180 میلیارد ریال رساندیم.

*رفع ویژه مشکلات مالی و اجرایی طرح های موجه اشتغال زا در فریدونشهر

رسول زرگرپور با اشاره به این که اشتغال در این شهرستان مثل استان و همه نقاط کشور چالش اصلی است، اظهار کرد: هر طرح اشتغال زایی موجه و مصوبی که در صنعت، کشاورزی و خدمات داشته باشید استانداری زمین آن را از طریق اختیارات خود جدای از مراحل اداری منابع طبیعی تامین خواهد کرد. وی افزود: نباید وقتی اینجا مشکل اشتغال داریم دست و پای خود را با ضوابط و قوانین منابع طبیعی محدود کنیم.

edari950603006

نماینده دولت در استان اظهار کرد: اگر واحدهایی در بخش های صنعتی، کشاورزی و خدماتی وجود دارد که به بحران برخورد کرده اند و نیاز به سرمایه درگردش دارند و یا به دلیل سرمایه گذاری، مسائل زیست محیطی و غیره تعطیل شده اند، آن را در کارگروه تسهیل مطرح و مشکلات مالی و اجرایی آن را حل خواهیم کرد.

استاندار اصفهان قول بررسی طرح های راکد مانده گردشگری شهرستان در کارگروه گردشگری را داد و تصریح کرد: در اولین کارگروه گردشگری از فرماندار و نماینده دعوت می کنیم تا به همراه سرمایه گذاران شرکت کرده و علاوه بر درنظر گرفتن تسهیلات یارانه ای برای این طرح ها، شرایط را برای انجام آنها تسهیل می کنیم.

زرگرپور گفت: اگر مشکل اشتغال در این شهرستان حل شود بقیه مشکلات هم به تبع آن رفع خواهند شد و آن چه اهمیت دارد وحدت، انسجام، همراهی، همکاری و همگرایی مردم است که می تواند بستر توسعه را فراهم کند.

انتهای پیام/

 1. دونعمت الهی در شهرستان یعنی آب و منابع ملی را باید قدر بدانیم
  ذلِکَ بِأَنَّ اللَّهَ لَمْ یَکُ مُغَیِّراً نِعْمَةً أَنْعَمَها عَلی‏ قَوْمٍ حَتَّی یُغَیِّرُوا ما بِأَنْفُسِهِمْ وَ أَنَّ اللَّهَ سَمیعٌ عَلیمٌ
  این، بخاطر آن است که خداوند، هیچ نعمتی را که به گروهی داده، تغییر نمی‏دهد جز آنکه آنها خودشان را تغییر دهند و خداوند، شنوا و داناست!
  فیض رحمت خدا بیکران و عمومی و همگانی است ولی به تناسب شایستگی‏ها و لیاقتها به مردم می‏رسد در ابتدا خدا نعمتهای مادی و معنوی خویش را شامل حال اقوام می‏کند، چنانچه نعمتهای الهی را وسیله ‏ای برای تکامل خویش ساختند و از آن در مسیر حق مدد گرفتند، و شکر آن را که همان استفاده صحیح است بجا آوردند، نعمتش را پایدار بلکه افزون می‏سازد اما هنگامی که این مواهب وسیله‏ای برای طغیان و سرکشی و ظلم و بیدادگری و تبعیض و ناسپاسی و غرور و آلودگی گردد در این هنگام نعمتها را می‏گیرد و یا آن را تبدیل به بلا و مصیبت می‏کند، بنا بر این دگرگونیها همواره از ناحیه ما است و گرنه مواهب الهی زوال‏ناپذیر است

 2. باسلام
  آلودگی سرچشمه زاینده رود محرز وآشکاراست ورود آبهای روان وچاههای فاضلاب شهری وروستایی فریدونشهر کاملاً آشکارودردید همگان قرارداردمن درتعجب هستم چطور استانداروفرماندارونماینده محترم ازگزارشات مکرر مراکز بهداشتی اظهار بی اطلاعی می کنند هرکسی دوست دارد بیایدوورود فاضلاب های شهری فریدونشهربه سرچشمه هارابه عیان ببیند.شمارابه خدا فکری برای فاضلاب فریدونشهربنمایید باتشکر

 3. سلام گفت:

  این همه ی اون حرفایی بود که استاندار گفت عایا؟؟؟

 4. این خط ـــــــــــــــــــــــــــــــــــ و این هم نشانش ************** اگر این دولت و این استاندار بتوانند یکی از این مشکلات را حل کنند!!!!!!!!!!!! اینها تبلیغات است برای انتخاب مجدد روحانی در دستور کار قرار داده‌اند. * خام نشوید.!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟

 5. با سلام : سعد یا گرچه سخندانی مصا لحه گویی کار به عمل اید ………… ………………..از قول و قرارها زیاد داده شده باید فکر دیگری کرد لطفا مارا اینقدر ساده نگیرید ……….

Go to TOP