چاپ خبــر

افزایش ۱۵ درصدی مصرف گاز طی هفته جاری در استان اصفهان/ مردم صرفه جویی کنند

رئیس روابط عمومی شرکت گاز اصفهان با اشاره به افزایش حدود ۱۵ درصدی مصرف گاز در این استان در هفته جاری از مردم خواست تا در مصرف گاز صرفه جویی کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، سید حسن موسوی روز پنجشنبه در گفتگو با ایرنا افزود: از روز شنبه ۲۹ آبان تا امروز چهارم آذر، با کاهش ناگهانی و سرد شدن دمای هوا، مصرف گاز در استان اصفهان حدود ۱۵ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش یافت.

وی اظهار کرد: در این مدت هیچگونه افت فشار یا قطعی گاز در استان اصفهان نداشتیم.
موسوی با بیان اینکه ۶ خط اصلی انتقال گاز کشور از استان اصفهان می گذرد، گفت: به همین دلیل این استان از نظر تامین گاز با مشکل جدی مواجه نیست. رئیس روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان افزود: لازم است گاز به شکل بهینه مصرف شود تا با فشار مطلوب به مناطق شمالی کشور انتقال یابد.

در حال حاضر گاز شهروندان ساکن در جنوب شرقی آمل و جنوب بابل قطع است و بر اساس اعلام شرکت گاز استان مازندران تا قبل از ظهر امروز ( پنجشنبه ) گاز مشترگان خانگی این مناطق وصل خواهد شد.

مدیر روابط عمومی شرکت گاز استان اصفهان در ادامه از مردم خواست تا علاوه بر رعایت نکات ایمنی در مصرف گاز، نسبت به صرفه جویی و مصرف بهینه اقدام کنند.
موسوی تاکید کرد: باید درپوش ها و دریچه های کولرها بسته شود، درجه سیستم های گرمایشی ( پکیج ها) در منازل حداکثر روی ۶۰ درجه تنظیم و بجای زیاد کردن شعله بخاری، لباس گرم در خانه استفاده شود.

دمای بیشتر مناطق استان اصفهان در هفته جاری با کاهش ناگهانی ۱۰ درجه سانتیگراد مواجه شد.
امروز سردترین نقطه استان اصفهان، بوئین میاندشت با ۱۳ درجه سانتیگراد زیر صفر است.

Go to TOP