چاپ خبــر

مفتی سوریه: ایران و روسیه از سوریه دفاع می‌کنند اما 180کشور تخریب

مفتی سوریه طی سخنانی در پارلمان ایرلند با اشاره به دفاع ایران و روسیه از این کشور گفت: ۱۸۰ کشور برای تخریب سوریه وارد آن شدند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار به نقل از المیادین، شیخ احمد بدرالدین حسون مفتی سوریه طی سخنانی در جمع نمایندگان پارلمان ایرلند خطاب به اروپایی‌ها گفت که اگر خواهان صلح و دیدار بشار اسد هستند به سوریه سفر کنند.

وی افزود: ایران و روسیه به سوریه آمدند تا از آن دفاع کنند، اما 180 کشور دیگر به سوریه آمدند تا آن را تخریب کنند.

حسون از اروپایی‌ها خواست که به حرف رسانه‌هایی که چهره‌ سوریه را تخریب می‌کنند، گوش فرا ندهند و اگر خواهان صلح و دیدار بشار اسد هستند به سوریه بیایند و سپس درباره آن قضاوت کنند.

حسون در ادامه اظهار داشت که سوریه در برابر 300 هزار تروریستی که از اروپا و سراسر نقاط جهان  آمدند بهای گزافی را تقدیم کرد.

مفتی سوریه گفت که قطر و عربستان خطاب به معارضان گفتند که اگر از این دو کشور روی بگردانند، آنها را می‌کشند.

حسون افزود: برخی از مراکز اسلامی در اروپا خواستار تاسیس دولتی اسلامی در سوریه شدند.

وی در ادامه تاکید کرد این عناصر مسلح بودند که مردم سوریه را با سلاح شیمیایی قتل عام کردند نه دولت سوریه. دولت سوریه از تحقیق کامل و اینکه محققان بی‌طرف باشند، حمایت می‌کند اما نه تحقیقی که دبیرکل سازمان ملل از آن دم می‌زند و مواضع خود را تغییر می‌دهد.

مفتی سوریه افزود که سوریه یک ملت واحد است و فرقی بین طوایف و مذاهب و مردم این کشور نیست. کودکان مسیحی در مناطق سوریه حتی در ایام اعیاد و میلاد به ضرب گلوله عناصر مسلح کشته می‌شوند.

منبع: تسنیم

Go to TOP