چاپ خبــر

تقدیر علما از رسانه ملی برای تولید یک سریال فاخر

نخبگان، اندیشمندان و شخصیت های مهم سیاسی، علمی و فقهی کشور هم که تاکنون سابقه نداشته در باره تولید یک مجموعه تلویزیونی اظهار نظر آشکار نمایند در زمینه سریال «معمای شاه» به دلیل اهمیت راهبردی آن در روایت تاریخ معاصر و کارکردهای گسترده اجتماعی آن اظهار نظر کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار به نقل از سوره سینما، دیگر کسی در اهمیت سریال معمای شاه و کار بزرگی که سازمان صدا و سیما کرده، تردیدی ندارد. پخش قسمت هایی از این مجموعه و افشای پشت پرده های کثیف و جنایت آلود لابیرنت پیچیده رژیم پهلوی و سیطره دست های خون آلود و جنایتکار غرب (آمریکا، انگلیس و اسرائیل) بازتاب های داخلی و بین المللی بسیاری را در پی داشت. ضمن اینکه نخبگان، اندیشمندان و شخصیت های مهم سیاسی، علمی و فقهی کشور هم که تاکنون سابقه نداشته در باره تولید یک مجموعه تلویزیونی اظهار نظر آشکار نمایند در زمینه سریال معمای شاه به دلیل اهمیت راهبردی آن در روایت تاریخ معاصر و کارکردهای گسترده اجتماعی آن اظهار نظر کردند.

چهره های چون: آیت الله جنتی، آیت الله سعیدی، آیت‌الله سیدجعفر کریمی، ایت الله نورمفیدی و …. از جمله چهره هایی هستند که در خصوص این سریال تحلیل و نظر دادند.

برپایه این گزارش، آیت‌الله جنتی رئیس شورای فقهای نگهبان ضمن تقدیر از سریال «معمای شاه» خاطرنشان می سازد: کشورهای غربی و اپوزیسیون به تخریب این سریال می‌پردازند و این موضوعی طبیعی است.

وی می گوید: مجموعه تلویزیونی «معمای شاه» سریال قابل تقدیری است و باید ارزش این گونه سریال‌های تاریخی که در رسانه ملی تولید و پخش می‌شود را دانست.

رئس شورای فقهای نگهبان در ادامه به تخریب‌های صورت گرفته از این سریال می پردازد و اشاره می کند: تخریب این سریال توسط کشورهای غرب و اپوزیسیون طبیعی است و نباید به این تخریب‌ها اهمیت داد.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه این سریال برای نسل جوان لازم و ضروری است نشان فاطمی آستان حضرت معصومه(س) به «محمدرضا ورزی» کارگردان مجموعه تلویزیونی «معمای شاه» اهدا شد.

آیت الله سعیدی نیز ضمن تشکر از سازندگان این اثر تاریخی اعلام می کند: ساخت چنین آثاری برای نسل جوان لازم و ضروری است.

آیت‌الله سیدجعفر کریمی همراه و یار دیرین حضرت امام خمینی «ره» معقتد است «معمای شاه» در تصویر کودتای ۲۸ مرداد و ۳۰ تیر موفق عمل کرده است.

همراه و یار دیرین حضرت امام خمینی «ره» می گوید: از بخش‌هایی که به خوبی در «معمای شاه» تصویر شده، می‌توان به کودتای ۲۸ مرداد و یا قیام ۳۰ تیر اشاره کرد که بسیار خوب و درست ساخته شده است.

آیت‌الله کریمی درباره مجموعه تلویزیونی«معمای شاه» به کارگردانی «محمدرضا ورزی» تاکید می کندکه این سریال را مصرانه پیگیری می‌کند.

وی ادامه می دهد: از لحاظ تاریخی «معمای شاه» بسیار دقیق ساخته شده و به موضوع وقایع تاریخی توجه ویژه‌ای داشته است که منجر شده بنده آن را پیگیری کنم.

این عالم دینی که تنقیح تعدادی از مهم‌ترین کتاب‌های فقهی امام(ره) به عهده ایشان قرار می‌گیرد و بعد از پیروزی انقلاب علاوه بر عضویت در مجلس خبرگان و تصدی سمت‌های حساس قضایی حضرت امام تا پایان عمر بالا‌ترین اعتماد را در حوزه پاسخگویی استفتائات به ایشان داشتند. می گوید: ان شاءالله خداوند به سازندگان این سریال توفیق روزافزون عنایت فرماید.

همچنین، ایت الله نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان تاکید می کند: سریال معمای شاه را با دقت ببینید

وی می گوید: نباید به مسئولان بدبین شد. سریال معمای شاه را اگر با دقت ببینید متوجه می شوید چقدر مسئولان کشور در گذشته اسیر و مطیع کشورهای دیگر بودند.

وی می افزاید: شاه و نخست وزیر کشور با تهدید انگلیسی ها و آمریکاهایی می ترسیدند. حتی زمانی که می خواستند نفت را ملی کنند نخست آمد و در مجلس گفت که ملت ایران حتی نمی تواند یک آفتابه بسازد. کشور ما در گذشته در اختیار شوروری و آمریکا و انگلیس بود.

نماینده ولی فقیه در گلستان گفت: ما امروز آقابالاسر نداریم. مشکل داریم ولی مملکت دست خود ما است. شاه در گذشته عروسک خیمه شب بازی بود و تا تکان می خوردند آمریکا و انگلیس پدرشان را در می آوردند. آدم بمیرد بهتر از این است که نخست وزیر کشورش نوکر انگلیس باشد. امروز با این استقلالی که داریم مشکلات هم حل می شود. معمای شاه را با دقت ببینید و گوشه های از آن را پی ببرید.

علاوه بر این طیف تحلیل ها و نقطه نظرات، طی ماه های گشته جمعی از طلاب حوزه علمیه قم با انتشار نامه‌ای خطاب به رئیس وقت رسانه ملی برای ساخت سریال «معمای شاه» از رسانه ملی تشکر و قدردانی کردند. طلاب قم، در شرایط فعلی که نظام مقدس جمهوری اسلامی آماج حملات مختلف از سوی  دولت‌های غربی است رسانه ملی در این برهه حساس وظیفه‌ای بسیار مهم و حیاتی برای نشان دادن چهره واقعی از نظام را دارد و باید با سیاست گذاری‌های صحیح در ا ین جنگ نابرابر ، عرصه را بر دشمنان تنگ نماید.

رسانه ملی که ثابت کرده که می تواند با استفاده از دانش و توان نیروهای داخلی آثاری مطلوب  تولید کند با خلق سریال «معمای شاه» نقطه عطفی در این مرحله طی کرده است.

اینکه دغدغه چندین ساله مقام معظم رهبری و دیگر دلسوزان نظام را جامعه عمل پوشاندید و با شیوه حرفه‌ای و البته با تبعیت از تاریخ و با تأسی از مشاورین خبره،‌ چهره منحسوس پهلوی را به جامعه و نسل بعد از انقلاب معرفی کردید قدردانی و تشکر می‌نماییم.

همچنین ایستادگی جنابعالی در برابر فشارهایی که با حب وبغض اجین شده و از شما مقام محترم خواستار عدم حمایت و پشتیبانی از سریال فاخر بوده اید را ارج می‌نهیم.

اما طلاب حوزه‌های علمیه از جنابعالی درخواست می کنیم که با تمرکز برای سریال سازی‌های قرآنی و همچنین تاریخی، از ساخت و تولید برنامه‌هایی که بیشتر جنبه هجو را دارند پرهیز و بیشتر به محصولات سرمایه گذاری مالی و معنوی شود که به رشد بیشتر فکری جامعه کمک کنند.

Go to TOP