چاپ خبــر
رئیس آب و فاضلاب شهری فریدونشهر؛

آب کدر دیگر در لوله‌های فریدونشهر جاری نخواهد شد/۳۶ برابر بودجه، اعتبار جذب کرده‌ایم

رئیس آبفای شهری فریدونشهر از نصب فیلترهای شنی در شبکه آبرسانی فریدونشهر به منظور تصفیه آب از ذرات معلق سخن گفت.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار، طی سال های گذشته با آغاز بارش ها، مردم فریدونشهر شاهد کدر شدن آب لوله کشی خود می شدند تا جایی که در سال گذشته کدورت آب به حدی بالا و طولانی مدت بود که شایعاتی مبنی بر این که کدری مربوط به تزریقات مواد شیمیایی در سد سرداب واقع در چند کیلومتری چشمه است، در شهر پیچید. هر چند کارشناسان بهداشت محیط و اداره آبفای شهری اعلام کردند آب فریدونشهر از لحاظ میکروبی و شیمیایی آلوده نیست.

شدت این شایعات تا حدی بود که تعدادی از مسئولان شهرستان از جمله نماینده وقت مجلس و ریاست شبکه بهداشت و درمان شهرستان را برای بازدید از شبکه تأمین آب فریدونشهر به چشمه لنگان کشاند.

Aab009

حدود یک سال پیش و حین بازدید مسئولان از سرچشمه آبی شهرستان، ریاست آبفای فریدونشهر قول پیگیری نصب فیلترهای شنی برای تصفیه آب از ذرات معلقی که موجب کدورت آبمی شوند را داد.

تا این که با پبگیری های فرمانداری و اداره آبفای شهری فریدونشهر و با توجه ویژه ریاست اداره کل آب و فاضلاب استان اصفهان این مسأله در سال جاری با آغاز فصل کاری پیگیری شد تا در هفته جاری این تلاش ها به ثمر نشسته و فیلترهای شنی نصب شده در مسیر خطوط آبرسانی از چشمه لنگان به فریدونشهر به بهره برداری رسید.

رئیس آبفای شهری فریدونشهر در این رابطه با بیان این که ۳۵۰ میلیون تومان اعتبار مورد نیاز ساخت این فیلترها با زحمت فراوان به دست آمده است، گفت: تمام اعتبارات مورد نیاز این طرح اعم از احداث مخزن ها و ایجاد تأسیسات تصفیه خانه از طریق استان تأمین شده است.

صافی این فیلترها گراول، سیلیس و آنتراسید است که گراول برای حفاظت از نازل ها، سیلیس برای گرفتن ذرات معلق و آنتراسیت برای تصفیه بو و مزه آب به کار می روند.

مقدسی با اشاره به این که کیفیت آب شرب به صورت مستمر آزمایش می شود به مردم اطمینان خاطر داد آب لوله کشی فریدونشهر بهداشتی و کاملا سالم است و از این پس مردم با بارش باران و برف، شاهد کدورت آب نخواهند بود.

صحت این ادعا روز گذشته ثابت شد و در حالی که بارش ها موجب کدورت آب چشمه لنگان شده بود، آب خروجی از لوله های آب فریدونشهر کاملا زلال بود. هر چند این زلالی به قیمت آماده باش همه نیروهای آبفای فریدونشهر و حضور آن ها در منطقه چشمه لنگان در سرمای شدید دیشب، به خاطر نظارت بر اولین بهره برداری رسمی از فیلترهای شنی، تمام شد.

 

اداره آب و فاضلاب شهری فریدونشهر همچنین اقدام به ایمن سازی فضای چشمه به منظور حفاظت چشمه از ورود افراد و یا حیوانات و حفظ کیفیت بهداشتی آب آشامیدنی کرد.

filtersheni011

مدیر آبفای شهری فریدونشهر که در بین ۳۴ مدیر شهرستانی آبفای استان، به عنوان مدیر نمونه معرفی شد، از جذب اعتبارات بیشتر از میزان تخصیص شده توسط اداره آب و فاضلاب شهری فریدونشهر خبر داد و افزود: در سال مالی گذشته در برف انبار ۳۶۳۵ درصد انحراف عملکرد از بودجه و در فریدونشهر ۳۱۲ درصد انحراف عملکرد از بودجه داشتیم یعنی علاوه بر جذب ۱۰۰ درصدی اعتبارات تخصیص داده شده به ما، موفق شدیم بیش از ۳۶ برابر بودجه تخصیص داده شده به خود را جذب کنیم.

filtersheni010

وی علت مصرف این بودجه را علاوه بر احداث فیلترهای شنی در پنج هزار متر لوله گذاری در شهرهای فریدونشهر و برف انبار عنوان کرد و تصریح کرد: با انجام لوله گذاری شهر برف انبار، موفق شدیم آب شرب سالم را به محله خمسلو انتقال دهیم و در فریدونشهر با اصلاحاتی که انجام شد و با تعویض لوله های فرسوده خیابان شریعتی ضمن جلوگیری از هدر رفت آب به میزان بالا و کاهش هزینه های برق، نقاط افت فشار آب در سطح شهر را از بین برده و کیفیت آب شرب را تا حد زیادی افزایش دادیم.

انتهای پیام/

 1. با تشکر از زحمات مسئولان امر و پیگیری رئیس ابفای شهرستان و همکاران زحمت کش این شرکت

 2. باعرض خدا قوت خدمت مدیر و پرسنل سخت کوش و پر تلاش آبفای شهری انشالله شاهد احداث تصفیه خانه فاضلاب هم با ردیف دار شدن طرح فاضلاب با پیگیری مسئولین محترم شهر از جمله فرماندار محترم ونماینده محترم باشیم چرا که توانایی اجرای کار هم در وجود مدیرو پرسنل آبفا موجود میباشد.

 3. خدا قوت
  ای کاش همه ی مسعولین این گونه بودند فریدونشهر بهشت می شد
  اگر انصاف را چاشنیه کار کنیم اقای مقدسی خدمات زیادی انجام داده و همه ما بهش مدیون هستیم
  بدون هیچ ادعا و خواسته ای

 4. با عرض تشکر و خدا قوت خدمت مسعولین و پرسنل زحمتکش آبفا لطفا در مورد شیوع معده دردی و گوارشی که پزشکان یکی از علت های آن را از آب آشامیدنی شهرستان پیش بینی میکنند نیز بررسی و اطلاع رسانی نمایید

 5. پس این آب گل آلود و کدر که تو لوله ها میاد از کجاست یا ما نمی فهمیم یا اونا نمی بینن

 6. باعنایت به آزمایشات و نمونه برداری توسط کارشناسان شبکه بهداشت از شبکه توزیع آب، خط انتقال وخود چشمه لنگان تابه امروز هیچ موردی گزارش نگردیدو براساس گزارشات شبکه بهداشت آب شرب فریدمشهر کاملا” بهداشتی و پاک میباشد و بطور مراتب پایش صورت میگیرد بطور مثال در ماه آبان ۱۴۸ مورد نمونه بردای شده چه از لحاظ کلر سنج ،میکروبی و شیمیایی که الحمدالله هیچ مورد مشاهد نگردیده است نتایج در شبکه بهداشت موجود میباشد و قابل روئیت میباشد و دلیل دیگر وجود سایت های آب معدنی در حال احداث و یک واحد مورد بهره درای در اطراف چشمه لنگان که در صورت وجود مشکل آب این آفایان این همه هزینه نمیکردند.خداقوت بدهد مدیر ابفا و پرسنل زحمتکش انشالله خدمت رسانهای خوبی برای این مردم باشند که همین طور هم هستند اجر شما باسیدالشهدا (یاحسین).

 7. واقعا باید به مدیر پر توان ابفا افرین گفت ما چند سالی است که اصلا با قطعی اب مواجه نیستیم خدا به همه ی پرسنل زحمت کش سلامتی بدهد.

 8. علی حسین گفت:

  خداقوت .واقعا پرسنل زحمت کشی دارن.ان شاا..نیروهای جدیدی اضافه کنن

 9. باسلام
  عرض تشکر از مسئول محترم سایت پونه زار بدلیل اطلاع رسانی خوبی که داشته اند و زحمات دستگاه های خدمت رسان را به خوبی به آگاهی مردم میرسانند خدا قوت بدهد مدیر پر توان آبفا،پرسنل وآقای جدیدی سخت کوش و همه جا حاضر را.

 10. آقا میشه بفرمایید از این پولایی که میاد یخدشا بدن برا روستا ها آخه نیترات آبشون به حدی بالاس که به گفته مسئولین برا حیوانات مضره چ برسه برا ما که آدمییم…… البته اگه از دید مسئولین روستایی ها آدم باشند.شایدم بیسوادند !شایدم بی فرهنگ!!!!!!

  • خیر مسئولین همه را آدم مید انند و با فرهنگ و با سواد شما روستایی ها کمی لطف بفرمایید و کمتر از کود شیمیایی استفاده کنید ( وقتی می پرسیم اکثرا می گید این برا مصرف خودمونه که کود شیمیایی نداره و این واسه فروش ) پس کمی هم به فکر دیگر استفاده کننده ها باشید تا نه اب شما پر از نیترات باشه و نه اون مصرف کننده بدبخت کود بخوره.

 11. اقای مقدسی شما فاضلاب فعلا چندین ساله پولشاکه گرفتی لطفا اجرا وتکمیل کن بعدقول دیگه بده خواهشا

 12. روابط عموی آبفای شهری
  شهروند گرامی جناب آقای مهندس مقدسی درخصوص اجرای فاضلاب پیش از اعتبارات تخصیص داده شده به بخش فاضلاب کار کرده است بطوریکه در حال حاضر ۷۰۰ میلیون تومان به پیمانکاران فاضلاب سال ۹۴ بدهکار میباشیم.لازم به ذکر میباشد ۷۷۰ درصد در بخش آب بیش بودجه لوله گذاری نموده است که ازمسئول محترم پونه زارنسبت اصلاح ۳۶ برابربودج به ۷۷۰ درصد اقدام نماید چراکه در بخش لوله گذاری آب در شهر برف انبار ۳۶۳۵ درصد انحراف بودجه داشته ایم و در شهر فریدونشهر ۳۱۲ درصد و در مجموع ۷۷۰ درصد یعنی بیشتر از اعتبارات تخصیص داده شده و این امر در هیچ منطقه ای از استان اتفاق نیفاده است در خصو ص بحث فاضلاب مسئولین امر باید تلاش کنند تا از طریقه کمیسون ۲۱۵ مجلس پروژه ردیف دار شود تا نسبت به شرو ع عملیات لوله گذاری فاضلاب اقدام نمائیم.ودر زمان مسئولیت جناب آقای مهندس مقدسی( مدیر نمونه سال۹۴) بیشترین لوله گذاری در بخش فاضلاب داشته ایم قریب به ۱۶ کیلو متر .

 13. شهروند گرامی پول های که پانزده سال پیش در زمان مدیریت اقای میکلانی به عنوان پیش پرداخت گرفت شده جهت اجرای فاضلاب را میگوئیدطرح موفقی نبود و با ان پولها که نزدیک به ۲۸۰ فقره پیش فروش کردند فقط متوانستند ۲۰۰ متر لواه گذاری انجام دهند.انصاف هم خوب چیزی است.

 14. روابط عمومی آبفا شهری
  در خصوص نیترات روستاها مطالعات مرحله اول و دوم طرح آبرسانی به روستاهای فریدونشهر در دستور کار میباشد و درحال بررسی میباشد

Go to TOP