چاپ خبــر

ساماندهی 20 هزار داوطلب هلال احمر در استان اصفهان

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر استان اصفهان گفت: 20 هزار داوطلب در گروه های حمایت، مشارکت، مهارت و هدایت در این استان ساماندهی شده اند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری پونه زار به نقل از ایرنا، علیرضا سلیمی روز چهارشنبه در آئین گرامیداشت روز جهانی داوطلبان هلال احمر با بیان این که از ابتدای سال جاری تا کنون یک هزار و 800 نفر داوطلب جدید در استان اصفهان جذب شده اند اظهار کرد: داوطلبان استان در 200خانه داوطلب در سراسر استان ساماندهی شده اند که در این خانه های داوطلب امور عام المنفعه و بشردوستانه صورت می گیرد.
وی با بیان این که داوطلبان و خیران در جهت رفع نیاز نیازمندان در قالب طرح التیام از ابتدای سال جاری تا کنون بالغ بر 4 میلیارد ریال کمک کرده اند افزود: از عموم مردم دعوت می شود تا به جمعیت هلال احمر بپیوندند و در امور خیریه و عام المنفعه کمک کنند.
رئیس جمعیت هلال احمر اردستان نیز در حاشیه برگزاری همایش روز داوطلب گفت: یکی از اساسی ترین و محوری ترین سازمان های جمعیت هلال احمر سازمان داوطلبان است.
منصورخانی افزود: این سازمان با جذب، سازماندهی و آموزش داوطلبان نیروهای آماده عملیات را در اختیار جمعیت هلال احمر قرار می دهد.
وی با بیان این که واحد داوطلبان در طول سال برنامه های متنوعی اجرا می کند تصریح کرد: طرح سراسری همای رحمت با توزیع بسته های غذایی در ماه رمضان، طرح فرشتگان با توزیع بسته های غذایی در ایام نوروز، طرح التیام با کمک به بیماران و طرح کمک جهیزیه و سیسمونی، درمان و دارو، اهدای بسته های لوازم التحریر و لباس بین نیازمندان هم چنین طرح اهدای خون و چادر سلامت و سرکشی از سرای سالمندان و آموزش امداد و کمک رسانی به داوطلبان از اقدامات این سازمان است.
رئیس جمعیت هلال احمر اردستان گفت: برای اجرای این طرح ها در شش ماه سال جاری مبلغ 270 میلیون ریال توسط اعضای داوطلبان اهدا شده است .
در این آئین از 10 نفر از داوطلبان و خیران فعال شهرستان اردستان با اهدا لوح تقدیر و جوایزی قدردانی شد.
شهرستان اردستان با 45 هزار نفر جمعیت تعداد 1 هزار و 704 داوطلب هلال احمر داشته و در 118 کیلومتری شمال مرکز استان اصفهان قرار دارد.

Go to TOP